Skocz do zawartości

KubaG.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Panowie jak w temacie . Chciałem się Was poradzić co do wyboru subwoofera 15" bo może ktoś miał okazje posłuchać któregoś z tych które mam na oku . Auto w którym zagra to e39 . Preferuje głośny i czysty bass który czuć na "płucu" jest wolny (myśle że wiecie o jakie rodzaje uderzeń mi chodzi) Bassem bawie się w aucie tylko czarnym hip hopowym i wykonawcami typu BassMekanik , Bass 305 , Techmaster peb itp. itd. , a poza tym słucham też każdego innego gatunku /

Do rzeczy ... :wsciekly: Na sub jestem w stanie wydać max dwa tysiące zł , a rozglądać się też moge na rynku usa czyli do 600$ . W domu leży Gienek dual mono extreme (na papierze ma 1047-4ohm) i nie mam pojęcia czy go warto łączyć z głośnikami z listy . Nie jestem audiofilem który gra zamkniętą 10" ale w pewnym stopniu też cenie jakość .

 

Na oku :

 

1.kolega z forum polecił : RE-SX

2. Fi - "Q" (nie wyczytałem o nim minusów ale nie słyszałem jak gra)

3.Rockford T2 (ponoć pompka)

4.Idmax 12" (jedyna 12tka ponoć głośne sq)

5.GTi 15 MKII ?

6.Wasze propozycje i opinie :help:

 

Miałem na oku JL w6 , w7 ale wydają mi się troche przereklamowane mimo że solidne .

 

Co powiecie co slyszeliście ? :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid-ss HX'a też biore pod uwagę i wiem że dobre i chwalone . Brata 18" słyszałem ale nie na obecnym 32hz strojeniu (dzięki za opis). Chciałbym żeby się ktoś odniósł też do głośniczków które wypisałem powyżej :)

 

Panowie kto słyszał Fi albo RE sx ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stroker 15

 

Mastah masz na myśli tego strokera ?

 

http://askdaudio.com/images/cerwin%20vega%20stroker%2015.jpg

 

 

Przypominam też że nie chce głośnika SPL , ten stroker nie jest bardziej spl'owy ? :looka:

Gienek przy 4ohm 1k go chyba zbytnio nie rozbuja :wstyd:

 

Póki co jestem za gti W15 ale bardziej jednak za HX2 ... ale wiem że są też inne ciekawe głośniki , a interesuje mnie też coś nie typowego i dobrego .

Jak byście mogli to uzasadnijcie swoją odpowiedz i coś napiszcie o charakterystyce głośnika porównując go do innych było by to bardzo pomocne :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid-ss HX'a też biore pod uwagę i wiem że dobre i chwalone . Brata 18" słyszałem ale nie na obecnym 32hz strojeniu (dzięki za opis). Chciałbym żeby się ktoś odniósł też do głośniczków które wypisałem powyżej :)

 

Panowie kto słyszał Fi albo RE sx ?

 

 

ja slyszelem i fi i re ba naet mialem

bierz fi jak ci starczy kasy ,pamietaj ze przesylka 15 z usa to spory koszt

pomysl tez nad dd3515i/g;) albo 9515i/g nie wiem ile tam mocy posiadasz

a moze zaszalec i fi sp4

 

btw

re sx to tani brat przyrodni fi bl(niestety ksiegowi re zrobili swoje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, po prostu jeżeli ktoś lubi jak mu się głowa urywa to wg mnie bardziej SQL niż 10 lub 12 to już niema, ale może mało słyszałem :) Dziwne są wymagania bo jest zdecydowanie dużo pompek do SPL. Jeżeli kupujesz głośnik który ma grać z DME to sprawdź czy jest stabilny przy 2ohm w mostku a pewnie jest, bo DM jest np i celuj w coś 2ohm żeby więcej mu wpakować mocy. HX2 15cali kupisz w dobrej cenie i nie naciągnie ona budżetu a i na skrzynkę zostanie sporo pieniążków. A są nieźli spece od paczek na forum.

 

Nie słuchałem CV strokera ani GTI starszego ale przeczytać można o nich wiele dobrego. GTI papierkowo ma 600W, ale jeżeli mogę powiedzieć to użytkownik Cursor posiada małego brata 8cali który wg papieru ma 300W a spokojnie 500 czy 600W ciągnie, OldSQL jest fajny :super::)

 

P.S. Tak mi się przypomniało... Niemcy też wyznają SQL z subem 15 cali albo dwoma 12 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja slyszelem i fi i re ba naet mialem

bierz fi jak ci starczy kasy ,pamietaj ze przesylka 15 z usa to spory koszta moze zaszalec i fi sp4re sx to tani brat przyrodni fi bl

 

Śledząc forum kilka dni wcześniej spodziewałem się twojej odpowiedzi Zip w temacie Fi i Re , dzieki .

Zip .. miałeś okazje posłuchać SP4 ? jak go oceniasz ?

