Skocz do zawartości

Wybór głośników na półkę 160-170mm


Skrabi92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Na wstępie jako, że to mój pierwszy post i pierwszy problem pragnę przywitać się z wszystkimi użytkownikami. Mam nadzieję, że prawidłowo założyłem temat a jeżeli coś będzie źle, to wybaczcie moi drodzy.

 

Stanąłem przed wyborem tylnych głośników do mojego auta a przyznam, że temat caraudio jest mi dalece obcy, do tej pory inwestowałem w mechanikę auta itd, ale teraz chciałbym czegoś sobie posłuchać. Ułamało mi się wczoraj mocowanie na które wsuwa się końcówkę kabla w moich starych dibeisi i uznałem to za dobry sygnał do zmian. Interesują mnie głośniki 160-170mm na tylną półkę do volkswagena golfa mk2. Auto oczywiście w całości wygłuszone matami bitumicznymi, zarówno cały bagażnik, podłogi, dodatkowo gąbki stabilizujące tapicerki i plastiki, żeby nic nie skrzypiało, także z tym nie ma problemu. Obecnie w aucie posiadam radio JVC KD-X30, tylne głosniki to jakieś 3 drożne dibeisi za 42pln, 3 drożne, wzmacniacz 2 kanałowy SONY, 80Watt, z przodu głośniki perszingi 120mm, a w bagażniku dodatkowo subtelna, nieduża tuba, marki bliżej mi nie znanej, oczywiście wszystko na nowo okablowane kablami odpowiedniej grubości itp itd. A teraz do konkretów. Chcę do tego wszystkiego wrzucić jakieś "w miarę" głośniki na tylną półkę, zamiast wyżej wspomnianych obecnie tam siedzących. Niestety przede mną spory wydatek na felgi dlatego też na głośniki przeznaczyłem sobie ot tak 130zł. troche poprzeglądałem alledrogo i wpadły mi w oko w sumie 3 modele, ale oczywiście się nie znam więc rady na wage złota. Chętnie usłyszę też inną propozycję. Wybrane przeze mnie głośniki to:

 

1: Pioneer TS-G1721i _ http://allegro.pl/glosniki-samochodowe-pioneer-ts-g1721i-165mm-230w-i2618763819.html

2: Boschmann 600 5Star _ http://allegro.pl/boschmann-600-5-star-glosniki-i-maskownice-200-wat-i2610931255.html

3: JBL CS-6 _ http://allegro.pl/nowe-glosniki-jbl-cs-6-gwarancja-kurier-i2625483897.html

 

Najbardziej interesują mnie pozycje 1 i 3. Myślę, że w tak niskiej półce cenowej ciężko o jakieś znaczne różnice, ale można wysłuchać opinii innych przed zakupem, o co bardzo proszę.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc maksymalna chyba o niczym nie świadczy, a liczy się pewnie moc nominalna, tak domniemam? Być może głoszę herezje, ale czy faktycznie moc jest tak istotna? Na pewno różną się w jakiś sposób jakością dzwięku, tonami? Przyznam, że słucham mocnego rocka, z głęboką gitarą basową a czasami na zlotach to i dubstepu, pewnie któreś z nich bardziej się do tego nadają od innych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki na półkę sobie odpuść, lepiej zainwestować i dobrze wygłuszyć w drzwi w przednie i subek w bagaju. Podstawą dobrego CA jest to aby oduczyć się takich wiejskich tuningów. Głośniki w tylnej polce nie graja dobrze bo walą w tylna szybę czyli zerto jakiejkolwiek przyjemnosci ze słuchania. Tyle ode mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki w drzwiach odpadają zdecydowanie, auto ma limitowaną wersję wnętrza, która jest dość wielkim rarytasem, dlatego nie będę zmieniał boczków drzwi dla muzyki, niestety wygląd, cultowość itp jest na pierwszym miejscu, słuchanie muzyki to dalszy plan. Tuning wiejski, zgadzam się, ale ktoś już moją półkę "wyciął" na głośniki, nad czym cały czas ubolewa moje serce, bo drugiej takiej półki kupić się nie da, dlatego też lepiej coś tam włożyć niż zostawić 2 dziury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego - nie wydaje mi się żeby ktokolwiek tutaj na forum udzielił Ci odpowiedzi. Każdy kto ma jakiś skill w car audio wie, że głośniki w półce są tak samo praktyczne jak jazda cabrio w zimę. Da się, ale jest to bardziej lans niż słuchanie muzyki.

Jeśli chcesz już tam wkładać to kup jak najtańsze i zasugeruj się wyglądem bo jakichkolwiek byś nie kupił i tak nie zagrają one dobrze (poczytaj sobie o budowie kolumny głośnikowej i będziesz wiedział że głośnik w powietrzu nie zagra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie postaram się odrobinę inaczej sformułować pytanie, tak aby Caraudio skillersi nie czuli się nim urażeni i mogli odpowiedzieć na nie zgodnie ze swoimi przekonaniami. Które z trójki wymienionych przeze mnie w 1 poście głośników są najlepsze, oraz czy w tej półce cenowej da się kupić coś innego, lepszego?

 

Dla każdego są inne priorytety, dla mnie najważniejsze jest nie ingerowanie w wygląd wnętrza pojazdu, na tym forum natomiast każdy chce cieszyć się jak najlepszym dźwiękiem ingerując w wygląd auta. Cóż, pozostaje szukanie kompromisu i jak najmniejszego zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie postaram się odrobinę inaczej sformułować pytanie, tak aby Caraudio skillersi nie czuli się nim urażeni i mogli odpowiedzieć na nie zgodnie ze swoimi przekonaniami. Które z trójki wymienionych przeze mnie w 1 poście głośników są najlepsze, oraz czy w tej półce cenowej da się kupić coś innego, lepszego?

 

Nikt Ci nie odpowie, ponieważ nikt takich rozwiązań nie praktykuje (montaż,odsłuchy....) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, przyznaję każdemu z was rację ale świadomie muszę brnąć w błąd dla was niewybaczalny i założyć tam te głośniki, żeby coś grało. Istotnie wybrałem chyba zbyt profesjonalne miejsce do pytań, może jak zdecyduję się na caraudio w drugim aucie to wtedy będę mógł posłuchać wszystkich rad i zrealizować dobre audio z waszą pomocą. Myślę, że nie ma sensu nadwyrężania silnika forum i pisania postów, albo jakiś admin zbanuje mnie za laikostwo i heretyczne podejście do caraudio ;) Niestety mam tak, że zastanawiam się nad wydawaniem zarobionych złotówek, dlatego chciałem zapytać. Przynajmniej jedna opinia utwierdziła mnie, że bosche odbiegają nieco od 2 wybranych przeze mnie zestawów. Podejrzewam, że wybór padnie na pioneery, kolega ma CS5 i grają fajnie. Dziękuję każdemu za wyrażenie jego zdania!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...