Skocz do zawartości

jeździ ktoś do Niemiec ? potrzebna pomoc w zakupie leku !


wisior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hahah spoko mogę Ci jutro kupić , koszt 18 ojro :) , brałem nie dawno tego dużo dla mojego młodego

Sprawdz jeszcze delicol bo często okazuje się że dziecko słabo trawi cukry stąd kolki

 

http://allegro.pl/sab-simplex-niemiecki-lek-na-kolki-i2723946927.html możę tu będzie blisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe , a to zapytam łośka , jutro będe u niego

 

Uwierz mi ale u nad nie pomagały a mieliśmy je na receptę to to szło jak oranzada

Dopiero zmiana mleka pomogła

Wisior jak chcesz to mogę zapytać lekarza czy mi przepisze

Bo idzie z nim pogadać

 

Pozdrawiam

Ale po co recepta ? Sab nigdy nie był na recepte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sab simplex to inaczej simeticon, czyli dokładnie ta sama substancja chemiczna którą znajdziemy chociażby w leku bobotic dostępnym w polskich aptekach :) dawka różni się o zaledwie 2,5 mg / 30 ml :D Wiem co piszę :)

Wiedziony ciekawością poprosiłem znajomych z Niemiec o przywiezienie tego cudownego leku "na testy" przeliczyłem dawki, podawałem swojemu bąblowi ... i nie widziałem żadnej różnicy. Dla mnie to magia netu i mity przekazywane przez ludzi.

Podobnie jest w przypadku aspiryny i polopiryny, chemicznie to samo ale świadomość zakupu "oryginału" od znanego producenta "bayer" leczy lepiej. Szkoda tylko, że ów bayer kupował swego czasu substancję do produkcji np. od łódzkiej Polfy :D

Kończę mój wywód :) moim zdaniem szkoda zachodu i kasy, ale czego się nie robi, żeby ulżyć dziecku i przespać noce :D

Pozdrawiam.

 

Aha jest jeszcze jeden niemiecki "cudowny lek" LEFAX, to samo znajdziecie w polskich aptekach pod nazwą INFACOL to też ta sama substancja chemiczna - simeticon :) tylko w niższej dawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sab simplex to inaczej simeticon, czyli dokładnie ta sama substancja chemiczna którą znajdziemy chociażby w leku bobotic dostępnym w polskich aptekach dawka różni się o zaledwie 2,5 mg / 30 ml Wiem co piszę

Wiedziony ciekawością poprosiłem znajomych z Niemiec o przywiezienie tego cudownego leku "na testy" przeliczyłem dawki, podawałem swojemu bąblowi ... i nie widziałem żadnej różnicy. Dla mnie to magia netu i mity przekazywane przez ludzi.

Podobnie jest w przypadku aspiryny i polopiryny, chemicznie to samo ale świadomość zakupu "oryginału" od znanego producenta "bayer" leczy lepiej. Szkoda tylko, że ów bayer kupował swego czasu substancję do produkcji np. od łódzkiej Polfy

Kończę mój wywód moim zdaniem szkoda zachodu i kasy, ale czego się nie robi, żeby ulżyć dziecku i przespać noce

Pozdrawiam.

 

Aha jest jeszcze jeden niemiecki "cudowny lek" LEFAX, to samo znajdziecie w polskich aptekach pod nazwą INFACOL to też ta sama substancja chemiczna - simeticon tylko w niższej dawce.

Zapomniales takze, ze owe produkty chemiczne jak np leki maja znacznie szerszy sklad, ktory czesto nie jest bez znaczenia. Substancje pomocnicze to nie woda wiec jedne leki "mogą" dzialac troche lepiej inne troche gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...