Apropos wysylki z Usa to może będa na tyle ugodowi i wpakują do kartonowego pudła bez faktury hehe jeśli by mnie wyśmiali to najwyżej zawróce d... Ojcu mojego kumpla i by to wysłał "dla wnusia"

 

Panowie ostatecznie . W15mk2 napewno zagra ładnie ale chce coś innego bo miałem już jbl'e . Napewno bym wolał Hx2 ale brat już ma i z tego względu bym go odpuścił . Śledząc i czytając obecnie przystaje przy :

 

1.Fi - Q (najbardziej jestem ZA kto słyszał jak Q gra , Zip ?)

 

2.Fi -BL (głośniejsze od Q i ponoć lepsze od Re SX)

 

3.RF - T2D215 (jak kolega powiedział pompka , ja slyszałem że bardzo głosny sql)

 

 

 

Jak je widzicie ? Jak oceniacie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.RE - SX (moim zdaniem SPLowy , jak Zip powiedzial zerżnięte od Fi BL)

 

 

nie nie oni odkupili projekt od fi a ksiegowi go odchudzili mniej zawieszen itd:D

 

zreszta teraz wlasnie robie 2 fi na dwuch spalonych sx zdjecia napewno zalacze

 

wychodzi wtedy re sx "supercharged" :wink:

 

nie slyszalem zeby ktos w pl mial in audi albo tc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos wysylki z Usa to może będa na tyle ugodowi i wpakują do kartonowego pudła bez faktury hehe jeśli by mnie wyśmiali to najwyżej zawróce d... Ojcu mojego kumpla i by to wysłał "dla wnusia"

Odpakuja go na odprawie i przybija Ci klocki, nic nie ominie i wszystko sie przciagnie... Nie zapominaj ze agencje celne z tego zyja, tak duzej paczki nie przeocza :)

 

 

I nie, to nie ten stroker, to ten :

3686760003_large.jpg

 

 

Ale swoja droga, w 90% przypadkow te dwie rzeczy sie gryza... SQ i mnóstwo basu z wielkim zapasem...

 

Propozycje Zip'a raczej takze nie w te strone zmierzaja, ale kazdego suba przeciez mozna sciszyc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie pomyślałem że chodzi o tego Stroker'a z fotki powyżej .

 

Panowie tak jak mówiłem . Nie chce głośnika do "dmuchania" ale tez nie chce 10" Morel'a do rock'a , jazzu , pop'u w zamkniętych 15L .

Miałem kupić 12" Idmax który w stanach jest uważany za jeden z najlepszych głośników sq/ql i ludzie wolą ten sub od JL 12w6 bądz 12w7 ze względu na jakość i przystępną cenę (JL ok ,ale mocno przereklamowane) . I wydaje mi się że Genesis DME by się sparawdził bardzo dobrze pod tym głośnikiem . Doszedłem do wniosku że od czasu do czasu jednak lubie zagrać głośno , ale przy tym zalerzy mi na jakości . Postanowiłem wybrać 15" glośnik firmy Fi model "Q" . Fi jest kojażone bardziej z SPL , ale akurat ten model jest mocno porównywany z wyżej wymienionymi modelami i nawet Diamond'em 9 . Najlepsze jest to że nie spotkałem się z negatywną opinią na temat tego Modelu (wręcz przeciwnie!) Niektóre wypowiedzi mnie utwierdziły w wyborze głośnika . Napewno wolałbym głosnik Image Dynamics Idmax 15" v4 bo ich produkty są świetne ale jeszcze tego modelu nie ma w sprzedaży więc padło na Fi Q 15" . Głośnik ktory zamierzam kupić nie słuchałem ale sprawdzając temat myśle że może to być to czego szukam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpakuja go na odprawie i przybija Ci klocki, nic nie ominie i wszystko sie przciagnie... Nie zapominaj ze agencje celne z tego zyja, tak duzej paczki nie przeocza :)

 

 

I nie, to nie ten stroker, to ten :

post-884-0-70180500-1345124573_thumb.jpg

 

 

Ale swoja droga, w 90% przypadkow te dwie rzeczy sie gryza... SQ i mnóstwo basu z wielkim zapasem...

 

Propozycje Zip'a raczej takze nie w te strone zmierzaja, ale kazdego suba przeciez mozna sciszyc :D

 

apropos wysyłki to by to szło morską (pewnie 5tyg.) Znajomy zamawia po kilkanaście laptopów są to paczki po 50kg w góre i od 4 lat nic nie zaplacił . Ponoć że jak by to leciało do pl to 100% że celni sie dowalą .Jak cos to w najgorszym wypadku 22% dopłaty . Coś wymyśle . Dzięki za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jbl gtx15 i moge Ci polecić ale..

z dostępnością pewnie będzie problem.

