Skocz do zawartości

Budżetowy zestaw do audi tt mk1


fora
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za kilka dni będę miał u siebie audi tt i zastanawiam się nad poprawą audio w aucie. Nie jestem melomanem ale będę zmieniał radio więc może coś jeszcze w niskich kosztach da się zrobić aby granie było lepsze.

 

Proszę o doradzenie w wyborze optymalnej drogi :) Muzyki słucham różnej - rap, techno, pop.

 

W TT jest z tego co wiem zestaw bose - wzmacniacz i do tego podłączone z przodu piszczki na wysokości kolan, woofery 165 chyba, z tyłu w boczkach też woofery chyba 165 i nie wiem czy nie ma jakiegoś jeszcze "ala" suba. U mnie już ktoś przerzucił kable zasilania i RCA do bagażnika. Zastanawiam się głównie nad 3 opcjami:

 

1. Zostawić bose bo gra to w miarę znośnie (słuchałem przez minutę na szybko póki co) ale praktycznie bez niskich tonów + wykorzystać okablowanie już istniejące i dorzucić tylko do bagażnika jakiegoś małego suba i wzmacniacz. (wersja super oszczędna)

 

2. Wyrzucić cały zestaw bose i kupić tylko na przód piszczki i woofery coś ala np HSK i na tył sub. Wszystko napędzane jednym wzmacniaczem 4 kanałowym.

 

3. Wyrzucić bose i dać zestaw na przód coś ala HSK i z tyłu dać w boczkach 2 woofery, które by "zastępowały" przynajmniej częściowo suba. (wersja oszczedność miejsca :) Napędzane wszystko 4 kanałowym wzmakiem.

 

W opcji 2 i 3 oczywiste jest, że musiałbym wygłuszyć drzwi. W wersji 1 nie wiem czy jest to konieczne bo niskich tonów tym zestawem to zbytnio chyba nie uzyskam więc czy warto wtedy wygłuszać czy można tu sobie to podarować oszczędzając parę setek zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze najrozsądniej jak się da:

 

-FAQ Nazara potem reszta na pewno jest na forum a jakby nie było w co nie wieże to na jakiś zlot lub do kogoś na odsłuch.

-Obsłuchaj się i wybierz jakieś wyjście bo Nikt ci nie doradzi co co Ci pasuję lub dodadzą taką opcje że kasa klocki=cena TT.

- Poczytaj podobnie skonstruowane tematy i zobaczysz co z tego wychodzi, a jak byś nie wiedział te z kłódką :wink:

 

Pozdrawiam i życzę miłej lektury.

"Czekam.... Na Powallę;)" dobre :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czekam.... Na Powallę;)" dobre

 

oj tam oj tam, bo tantiemy zacznę pobierać :hyhy:

 

Tutaj jest schemat systemu bose w audi

 

a czy w coupe też czasem nei dawali tego 9 calowego woofera jako sub`a? tak się pytam, bo z tego co kojarzę to widziałem takowe, no chyba że to rzeźba była....??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A technicznie w jakiej kwocie chcesz sie zmiescic? Z wymianą radia? Czy pozostaje fabryka?

 

Ma to byc budżetowe rozwiązanie więc im mniej tym lepiej ale ograniczonego budżetu też nie mam. Chcę kupować używki w jakiś dobrych cenach (allegro, ebay.de)

 

 

a czy w coupe też czasem nei dawali tego 9 calowego woofera jako sub`a? tak się pytam, bo z tego co kojarzę to widziałem takowe, no chyba że to rzeźba była....??

To chyba ktoś dodał - w coupe starszej wersji tylko dali z tyłu 2 woofery i to miało "zastąpić" suba :)

 

Może najlepiej zrobię tak - najpierw opcja 1. Zostawiam jak jest i dorzucam suba. Pytanie czy przednie furtki w tej sytuacji muszę też wygłuszyć? (gdyby były tam głośniki schodzące dosyć nisko to raczej oczywiste ale przy standardach ma sens wygłuszenie skoro tam i tak głównie średnica i wysokie (tweeter w drzwiach na wysokości kolan :( ) będą grać?

 

Możecie podrzucić kilka budżetowych opcji sub+wzmak (gdzie używki chodzą w dobrych cenach)? Nie musi to trząść autem.

 

Na ebayu znalazłem jeszcze takie maleństwo - aktywny u-Dimension, Glow 8100SW - czy ktoś tego typu zabawki słyszał i gra to w miarę przyzwoicie czy strata pieniędzy? (plus tego taki że można to w boczek lub pod siedzenie wrzucić i bagażnik zostaje wolny od gratów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to byc budżetowe rozwiązanie więc im mniej tym lepiej ale ograniczonego budżetu też nie mam.

 

Ale żeś dużo powiedział.. Po prostu każdy wie o co chodzi..

 

Niczym dowcip:

"-Mamo wychodzę!!

-A o której będziesz?

-Jak będę to będę

-Ok, byle nie później"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś dużo powiedział.. Po prostu każdy wie o co chodzi..

 

ale co to da jeśli powiem że np wolałbym nie wydac więcej niż 1000 zł na audio (nie liczę w tym radia). Czasem tak jest, że używka na allegro czy ebayu schodzi 3-4x taniej niż normalnie więc cena tu jest "lotna". Napisałem że im mniej tym lepiej bo z jednej strony chcę aby to przynajmniej w miare grało, z drugiej jak wydam mniej na audio to będę mógł więcej na inne mody do auta wydać :)

 

Jakie suby grają w małych skrzynkach dobrze? HERTZ ES 200 lub HERTZ ES 300 to dobry kierunek czy jest coś lepszego co zadowala się niewielkimi litrarzami i nie powala ceną przy okazji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wiemy w jaka półkę cenową wchodzić.. 3-4razy taniej? To desperat-mozna sie bac o stan sprzetu..

