Skocz do zawartości

Maty za głośnik. Którą wybrać i czy takie maty spełniają swoje zadanie?


Rekomendowane odpowiedzi

Obojętnie co tam dasz bedzie ok, mozesz samemu nawet sobie klocka drewnianego dać, ponacinanego na rozną głębokosc by rozpraszało fale strojące.

 

Bardziej bedzie zalezec dzwięk od tego jakiego poziomu masz klocki, jak poustawiane niz co masz za głosnikiem gdyż przewaznie nawet nie trzeba nic za niego pchac, dasz kawałek pofałdowanej karimaty za 2 zł i bedziesz miał dokładnie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeden np. 09 zadania nie spełni :) z racji tego że ta fala z membrany nawet w niego nie trafi :)

 

Ja stosowałem coś takiego jak 09 ale miałem format A4 a nawet troszkę większy i to wykonywalo zadanie, tak samo jak 09, ale musisz kupić co najmniej 2 na strone i ponacinać jednego aby takiego kwiatka zrobić, Paweł poszedł szerzej i dał 4szt na stronę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wg mnie i tak to nie ma sensu : P wystarczy ze jest mata typu silent coat czy jakos tak, wystarczy ze jest jakakolwiek faktura materiału rozpraszająca fale, większosc drzwi na wysokosci głosnika jest "zaokrąglona" co juz samo to w duzym stopniu wpływa na ropraszanie fali, ja osobiscie nie widze roznicy między tymi "firmowymi rozpraszaczami" a innym materiale o nieregularnym kształcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest na strefie gdzies patent na wyrezanie takiego zamiennika. Jakie musza byc tam wzorki? Material musi byc twardy czy tak jakby sprezysty, tlumiacy. Niby gra to dobrze ale mam wrazenie ze mi te drzwi z leksza dudnia wiec jak jest mozliwosc polepszenia pracy woofera to moze warto taka mate lub cos o podobnych wlasciwosciach sobie zapodac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak to wplynelo na brzmienie?

Daje sobie rękę uciąć, że z tą gąbką czy bez żadnej różnicy nie usłyszysz.

 

To co zaprezentował marcin to optimum. Jeśłi coś Ci dudni to szukaj przyczyny gdzie indziej, a nie w braku "gąbki" za głośnikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...