 

Dan bardzo lubie ten głośnik , ale w tym wypadku by mnie urajcowały dwa takie gtx'y heh :)

Dzięki za propozycje , ale zostaje przy Fi . Jbl'a miałem i nic złego na niego nie powiem (szczególnie o wysokic modelach)

Zobaczymy co pokaże Fi . Jestem pozytywnie nastawiony :wink2: Zapewne zrobie jakąś fotorelacje

 

 

Parametry "Q"

DUAL 2 Fs: 32.1 Hz Re: 1.4 Ohms/coil Qms: 8.61 Qes: .44 Qts: .42 Mms: 299g Cms: 0.82mm/N Sd: 810cm^2 Vas: 75.6 l Spl: 89.4dB 1W/1m Bl: 19.65 N/A Xmax: 28mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos wysyłki to by to szło morską (pewnie 5tyg.) Znajomy zamawia po kilkanaście laptopów są to paczki po 50kg w góre i od 4 lat nic nie zaplacił .

No to albo ja mam pecha albo nie jest z Toba do konca szczery... Do mojego RF'a morska dopieprzyli sie z miejsca... Musiałem kołowac fakture...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hurra: ty kup kup dokup wszystkie opcje :wink:

 

szkoda ze to nie 2x10 q zamiast 15, ale niestety nie masz tyle eremesow :wink:

 

Zip we wtorek płace na stronie fi . I zaczną go strugać :wsciekly: nie martw się ! z dodatków będzie co potrzebne :hyhy:

Cooling pack , spider , Low Qts , Internal Lead :hyhy: Ale jak sobie pomyśle zanim to dopłynie łódką do PL to aż mnie skręca :zdegustowany:

 

ps.przy 10" czułbym mniej Męski :D jak mi kiedyś coś odbije to zmienie piec i dojdzie drugie 15" , ale czuje po kościach że jedno 15" z DME może ladnie zagrać . Tylko jeszcze nie wiem jaki domek dla tego ptaszka ale te 100L napewno . Tunel czy Szczelinowy br ? 28, 30,32 ?

 

No to albo ja mam pecha albo nie jest z Toba do konca szczery... Do mojego RF'a morska dopieprzyli sie z miejsca... Musiałem kołowac fakture...

 

Kurde mastah nie chce głowy zawracać komuś , a do tego widze że gość nie jest skory mi pomóc z wysyłką . Powiem ci że jeśli to przejdzie "nie zauważone" to będe uradowany hehe :D jeśli nie to zabule 22% (ponad 2 stówki) bo tyle moge zapłacić max , ale przynajmniej nie będe wydzwaniał dopytywał się po kilkanaście razy czy wysłal i się prosił jak ..... wszystko będzie trwało 3 miesiące ... Każdy wie o co chodzi . Bo już mnie to wkur.... Denerwuje :wsciekly:

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jutro planuje zlecić struganie Fi Q 15" ale mam okazje kupić Power bass 3xl 15" i HX2 RFR 3115 i znowu lekki dylemat :rotfl:

Mógłby mi ktoś powiedzieć Coś na jego temat . Do którego sub'a można porównać , jbll w15 mk2 ,RF T2? I jaka jest jest jego charakterystykaa , jak gra :) Może lepiej jego zsynchronizować z DME niż Fi :P 3xl jest w pl od kopa a do Fi (usa) i bym mogł dołacić tyle cła co się bedzie równać z ceną nowiutkiego 3xla 15 . Co myślicie :looka:

 

VC Impedance: 2 ohm + 2 ohm

Test Impedance: 0.93 ohms

Fs: 23.5 Hz

SD: 855 sqCM

Vas: 116.5 Ltr

Cms: 112.2 µM/N

Mms: 406.4 g

BL™: 15.9

Qms: 3.77

Qes: 0.22

Qts: 0.21

No: 0.6%

Spl: 93 dB

Xmax: 13.5 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego tak boisz sie cła..... w tym przypadku jest to cena za to ze masz coś unikatowego na swój sposób....

a co do strojenia o którym naisałeś powyżej to 28, 30, 32 ma sie chyba raczej nijak do SQ.... może sie myle - jak tak to wyprowadzcie mnie z błędu

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego tak boisz sie cła..... w tym przypadku jest to cena za to ze masz coś unikatowego na swój sposób....

a co do strojenia o którym naisałeś powyżej to 28, 30, 32 ma sie chyba raczej nijak do SQ.... może sie myle - jak tak to wyprowadzcie mnie z błędu

pozdro

 

Nero jak dla mnie róznica w cenie z cłem czy bez cła zrobi różnice bo własnie za Tą "Różnice" kupie troche kabli albo inny materiał .

Głośniki ktore miałem na oku ... typu Image dynamics czy diamod audio są modelami SQ . Natomiast głośnik Fi "Q" który wybrałem jest już SQL , rywal Idmax i JL w7 bardzo ceniony i lubiany w Usa bez negatywnych opini i sądze że jeśli paczka przejdzie i cła nie zapłace to będe zadowolony , a jesli zaplace to nie będe płakał bo bede się cieszył paczką tak czy siak i moim "unikatowym" zakupem (dobrze to ująłeś) :) Co do strojenia to 28do32 zaleca Producent . Pisałem już że nie będe skrecal 10" suba w 10litrach . To jest chyba typowe sq . Jak coś to mnie poprawcie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...