To moze zaproponujemy ci zestaw za 4tysiące, a ty poszukasz sobie takich ludzi i kupisz za 1tys zł.

Dobry sprzęt nie jest lotny.. chinski to tak. Więc zastanów się co tak naprawdę chcesz bo na razie trzymasz sie nie wiadomo czego. proponujesz hertze-poprostu ci sie podobaja? Bo nic nie wspomniałeś o preferencjach muzycznych. Radio jakie masz-tez jest wazne. Moze sie okazac ze masz jakiś szmelc i wymiana radia to bedzie podstawa.. Idziesz do lekarza mówisz co cie boli i podaje ci leki a nie zastanawia sie czy podac paracetamol czy ibum bo to tak na "ogólne" bóle.. A może sie okazać że ci pękły wrzody i leki nic nie dadzą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił opcje

Radio, przód, sub i 4 kanały

I zaczął bym od radia. Czego oczekujesz usb jakieś inne duperele czy może byś coś dobrego starego ?

 

Radio z usb bo przerabiałem już kilka, nawet wysokich modeli i dla wygody tym razem już idę w stronę usb bo nie chcę się bawić płytami (wiem że kosztem trochę jakości). Radio będę chciał wziąć coś z wyższych modeli (raczej Clarion, Kenwood, Alpine) lub jak będzie w dobrej cenie to stacja multimedialna tych firm (wiem, że znowu kosztem jakości audio ale myślę nad navi z wyciąganym panelem 7 cali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio z usb bo przerabiałem już kilka, nawet wysokich modeli i dla wygody tym razem już idę w stronę usb bo nie chcę się bawić płytami (wiem że kosztem trochę jakości). Radio będę chciał wziąć coś z wyższych modeli (raczej Clarion, Kenwood, Alpine) lub jak będzie w dobrej cenie to stacja multimedialna tych firm (wiem, że znowu kosztem jakości audio ale myślę nad navi z wyciąganym panelem 7 cali).

 

:rotfl::help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna prosić jakiegoś moda o wycinananie takich offtopów i docinek. Skoro nie chcesz merytorycznie nic dodać to po co tu zaśmiecasz wątek nic nie wnosząc do tematu?

 

Z kultury wypowiedzi :cisza:

 

Radio z usb bo przerabiałem już kilka, nawet wysokich modeli

 

Jaki wyskoi model ma usb :?:

 

Radio będę chciał wziąć coś z wyższych modeli (raczej Clarion, Kenwood, Alpine)

 

A czy wyskoi model oznacza firmę :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie szukasz pomocy u speców a nie umiesz odpowiedzieć na pytania na które ci się zadaje..

Szukasz sensu? To pisz sensownie.. Bo wypowiedź masz jakbyś rozmawiał z kolegami o butelce wódki..

 

Radio jakieś sie kupi, sprzęt jakiś się znajdzie, patrzysz na używki ale jakie to nie wiem..

Może poczytaj troszkę o sprzęcie i wróć z konkretnymi pytaniami bo jak piszesz to nie wiadomo co sklecić.. Stad te dowcipy tekstowe kolegów. prawie 20postów a tu nic nie wiadomo czego ty chcesz i w jakim celu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady powiedział już mniej więcej czego chce to po co dogryzać...

 

 

lub jak będzie w dobrej cenie to stacja multimedialna

 

To polece Ci Alpine IVA-D105R D106R bardzo miłe w obsłudze a po podłączeniu procka H701 masz pełną aktywkę i czasy na 3 waya + suba z radia ;) Ale nie posiada niestety USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm a wg mnie kolega chce recepte - radio z usb, tani zestaw, sub i tyle.

Ja bym inaczej spytal, co z wygluszneiem i przygotowaniem auta do instalki ? Bo w gruncie rzeczy od tego nalezaloby zaczac. I jesli nie chcesz robic sam, to te 1k pln powinien conajmniej byc przeznaczony na ten wlasnie cel.

Po przygotowaniu auta nawet seria zagra Ci o lepiej i mozliwe ze nawet nie bedziesz chcial jej wymieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym inaczej spytal, co z wygluszneiem i przygotowaniem auta do instalki ? Bo w gruncie rzeczy od tego nalezaloby zaczac. I jesli nie chcesz robic sam, to te 1k pln powinien conajmniej byc przeznaczony na ten wlasnie cel.

 

Dlatego pytałem czy zostawiając póki co bose bez wygłuszenia drzwi + wrzucenie suba - czy to ma sens czy tak czy siak konieczne jest wygłuszenie (będę robił sam bo już to robiłem wcześniej)? Jednak nikt nie odpowiada na konkretne pytania tylko większość to same docinki i czepianie się słówek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytałem czy zostawiając póki co bose bez wygłuszenia drzwi + wrzucenie suba - czy to ma sens czy tak czy siak konieczne jest wygłuszenie (będę robił sam bo już to robiłem wcześniej)? Jednak nikt nie odpowiada na konkretne pytania tylko większość to same docinki i czepianie się słówek :)

 

Konkret:

 

Zaczynasz od d..y strony :mur1:

 

Zacznij od:

 

1. Wygłuszenie

2.Kabelki(odpowiednie zaplecze prądowe)

3.Jednostka sterująca

4.Przód

5.Skrzyneczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...