Skocz do zawartości

Dziwny problem z fabrycznym subem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie dotyczące głośnika niskotonowego,

 

Posiadam w aucie audi a3 fabryczne audio, cztery głośniki + schowany sub + wzmacniacz, zwykłe audio nie bose.

 

Zauważyłem że przy najniższym poziomie głosu, gdy radio gra cichutko sub tak jagby harczał, nie wiem o co chodzi, lecz gdy dam głośniej lepiej gra niskim tonem, co to może być uszkodzony głośnik czy coś ze wzmacniaczem?

 

Proszę Was o pomoc, jeśli głośnik jest padnięty to czy opłaca się kupować na allegro używkę ale już bose czy lepiej dać go do przewinięcia?

 

Dziękuję pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej głośnik padnięty. Nie opłaca się kupować ori suba - w A3 są one naprawdę kiepskie, na głośnikach Nokia ( też miałem ;) ) . Lepiej trochę dołożyć i poskładać sprzęt z prawdziwego zdarzenia. Chyba, że niechcesz inwestować lub problemem jest miejsce - wtedy kup taki sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub problemem jest miejsce

bez przesady - przeciez w basserze jest skrzynka ktora tam pasuje. jest malo stabilna, ale za to nie zajmuje bagaznika

do tego u-dim element lub re i masz malutkiego fajnego suba ;)

 

lub jak nie masz gdzie upchac wzmacniacza to mozna sie troche pobawic :P

 

http://img46.imageshack.us/img46/9005/67347807.jpg

 

 

http://img185.imageshack.us/img185/9561/a3gotowe.jpg

 

zabudowa zajela jedynie 5cm bagaznika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze w tym boczku wykozystalem skrzynie bassera - czyli te 6-7 litrow

STX potrzebuje 15-16 litrow wiec zabudowa zabierze troche wiecej miejsca

 

ale jezeli miejsce to nie problem to faktycznie dobra opcja

nawet po taniosci mozna napedzac go radiem! (tylko pionki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady - przeciez w basserze jest skrzynka ktora tam pasuje. jest malo stabilna, ale za to nie zajmuje bagaznika

do tego u-dim element lub re i masz malutkiego fajnego suba ;)

 

Wszystko można. Tylko weź pod uwagę, że niektórzy tego nie chcą. Chcą czyste plug & play bez żadnego kombinowania, wycinania, przykręcania o rzeźbieniu nie wspominając. Dobre rozwiązanie wskazałeś ale wypowiedzieć się musi sam zainteresowany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka dzięki za Odpowiedzi

 

Na zdjęciach pokazana jest audi a3 8l

 

Ja posiadam model 8p i tam jest inaczej rozwiązana sprawa z subem, na zdjęciu przedstawiam wam jak to wygląda, mam możliwość albo zakupić cały element suba używki albo zamienić głośnik na nowy jakieś fajnej firmy ale nie wiem jaki mam wybrać, co będzie super grało i idealnie jak narazie komponowało z fabrycznym audio audi. W planach mam zabudowe i wybór fajnych i ciekawych elementów. Jak narazie zbieram kaskę na jednostke multimedialną bo ta fabryczna nie powala z nóg.

 

Bardzo proszę o Odpowiedzi

 

pozdrawiam

post-1309-0-96315500-1342075837_thumb.jpg

post-1309-0-45353400-1342075844_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...