Skocz do zawartości

Rockford Punch 3 D410


Findziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jakieś 2 lata temu robiłem CarAudio do swojej Astry G. Przygotowania do tego trwały kilka dobrych tygodni. Przeczytałem kilkanaście forum wzdłuż i wszerz i poradziłem sobie "jakoś". Później doszła zmiana sprzętu. Sprzęt dobrałem samodzielnie na podstawie kilku odsłuchów i porównaniu wielu parametrów. Skrzynie wybrałem wtedy "po najmniejszej linii oporu" - zamknięte.

Niedawno zmieniłem auto. Nowe auto = nowe wyzwania. No ale do rzeczy...

 

Aktualny sprzęt:

2x RockforFosgate Punch P3 D410 (padło na 2 głośniki dwu-cewkowe 4Ohm bo można je połączyć pod 1Ohm).

Napędza je Analogowy Monoblok Hifonics Zeus 2201 (padło na niego bo na 1Ohm ma 1100Watt RMS czyli o 300watt więcej niż potrzebują głośniki).

 

RF P3D410 grały w dwóch osobnych zamkniętych skrzyniach po 19l każda. Krawędzie wewnętrzne zalane żywicą epoksydową, tylna ściana wygłuszona matą bitumiczną, pozostałe watoliną do kolumn, ścianki z MDF 22mm. No ale trochę się zawiodłem... sprzęt za tyle kasy grał jak poprzedni sprzęt za 30% wartości tego. Nic nie zmieniałem...

 

Teraz stoję przed wyborem rodzaju zabudowy (skrzynia zamknięta, bass-reflex okrągły/szczelinowy). Nowe auto to też hatchback, ale z mniejszym bagażnikiem, więc zależy mi na małych gabarytach.

 

Rockford różnie podaje parametry tego głośnika... ale w Thiele-Small Specifications wygląda to tak:

Fs = 29Hz

Re = 6,6 Ohm

Le = 5,1 mH

Qts = 0,55

Qes = 0,6

Qms = 6

Cms = 0,18 m/N

Vas = 24,5l

SPL = 82

No = 0,1%

Xmax = 1,62cm

Sd = 310cm3

 

Bardzo was proszę o pomoc:

Propozycja litraży skrzyni zamkniętej

Propozycja litraży skrzyń Bass-reflex (najlepiej szczelinowych)

Czy lepiej dla tych głośników otwarta, czy zamknięta?!

A może zrezygnować z jednego głośnika i zrobić coś większego tylko na jednym głośniczku?

 

Słucham muzyki różnej... od "W Grocie Króla Gór" z Peer Gynt po Skrillex'a ;)

 

Będę bardzo wdzięczny, bo dużymi krokami zaczynam zabierać się za projekt, a jestem w kropce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...