Skocz do zawartości

Wzmacniacz 6 kanałowy - Emphaser czy Audison ?


Rav
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Panowie,

 

czy może ktoś doradzić - dobry wzmacniacz 6 kanałowy ?

 

Będzie zasilał HSK + tangband, radio 9855r do słuchania przeróżnej muzyki...

 

Rozważam modele Emphaser 4100-500 albo Audison Lrx 6.9, ten pierwszy jest mocniejszy "w basie", drugi ma pełniejszą zwrotnicę i dużo wyższe odstępy sygnału od szumu o 10dB i separację kanałów (również ok 10dB)...odbieram dane papierowe jako że audison będzie dawał lepszą jakość dźwięku ale nie wiem czy takie stwierdzenie jest zasadne ?

 

Może ktoś z Was miał doświadczenia w tym temacie?

 

Ewentualnie może jakieś inne modele? Widziałem jeszcze Signat RAM 1 MII...

 

z góry dzięki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...6 kanałów pod kątem miejsca i montażu - wiem że to nie najlepsze kryterium doboru wzmacniacza...

 

a radio ma zwrotnicę - tylko że cięcie dla zakresu bass/średnie jest na poziomie 200 Hz...i to może być mało..

 

Mam niby Audisona VR206 w instalacji...ale nie za bardzo wiem na które pasmo go dać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin - a z tamtych dwóch ? tego Helixa nigdzie nie widać...poza tym widzę że cena sporo wyższa...te "moje" są poniżej 1000, można ewentualnie wyrwać Audison VRx 6.420 ...tyle że za ponad 2000... trochę się obawiam czy będę w stanie docenić (zauważyć) ten 1000 różnicy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin - a z tamtych dwóch ?

 

ja jestem za Audison-em, ale nie jestem obiektywny :)

 

tego Helixa nigdzie nie widać...

 

od czasu do czasu pojawia się :)

 

te "moje" są poniżej 1000

 

zgadza się, ale wzmaka nie kupujesz na miesiąc od strzału i widzi mi się :D chyba :D

 

bo jest pasywna zwrotka pomiedzy śr tw

a chcem wofer jeden wzmak śr-tw drugi wzmak

 

opiszesz coś więcej jak to myślisz zrobić, co za radio i itp. bo wiele aspektów jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, ale wzmaka nie kupujesz na miesiąc od strzału i widzi mi się chyba

Nie no jasne że nie - moja choroba jeszcze jest na tym etapie że mi żal 1000 na wzmaka :wink: a jeszcze drzwi trzeba zrobić...

 

ok dzięki za pomoc - jak coś wybiorę napisze jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opiszesz coś więcej jak to myślisz zrobić, co za radio i itp. bo wiele aspektów jest :)

no chodziło mi o to ze pomiedzy śr a tw jest zwrotnica pasywna a oddolu odetne na wzmacniaczu i analogicznie na wofera od gory(bede mogl wtedy nabic czasy osobno dla wofera i dla śr tw............chyba )

radio alpine 117

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rex niestety tego radia nie znam, czy nie ogranicza czegoś, mogę pomóc w innych ale nie tym niestety, a na instrukcję nie mam czasu szczerze ( leniwy jestem bo za dużo pracuję :) ), ale napewno ktoś Ci podpowie :)

Co do A6 - 1000 czasem 1200 zł i można kupić ... kiedyś ewenementem było nawet 700 zł ... ale to było dawno i nie prawda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Podepnę się pod temat bo mam dokładnie ten sam dylemat co kolega Rav. Mianowicie wzmacniacz 6 kanałowy. Widzę że nawet rozważamy zakup tych samych wzmacniaczy. Mam pytanie co do tego emphasera EA 4100-500. Jego parametry w dużym skrócie to takie coś: 4x90/2x241 Watt RMS PRZY 4 Ohm, 4x137/2x326 Watt RMS PRZY 2 Ohm, 2x270/1x620 Watt RMS PRZY 4 Ohm. Interesuje mnie szczególnie parametr dla kanałów subwoofera 2x241W dla 4ohm i 2x326W dla 2ohm. Chciałbym podłączyć pod te dwa kanały dwa głośniki niskotonowe. 8" lub 10". Rozważałem w sumie 2 firmy. U-dimension (EL-S804 i EL-S104) i RE Audio (RE-8S4 i RE-10S4). Może jeszcze Rockford R1S410 i JL Audio 10Wx. Głośniki wybrałem takie bo: Po pierwsze, nie mają jakichś wielkich mocy, najsłabszy z tych głośnków ma chyba 100W RMS a najmocniejszy 175W RMS. Po drugie, nie wymagają wielkich skrzyń. Średnio coś koło 20l z tego co jest w opisach, więc idealnie bym mógł je wpakować w przestrzeń pod obecnymi fabrycznymi 6x9 robiąc komory z żywicy lub z jakichś płyt mdf i nie zmieniłbym przy tym praktyczności/pojemności bagażnika. Po trzecie, wyglądają na takie cicho ciemne. Po czwarte, nie za wysoka cena. Nie rzucają się w oczy, a to mi się bardzo podoba. Wszystkie one mają 4ohm. Pytanie moje jest takie, czy ten wzmacniacz swoimi kanałami 2x241W dla 4ohm będzie w stanie bez prolemu pociągnąć któreś z tych głśników bez żadnych kondensatorów. Po prostu podłączam kable i basik sobie tam przygrywa spokojnie w bagażniku. To nie ma napier..... całym autem, to ma poprostu być uzupełnienie tonów niskich dla głośników w kabinie. Może ktoś się bawił już tymi głośnikami i ma jakieś pozytywne/negatywne opinie o nich. Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...