Skocz do zawartości

Jak gra McIntosh???


Cober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem, nie znalazłem więc pytam:

 

Jak graja piece McIntosha? Jaka to barwa dzwięku? Do jakich piecy mozna je porównać - do Audisona, do Xtanta, do Zapco czy moze do Braxa?

 

Jaka jest ich mocna strona? dół góra srednica?

 

PS. Są mało popularne. Czym to moze być spowodowane? Złym stosunkiem ceny do jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tych piecy w 2007r na finałach w Danii, jedynie co dobrze zapamiętałem to dobry wykop i dynamikę to mnie "zauroczyło"

 

A dlaczego są mało popularne, myślę że też dlatego że rynek amerykański jest zbyt odległy, lub był do pewnego czasu, tylko prywatny import wchodził w gre, do tego skaczący kurs $ i cena wychodziła kosmiczna, do tego piece nie należą do najtańszych, podobnie jak teraz. Na pewno nie jest to wpływ złego stosunku ceny do jakości, raczej braku ogólnej dostępności.

Podobnie jest z innymi piecami, jak Luxmann, Musee, i znalazłoby się jeszcze parę innych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem przez troche u siebie w samochodzie MC-427 (2x100W) ale niestety wtedy jeszcze byla przypadkowa zwrotka do PHD AF PRO + PHD FB PRO i chyba byl kenio X911. Zastepowal wtedy ten piec Xtant'a 603x ktory wyslalem na przeglad do Gliwic. W porownaniu do Xtanta to faktycznie lepsza troszke dynamika i wykop ale teraz ciezko o miarodajna opinie. Poza tym brak dostepnosci na naszym rynku i magiczna aura jaka opiewa na nazwa Mcintosh swoje z ceną robi.

Osobiscie ta kase ktora mialbym wydac na "starego" Mcintosha ulokował bym w innych markach, badz co badz piecyki fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blackdraon - pisalem to z pewna doza ironii -z Cobrem pisalem na prv. Pytal kto jeszcze sluchal to odpisalem :) Takze troche dystansu. Wg mnie to sa (przynajmniej seria MC) dosc wiekowe wzmaki bardzo fajnie wykonane. Profil gry maja tez dosc fajny i sa bardzo ciekawa alternatywa do wszystkie uDim (wg mnie zjadaja je na sniadanie), xtantow, genesisow itd itp :).

Na pewno nie sa mainstreamowe szczegolnie u nas i w eu dosc ciezko je trafic. Sama gra - trzeba posluchac i tyle. Szczegolowa, precyzyjna gra z wykopem (mimo ze na papierze to nie wyglada zbyt wystrzalowo) ja moge polecic - ale z drugiej strony tez mam taki na sprzedaz - dlatego pisze, ze moja opinia moze byc postrzegana jako nie do konca obiektywna - ot tyle :)

 

Ja jesli chodzi o porownanie to moge tylko ze wzmakiem cenowo sporo drozszym - czyli hmmm no zadne porownanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huberto , ale ja nie bronię żębyś napisał konkretnie , bo moim zdaniem udim Pro10.4 zjadł MC na starcie na fooferach i średnicy , o gienkach DMA nie wspomnę bo tu nie maił żadnych lepszych momentów ... Napisz konkretnie z czym porównałeś bo wymieniając tylko firmy piszesz nieprawdę :)

 

Ale na podstawie odsłuchu porównującego oba piece, a nie dlatego że u-dim siedzą akurat w aucie :)

Tomku dobrze wiesz żę dużo piecy mam i testowałem , lub mam taką możliwość . NIe twierdze że maki nie mogą grać lepiej , ale wrzucanie wszystkiego do jednego wora uważam za krzywdzące nie tylko do Udimów .

 

ps. zeby nie bylo miałem możliwość wpinania i wożenia u siebie MC440 i ylko na jego temat się wypowiadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...