Skocz do zawartości

Xtant 603x - pomoże ktoś rozkminić manuala ?


nowy106
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Może niektórym moje pytania wydają się śmieszne ale wolę zapytać by nie uszkodzić takiego "klasyka". Wzmak ma być używany w tradycyjny systemie 2+1. Pomijam możliwość wykorzystania go jako pieciokanałówki modułami rm. A więc:

Chodzi mi oczywiście o regulowanie "zworkami".

 

1. Do czego służą zworki: "front:module:port" oraz :"rear:module:port" ?

2. Co to za filtr "noise gate" ?

3. Rozumiem, że "rear inputs" przy systemie 2+1 będą podawać sygnał na kanał mono (przy zworce "channel input mode" ustawionej na 4), wówczas zwrotnica oznaczona jako: "rear crossover settings" będzie przeznaczona na kanał mono (mylące jest nazewnictwo)

4. Oczywiście "service jumper" na off ?

5. "front i rear balanced line input" (jednostka nie wysyła sygnału zbalansowanego) więc ustawić na "defeat" ?

6. "front i rear input gain" ustawiamy zgodnie z napięciem wyjść RCA jednostki ?

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Do czego służą zworki: "front:module:port" oraz :"rear:module:port" ?

ad1. nie wiem ale nie powinienes ich zaczepiać powinny byc tak jak default.

2. Co to za filtr "noise gate" ?

ad2. jak w manualu: Zapewnia głębokie wyciszenie, gdy nie jest obecny sygnał muzyczny. Nie wiem w praktyce do czego sluzy ja tego nie dotykałem.

3. Rozumiem, że "rear inputs" przy systemie 2+1 będą podawać sygnał na kanał mono (przy zworce "channel input mode" ustawionej na 4), wówczas zwrotnica oznaczona jako: "rear crossover settings" będzie przeznaczona na kanał mono (mylące jest nazewnictwo)

Ad.3 dobrze kombinujesz.

4. Oczywiście "service jumper" na off ?

ad4. tak

5. "front i rear balanced line input" (jednostka nie wysyła sygnału zbalansowanego) więc ustawić na "defeat" ?

ad5. tak

6. "front i rear input gain" ustawiamy zgodnie z napięciem wyjść RCA jednostki ?

ad6. nie do konca. doczytaj o poprawnosci ustawien gaina. Osobiscie mialem 7906r (tam na wyjsciu RCA jest 4V). Zworke dla Gainow ustawioną mialem na 0db czyli na srodku i poruszalem sie w przedziale 3V-1V. Pokretło miałem w ok. miedzy patrzac na tarcze zegara miedzy 12:00 a 15:00 ale to nie "Copy" / "Paste" . Ustawiasz to indywidualnie. Ja cie tylko napisalem jak ja mialem, ale bylo to trochę temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...