Skocz do zawartości

Chciał nie chciał raczej trzeba skorzystać z hi level..


Ronol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus

mam takie pytanie... ponieważ wychodzi na to, że będę musiał w swoim radiu skorzystać z wyjścia hi level.

Tak wiem podobno jakość leci na łeb na szyję ale co zrobić - jak budżet taki sobie.. a na rozwiązania z wyjście optycznym nie uśmiecha mi sie taki budżet.

Auto - Citroen C4 2006 rok

 

Chciałem Was zapytać czy i do jakiego pułapu jest sen kompletować np: głośniki aby nie było przerostu formy nad treścią.

Do końca nie jestem przekonany nad rozwiązaniem jakie mam zastosować, ale być może będzie to wzmacniacz z wejściem akceptującym hi L. kwota +/- 500zł [4 kanały]

 

wiec ju z założenia wiadomo cudów nie ma.

 

Ale mam pytanie aby dobrac optymalnie jakościowo głośniki - w czym sprawa - czy po mimo, że korzystam z tego całego hi L. to do wzmaka nie jakiegoś górnolotnego (używka +/- 500zł) no mogę spiąć z DLS R6A czy to już za wysoka polka i lepiej wziąć coś mniejszym budżecie ?

 

jak to ma sie w praktyce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc z tekstu to nie wynika przypuszczam ze radio zostaje fabryczne? Nie wiem jak u Ciebie ale u kumpla w c4 w chyba najbogatszej wersji przy radyjku org. z navi i serii glosnikach moze szalu nie ma ale wedlug mnie dla mniej wymagajacego po dodaniu jakiegos subika do bagaja wystarczy. Mysle ze przy ograniczonym budzecie bez optyka nie ma sie co pchac w dziwne kombinacje bo efekt moze byc nawet gorszy niz pierwotny ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob na fabrycznych glosnikach i zobacz co to zrobi, kup jakis tani 4 kanalowy piecyk, ostatnio jakis tani ESX byl za grosze i eksperyment po kieszeni nie pojdzie. Co innego, ze i tak to troche jak puszczac muzyke przez domofon (sygnal z kiepskiej koncowki z radia). Pewnie glosniki maja swoje "zwrotnice", kondziolek przy tweeterku i cewka w fooferku wiec mozna podlaczyc po kanale na glosnik. A jak kicha to glosniki zmienisz. A tak to jednostka, tlumienie drzwi itp. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz Wszystkim odpisuję :

C4 mam w wersji exlusive - wiec owszem najbogatsza wersja bez nawigacji - w tym roku nie wychodziły jeszcze.

 

C4 mam standardowe koszmarne głośniki - plastikowe kosze, sopran to chyba piezoelektryk jakiś, wszystko jest na jakiś złączkach i najcieńszych kabelkach jakie widziałem.

 

Radia nie ma jak tknąć - podepniesz inne traci zaraz wyświetlacz który jest gdzie indziej 80 % informacji , nie działa parktronik , informacje dźwiękowe z czujników zniosu.

 

Głośniki to kosmos sami byście nie uwierzyli co to jest - a kolega który miał C4 mógł mieć z innym audio bo nawet JBL pakowali w jakiejś opcji czy coś to mze lepij to grało od standardów.

 

Citroen/Peugeot słyna juz z tego, że podstawowe audio zakładane w autach jest poprostu koszmarne.

 

No i teraz na ile się zapuszczać w audio po hi level aby nie zrobiła się jakaś głupota .. no panowie na oryginalnym zestawie jest kiepściutko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citroen/Peugeot słyna juz z tego, że podstawowe audio zakładane w autach jest poprostu koszmarne.

Sprawdzaj i testuj, nikt Ci nie odpowie bo tutaj panuja inne trendy z deczka, pamietaj ze radio moze zagoscic i w schowku, zalezy od rozwoju choroby :) Kumpel miał Cordobe i podobny problem z wyswietlaczem... W schowku jednak znalazło sie po czasie miejsce na 788usb :)

 

I sa gorsze audio, przykład- BMW :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to opisze tak:

jakis czas temu myslalem o zakupie auta i przez mysl przeszla mi Laguna. W owej lagunie podobna historia choc mniej histerii. Zanim cos kupie to staram sie przemyslec co mozna z tym poczynic. Co wymyslilem to zostawienie fabrycznego dziadostwa bo ekran, bo to tamto, glosniki w fabrycznych (mega zle pomyslanych) miejscach zostawic. Do tego dokleic zwykla jednostke + slupki + komory zamkniete i cala reszta. W razie czego mialbym manewr z powrotem do fabryki mniej wiecej. W lagunie akurat bylo miejsce na radio. Nie kupilem oczywisice lagi bo znalazl sie fajny znany tutaj klasyk, ale moze koncepcja Ci sie spodoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesciowo zglupiec mozna, ale zawsze cos cennego sie wyniesie z forum tylko czasu trzeba poswiecic na czytanie wielu tematow. Kup wzmak, pewnie lepiej taki z wejsciem Hi bo konwertery to z reguly psuje i tak juz kijowego sygnalu, zapnij pod fabryczne glosniki jak sie da, zobacz roznice a potem ewentualnie zmien glosniki. Mysle, ze bedzie lepiej w paru aspektach, ale skoku na ksiezyc nie bedzie. Co tam siedzi w drzwiach? Pewno jakies plasticzane pseudo zamkniete komory?

 

 

Zagra to inaczej niz z koncowki, pewnie lepiej jesli nie wybierzesz jakiegos magniota na piec :)

bull power :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym konwerterami to istny cyrk :) Panowie :) jedni ze ahhh i ohh ini,ze generalnie kicha :)

wzmak - hmm licze 500 zł max z wejscie hi L.

obecnie podkrecenie do polowy powoduje

hałas, wszystko sie zlewa w głośnikach srednio - "nisko" , góra tak wali,ze głowa boli po 10 minutach

a ja szukam grania spokojniejszego nie łupanki od której dynia pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...