Skocz do zawartości

Kenwood 9531


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam mały problem z kenwood 9531 nie ma możliwości ustawienia czasówek miedzy lewą a prawą stroną jest tylko front, rear i sub :/ natomiast po przesunięciu frontu nawet o 600cm nie słychać żadnej różnicy. Czy jest jakaś funkcja, która to odblokowuje, czy ten typ tak ma ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym keniu ustawiasz różnicę odległości pomiędzy subem a frontem.

Tzn, mierzysz odległość od punktu miedzy przednimi fotelami a subem, wychodzi np. 150cm.

Potem mierzysz o tego punktu do głośnika przedniego, wychodzi np. 110 cm.

Wybiersz DTA front i wpisujesz 40 cm. Proc na tej podstawie obliczy ile ms ma opóźniać front względem suba.

DTA sub dajesz 0 cm.

Potem wybierasz POSI i ustawiasz miejsce odsłuchu (front, kierowca, pasażer). I to jest największa porażka w tych starszych keniach, bo jeśli dasz "kierowca lub pasażer", to on sam w jakiś cudowny sposób oblicza przesunięcie pomiedzy lewą a prawą stroną.

 

http://img585.imageshack.us/img585/5897/kenioczasowki.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha w ten sposób podziękował koledzy :) jutro się pobawię :) tak czy inaczej przy aktualnym setapie radyjko idzie do zmiany będę celował w coś neutralnego ponieważ z dnia na dzień gra jak ktoś powiedział plastikowo, nie ma tego czegoś :) a na co zmienię jeszcze nie wiem... może ktoś coś zasugeruje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest największa porażka w tych starszych keniach, bo jeśli dasz "kierowca lub pasażer", to on sam w jakiś cudowny sposób oblicza przesunięcie pomiedzy lewą a prawą stroną.

 

Umówmy sie szczrze - znajdz speca co ci znajdzie róznice w dźwięku 20cm.. To raptem 0,005sekundy.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówmy sie szczrze - znajdz speca co ci znajdzie róznice w dźwięku 20cm.. To raptem 0,005sekundy.. :wink:

 

To dlaczego w Pionku 80PRS, którego teraz mam słyszę każde 5 cm przesunięcia lewo/prawo??? :)

To samo miałem w JVC 921.

 

Inna sprawa, że używam i tak czasówek tylko na "front", bo jak ustawię "front/left" dokładnie na kierowcę to dźwięk się robi taki "laboratoryjny", że się słuchać nie da.

 

będę celował w coś neutralnego ponieważ z dnia na dzień gra jak ktoś powiedział plastikowo, nie ma tego czegoś :) a na co zmienię jeszcze nie wiem... może ktoś coś zasugeruje :)

 

Trochę to krzywdząca opinia dla tego kenia, że gra "plastikowo". Ma fajny basik, góra trochę wycofana, najsłabszą ma średnicę, ale gra na swój sposób muzykalnie.

A co da radia, które gra z większym życiem, to czytamy forum, czytamy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego w Pionku 80PRS, którego teraz mam słyszę każde 5 cm przesunięcia lewo/prawo??? :)

Szczerze?? Nie wiem.. Może kwestia ucha, nie bawiłem sie czasówką pionka.. Mam opinie wzgledem 8534 i 9531

 

 

Trochę to krzywdząca opinia dla tego kenia, że gra "plastikowo".

 

Plastikowe brzmienie? To raczej wina wzmacniacza lub zestawu grającego bo plastikowe brzmienie w keniu? Ewentualnie "słabe ucho" :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W tym keniu ustawiasz różnicę odległości pomiędzy subem a frontem.

Tzn, mierzysz odległość od punktu miedzy przednimi fotelami a subem, wychodzi np. 150cm.

Potem mierzysz o tego punktu do głośnika przedniego, wychodzi np. 110 cm.

Wybiersz DTA front i wpisujesz 40 cm. Proc na tej podstawie obliczy ile ms ma opóźniać front względem suba.

DTA sub dajesz 0 cm.

Potem wybierasz POSI i ustawiasz miejsce odsłuchu (front, kierowca, pasażer). I to jest największa porażka w tych starszych keniach, bo jeśli dasz "kierowca lub pasażer", to on sam w jakiś cudowny sposób oblicza przesunięcie pomiedzy lewą a prawą stroną.

 

http://img585.imageshack.us/img585/5897/kenioczasowki.gif

 

a ja mam pytanie, a jak ktoś nie ma suba?? to jak to wszystko ma ustawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja się również nie zgodzę, że w tym Keniu dźwięk jest plastikowy, wręcz przeciwnie. Co prawda mam wersje trochę ulepszona XXV, ale to praktycznie ten sam proc, i właśnie mimo, że te czasówki są jakie są to dźwięk, bardzo mi się podoba z tego radyjka, jak kolega pisał powyżej dużo też zależy pod co jest podłączony. Ja to pędzę starym dobrym Helixem HXA 500Q MK II.

Ale z tymi czasówkami, faktycznie sam poustawiałem tak, że odległości jakie są faktycznie od poszczególnych komponentów i myślałem, że sam sobie to środkuje, muszę i u siebie zrobić korektę.Człowiek się uczy jednak cały czas. :)

 

POzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...