Skocz do zawartości

Bass boost


luk_20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bass refleks port aluminiowy 7.5 srednica dlugosc 12cm

szerokość 55,5 wysokosc 37,5, globokosc na dole 32 a glabokosc na goze 22cm.

 

skrzynia 40-41 litrow strojona na 43Hz a ty sie dziwisz ze nie masz niskiego basu?

 

Zeby przekonac sie to kupiloem rurke pcw o takiej samej srednicy sluchalem i wsuwalem ja glebiej zeby zobaczyc czy jest roznica. port mam od przodu...tam gdzie glosnik i do tylniej scienki mam od niego okolo 20 cm....mialem port 12 cm wsuwalem ta rurke i az do konca a roznica praktycznie nie slyszalna...tyle ze ciut wiecej niskich czestotliwosci bylo slychac a jak wyciagnelem to wyzszych....

nie wiem czy smiac sie czy plakac :/

 

Panowie pomuszcie mi wyliczyc to bo polowy tych wartosci co sa w programie to nie rozumiem i nie wychodzi mi nic. Tu sa szczegoly o glosniku http://www.hertzaudi...pdf_es300d.pdf. Mowie o programie winisd

 

cos mi nie wychodzi

primo - naucz sie pisac po polsku! sam nie uzywam polskich znakow itp itd ale to co ty piszesz to juz oznaka glupoty wspolczesnych dzieciakow :/

secundo - zadne parametry ci nie sa potrzebne do liczenia tunelu!

tertio - naucz sie czytac, przeciez w tym PDFie masz podane zalecane skrzynie

 

poza tym budy licz w bass box'ie, jest dokładniejszy

to tylko narzedzie. poczatkujacy nawet z najlepszym programem sobie nie radzi... a doswiadczony nawet juz ich nie uzywa ;)

 

 

na allegro i w innych sklepach tez taka objetosciowo skrzynie sprzedaja, tylko z refleksem srednica 11 cm.

tam to dopiero musi dudnic :P

 

luk, wydluz swoj tunel do 26cm

powinienes miec tunel 10cm, ale ten juz wymaga 50cm dlugosci wiec tego nie zmiescisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł S -strojenie jest wyzsze nawet. Chyba nie uwzględniłeś ze sub zajmuje tez pewien litraż. Strojenie wychodzi 44,7 przy litrażu 37,5litra

Wsadzenie do tej budy rury fi 100mm o długosci 500mm daje strojenie prawie 36hz a litraż netto wyniesie 34litry..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zasadniczo w programie nie zmieni ci szerokosci portu ale w uzytkowaniu-pokaże. Dla tego typu głośnika podejscie zasadniczo dobre-czasami sam z tego korzystam aby sie nie meczyć..

Ale wracajac do skrzyni-niewiem jak to bedzie wygladało z zastosowaniem tej samej skrzyni gdzie spadnie litraż..

Może BassRefleks zewnętrzny?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak maks moge 20cm dlugosci refleks wsadzic bo juz scianki bd dotykal...ja chce zeby te nizsze partie akcentowal

 

a jakbym do mojego litrazu wsadzil br o 10cm szer. i 15 lub 16 dlug?

 

tak zeby na jakies 35hz strojenie bylo? albo 32? bo jak to jest im dluzszy refleks tym nizej?a im srednica wieksza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo juz scianki bd dotykal...

az tak trudno pisac pelne slowo?

 

a jakbym do mojego litrazu wsadzil br o 10cm szer. i 15 lub 16 dlug?

juz o tym pisalem
tam to dopiero musi dudnic :P

 

bo jak to jest im dluzszy refleks tym nizej?a im srednica wieksza?

im wieksza srednica tym jeszcze dluzszy tunel

 

jedyne wyjscie jakie widze to zamowic nowa skrzynie

 

jak widzisz sa problemy z rozmiarami tunelu. dlatego moje skrzynki sa z dosc skomplikowana szczelina i potrafia kosztowac wiecej niz glosnik (stx)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strojenie na 35hz w tej budzie to długośc chyba ponad 500mm..

Kolego widać nigdy nie miałeś żadnych praktyk, w domu nic nigdy nie naprawiałeś, ale pomyśl sobie:

Sklep hydrauliczny

Kolanko 90stopni (pod rure fi 100mm)

Rura hydrauliczna fi 100mm

I masz długiego.. Bass refleksa rzecz jasna :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie to dziwi jeden kolega moj ma payinga 250wat to tak gra u mnie maks jak u niego 1/3 i ja mam 350wat. Jakosciowo slabo paying wychodzi ale tapniecie i masarz plecow robi nie slaby. Powiedzcie co tu jest grane? i on ma radio chinskie, bez kondensatora kable kiepskie skrzynia aktywna itd. A ja radio jvc ze sterowaniem subem, kondensator audisona 1.3f, kable audisona, wzmak mac audio mono w zapasie 100wat wiecej.

 

Albo moze nizszej klasowo firmy glosnik z wyzszej polki gra niebo lepiej od wyzszej klasowo firmy srednio niskiej polki? co w efekcie daje ze paying mac audio i jbl itp tanszy i majacy mniej mocy zagra lepiej od drozszego hertza mającego więcej mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o tym pdfie sorki ;-) A tam dwa wymiary dimension i performance

 

tam jest ze powinna miec 38 litrów, a moja chyba z tego co pisaliscie tyle ma fb na 32 hz i 23cm refleks i u mnie niemozliwe to do konca tylniej scianki by musiał byc. Szkoda ze wymiarów w pdfie nie podali.

 

A czy jest ktos na tym forum kto miał doczynienia z tym hertzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...