Skocz do zawartości

Problem z odpowiednim podłączeniem głośników.


darasso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pewien problem z podłączeniem głośników w samochodzie do radia Lg LAC5800R.

Mianowicie problem polega na tym że dwa głośniki (PIONEER TS-G1302i http://www.pioneer.pl/pl/products/25/131/2...02i/specs.html) pod przednią szybą mam podłączone w radiu pod kostkę iso jako przednie (front left, front right), a głośniki (Sony XS-D170SI http://www.xplodsony.com/xplod/speakers/XS-D170SI) w drzwiach mam podłączone pod gniazda chinch jako tylne (rear left, rear right)...mimo tego wszystkie głośniki działają jako przednie (kiedy ustawiam faderem w radiu dźwięk na tył po prostu nie ma dźwięku).

Podłączałem też głośniki w drzwiach pod gniazda chinch przednie (front left, front right) i efekt był taki sam...wszystkie i tak działały jako przód więc pomyłka w podłączeniu nie wchodzi w grę :D

Czy może to być spowodowane tym że jedne głośniki są podłączone pod kostkę iso, a drugie pod gniazda chinch? Czy wynika to z czegoś innego??

Właściwie to się jeszcze zastanawiałem czy dobrze rozumiem rolę fadera :hyhy:

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I one w ogóle grają :D

 

Grają :D...tylko właśnie chodzi o to że Xplody stosunkowo cicho (na pewno nie wykorzystują swoich możliwości :] )...a jak podgłoszę to Pioneery nie wytrzymują :/ ...

 

..Po drodze miały małe wzmacniacze.. Jakie w ogóle masz auto?

 

Golf III...radyjko i głośniki są nowe i raczej podłączone bez żadnego wzmacniacza...chyba że jest gdzieś pod deską rozdzielczą, bo na zewnątrz na pewno nigdzie nie ma...przy Xplodach są tylko te dwie skrzynki rozdzielcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie, jeśli zrobisz tak, jak radzi maxtz - poszukaj przewodów w kostce ISO opisanych jako REAR LEFT + i - i podłącz do nich lewy tylny głośnik oraz REAR RIGHT + i - i podłącz do nich prawy tylny głośnik. Rozwiązanie banalne, ale chyba jedyne słuszne bez wzmacniacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobie tak jak mówicie ...Zastanawiałem się tylko jeszcze czy będzie to samo jak wyjmę te kable z kostki od przednich głośników i też podłącze pod chinche (tak żeby wszystkie głośniki były pod gniazda chinch a w kostce iso nic)???...bo nie chciałem ucinać tych końcówek od xplodów. Ale to już taki szczegół :hyhy:

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...