Skocz do zawartości

mała instalacja DVD + ekrany LCD w busie.


slawa88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

w ręce ma mi chyba wpaść bus przeznaczony do przewozu osób. ma on jeździć po europie itp

instalacja dotyczyć ma montażu ekranów LCD plus radio z ekranem wysuwanym lub 2din.

nie widziałem wcześniej na naszym forum takich pytań i rozwiązań (szczerze mówiąc nie wiem nawet jakich słów kluczowych użyć, próbowałem kilku i nic nie znalazłem)

Ma to być na zasadzie takiej, że przednie fotele to radio z ekranem (2din lub z wysuwanym) które obsłuży albo formaty dvd, avi itp z płyty albo z pamięci (wew. lub zew np pendrive) i z tego radia dodatkowo sygnał na dwa inne ekrany LCD, które to razem w jednym czasie będą współpracować (wyświetlać to samo)

system nagłośnienia to nie problem zrobię wszystko sam. natomiast z ekranami nie miałem jeszcze do czynienia (chodź to pewnie taka sama prosta sprawa)

mój problem polega na tym, że po:

1. zero styczności z ekranami do tej pory

2. czy taka synchronizacja wyświetlania jest ogólnie dostępna (czy każdy ekran ma możliwość przyjęcia sygnału i oddania go dalej?? czy robi to radio??)

 

ekrany raczej montowane w suficie.

czy ktoś robił coś takiego? może podać np. link/sposób/jakieś info co do takich połączeń??

co do budżetu. nie jest on bliżej określony ale raczej bez super nakładu, czyli w miarę niskim kosztem.

nie wiem radio np 1000zł, 2 ekrany 600zł kabelki to już chyba plus minus 200zł na wszystko.

pozdrawiam

 

oczywiście wybór ekranu padnie na kupującego. raczej nie o tego typu sugestie a o połączenie właśnie ekranów. czy np z radia wyjście przez rozdzielacz rca od obrazu się daje, czy jak inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Jakiś czas temu robiłem podobny systemu multimedialny więc się wypowiem. Pacjentem był Fiat Ducato z sypialką, przeznaczony do przewozu towaru na tak zwane ekspresy.

 

System który robiłem opierał się a jednostce 2din pejdzinga z seri alien.

(właściciel auta uparł się że musi być akurat to radio ponieważ ma wszystko w jednym(GPS,DVBT, Bluetooth, USB). Ciekawostka jest to ze radio da sie przuczyc do seryjnego sterowania z kierownicy.

Do tego doszedł ekran 10 calowy w sypialce.

Podłączenie ekranów to oczywiście zasilanie oraz zwykłe kable chinch. Akurat w moim przypadku ekran w sypialce został podłączony jako druga strefa(radio musi mieć funkcję DUAL ZONE) po to żeby wyświetlacz w radiu dało się wyłączyć. wygasić podczas przebywania w sypialce.

Co do drugiego pytania, tak nie które modele ekranów posiadają wyjścia video. Zmniejsza to znacząco ilość kabli.

Radio ma dwa wyjścia video wiec nie potrzeba żadnych rozdzielaczy.

Radio spełnia swoja funkcję, o dziwo dvbt łapie bardzo dobrze, można nawet odtwarzać muzykę z telefonu przez bluetooth.

 

Gps też jest okej, chociaż seryjne mapy są kiepskie. Radio jest na windowsie, da się je odblokować i modyfikować soft dowolnie, wgrać automape itd..

 

Dzwiękowo bez rewelacji, zero ustawień, tylko bass treble balance fader. Nie ma nawet regulacji subwoofera.

Sekcja dźwiękowa to Hertz HSK pod crunchem x4150, z zasilaniem nie było większych problemow, akumulator jest pod nogami kierowcy.

Sekcja basowa to jak na razie Lanzar 124hrw w sypialce, jednak sypialka jest dobrze wytłumiona i docelowo ma być Boston 10.5LF w 17 litrowej skrzyni pod fotel.

 

Właściciel jest zadowolony. Budżet w jakim się zamknął ze wszystkim to około 1300 zł plus 1000 zł radio, z tym że monitor w sypialce już był na miejscu.

Ogólnie tego typu instalacja multimedialna to nic trudnego. Jak masz jeszcze jakieś pytania to służę pomocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych wszystko mających odtwarzaczy lepszym rozwiązaniem jest zrobienie tego na domowym dvd po z mojego doświadczenie wynika że te wynalazki naviheveny i payingi strasznie wybiórczo czytają divx i xvid'y a i na normalnym filmie dvd potrafią się zacinać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...