Skocz do zawartości

Pytanko do ogarniętych w sieciach internetowych


Cobra20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem parę dni temu laptopa router Linksys WRT120N-EE, wcześniej net szedł anteną High Gain zakończoną końcówką RP-SMA, do starej karty sieciowej Edimax ew-7318usg i od niego przez usb do stacjonarnego komputera. Moje pytanie brzmi, jak puścić net na router linksys? Nie ma on wejścia na usb niestety... Myślałem o takich rzeczach jak przejściówka z usb na ethernet, lub jakiś konwerterach, ale doczytalem, ze to całkiem inny przepływ danych... czy skrętka komputerowa z końcówką ethernet zepleciona z antena High Gain z dachu to dobrę rozwiązanie? Pomóżcie bo chcę mieć sieć bezprzewodową w domu a nijak nie mam pojęcia jak to puścić. Dodam, że nie stać mnie na drogie gadzety i inne routery.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten router nie jest pod sieci kablowe przypadkiem? Typu vectra, polsat aster itd? Myśle ze moze być problem z komunikacja, bo zeby odpalic sam router potrzebne jest złacze 8pin w lapku czy na kompie aby wszystko ustawic co do WIFI.. Sterowanie jest wstepne od Windowsa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak a z tym co mam da radę tak puscic jak mowię? skrętka koputerowa, końcówka ethernet z 8-pinami i spleść to z anteną radiową?

 

To tak jakbyś chciał spleść masę od aku z RCA i chciał podłączyć to do optyka ;). Masz nieodpowiedni router.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten router nie jest pod sieci kablowe przypadkiem?

Pewnie jest jak mówisz, bo on ma wejścia tylko na rj45, 4xEthernet i wejście INTERNET czyli na stale łącza lub kablówki, myślałem że uda mi się jakoś pociągnąć do niego radiówkę poprzez końcówkę rj45, bo czytałem na necie, że tak można. Złącze w lapku mam 8 pin..

 

To tak jakbyś chciał spleść masę od aku z RCA i chciał podłączyć to do optyka ;). Masz nieodpowiedni router.

To jaki router radzisz kupić co by to działało bez kombinowania? tzn plug&play :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytam jak wrócę z pracy na pewno. Ale jak mógłbyś podać firmę i model, który warto brać pod uwagę to byłbym wdzięczny

 

@EDIT: Czy coś takiego zda egzamin: tp link tl-wr543g TP-LINK TL-WR543G WISP, AP Client Router, WDS 5dbi (2479435677) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. rozumiem, że wtedy podłączam tylko antenę z dachu z końcówką RP-SMA i wszystko działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...