Skocz do zawartości

apline vs pioneer odbiór fal radiowych


Hokus_Focus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pytanie jak w temacie jak oceniacie odbiór fal radiowch alpine, pioneer ?

nie jestem expertem ale moim zdaniem to własnie jedyna słaba strona radioodtwarzaczy alpine kiepski odbiór fal radiowych

natomiast nie spotkałem się z narzekaniem na pioneer-a pod tym względem

 

zastanawiam się nad kupnem alpine Alpine CDE-135BT , CDE-134BT, ewentualnie CDE-133BT orientujecie się jak w tych modelach wygląda odbiór radia :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to nie jest przypadkiem tak, że antena radiowa powinna mieć określoną rezystancje aby poprawnie odbierać pasmo 87,5-108MHz?

 

jest tak tylko i wynika to z prostego wzoru prędkość światła/częstotliwość czyli w naszym przypadku około 300 000/100 000= 3m co dla ćwierćfalowej anteny daje nam 75 cm.

 

 

Oczywiście większość anten samochodowych jest antenami helikalnymi (cała jest swojego rodzaju cewką) aby nie mieć tych 75 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde tak patrzę na te tematy i się dziwię tyle aut człowiek miał i ngdy nie było problemu z odbiorem stacji radiowych. tylko raz był problem u taty w Vectrze B ale to ktoś naderwał wtyk antenowy na pierwszy rzut oka wygladał ok ale poruszałem nim i gubił stacje więc jak mu wrzuciłem pioneer-a to założyłem nowy i problem zniknął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na mostku wisi ALPINE CDA-9885 :wink: i mieszkając na takim za...iu jak Turek (przedmieścia Kalisza :rotfl: jak to się śmieją) nie mam najmniejszych problemów. Autko to omega sedan więc antena jest w tylnej szybie - żaden bat nie wystaje ponad gabaryt auta. U szwagra w VW był problem z zanikiem stacji radiowych, ale tam jest antena ze wzmacniaczem gdzie zasilanie idzie kablem antenowym jak do TV przy antenie kratowej, montaż separatora załatwił sprawę. Może te naganne wypowiedzi odnośnie radioodtwarzaczy ALPINE były wystawiane przez osoby posiadające auta z grupy V.A.G. Nie czarujmy się :szok: , że odbiór fal radiowych będzie idealny, przy przemieszczaniu pojazdu, gdzieś coś zaniknie to nie płyta CD gdzie jest bufor, tutaj audycja idzie na żywo,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...