Skocz do zawartości

Bass boost


luk_20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! posiadam wzmaka mac audio mono 450w w 2omach skrzynia hertz es 300d 350w. Czytam na forum i nikt nie pisze tego co mnie interesuje. powiedzcie do czego sluzy bass bosst we wzmaku i czy nalezy go uzywac...bo jak go mam na maksa 12db przy 45hz to sub ma wiekszego kopa ale przester zaraz sie robi...a jak go wylacze to sub wali a nie mieko i nisko gra. Powiedzcie mi jak z tym jest. Jedni mowia ze to jest dobre drudzy ze niszczy to glosnik.Sam juz zglupialem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak sam zauważyłeś.. przestery sie robia bo podbijasz dane pasmo.. To tak jakbyś wyżyłował silnik na maxa.. Wszytsko ma swoje granice, jak dasz podbicie na max, to zmniejsz GAINA, zciszysz głośność i nie bedziesz miał przesteró.. Ale to i tak zastąpienie jednego drugim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nalezy tego uzywac czy nie...

w przypadku tanich wzmacniaczy spotkalem tylko JEDEN! wzmacniacz w ktorym podbicie basu nie znieksztalcalo brzmienia...

tak wiec zdecydowanie lepiej wylaczyc podbicie na wzmacniaczu a podbic bas w radiu - podobny efekt a brzmiec powinno lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wzmak do najdrozszych nie nalezy, lecz gdy wylacze podbicie to jest jedno wielkie łup i nic wiecej nawet jak lpf na 40hz ustawiea jak lewel bd na maksa i podbicie tez to wtedy ciagnie basik a ja lubie taki masujacy plecy...a jak bym walil w bemben. Nie wiem moze wzmak to jedno wielkie go..... ale gosciu od car audio mowil ze z tych tanszych to dobre osiagi ma.A na radiu niemam podbicie tylko regulacja glosnosci suba 0-8. Bd radio zmienial z jvc kd-r421 na pionka deh-8400bt i te juz jakies tam podbicie bd mialo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby przekonac sie to kupiloem rurke pcw o takiej samej srednicy sluchalem i wsuwalem ja glebiej zeby zobaczyc czy jest roznica. port mam od przodu...tam gdzie glosnik i do tylniej scienki mam od niego okolo 20 cm....mialem port 12 cm wsuwalem ta rurke i az do konca a roznica praktycznie nie slyszalna...tyle ze ciut wiecej niskich czestotliwosci bylo slychac a jak wyciagnelem to wyzszych....ale tak to lpfem sobie regulowac moge....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rurke polmetrowa mialem

 

oto detale D mm 260

Xmax mm 9

Re Ohm 2,0

Fs Hz 29

Le mH@1kHz 1,64

Le mH@10kHz 0,59

Vas lit 81,00

Mms gr 152,0

Cms mm/N 0,21

BL T-m 9,50

Qts 0,56

Qes 0,61

Qms 7,00

Spl (1m/2,83V) dB 93

 

Powiedzcie mi wg moich pomiarow ile litrowa mam skrzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro i w innych sklepach tez taka objetosciowo skrzynie sprzedaja, tylko z refleksem srednica 11 cm. A powiedzcie mi ja mam sr, 7,5 dlugosc 12 a jakbym zmontowal 10 lub 11 cm srednicy refleks i 15 cm dlugosci albo 16 to co mi to da?

 

Moze byc gorzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwiększasz średnice tunelu to i długość musisz zmienić, odpowiedź o ile znajdziesz w bass box'ie :P Jak zwiększysz średnicę to nie będzie słuchać niechcianych świstów. Powierzchnia tunelu powinna mieć ok. 30% SD głośnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest sd? nie mam takiej wartosci w opisie glosnika. Nie czaje tego programu.

 

teraz mam refleks sr 7,5 a dl 12.... to na jaki zmienic? i czy to mi da podbijanie najnizszych partii basu cz tym podobne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...