Skocz do zawartości

Jednostaka multimedialna pioneera?


markot84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zwracam się do Was użytkownicy forum o pomoc przy wyborze jednostki multimedialnej.

 

Zainteresował mnie bardzo model "Pioneer AVH-8400BT " z możliwością podłączenia iphona. Muzykę oraz filmy właśnie będą głównie odtwarzane z tego telefonu, no i bardzo zależy mi na ściąganym panelu.

 

Mam pytanie do Was jak to gra, czy pioneer ma dobry sprzęt, nigdy nie miałem tej firmy w swoim aucie. Czy lepszym rozwiązaniem jest dołożenie kaski i zainwestowanie np. w alpine? Na samy początku sprzęt będzie grał na głośnikach fabrycznych auta "bose". Na nawigacji mi nie zależy.

 

Proszę Was o Poradę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer AVH 8400BT, to bardzo udany model Pionka jakość dźwięku oparta na komponentach z najwyższych modeli, czasówki, filtry,możliwość ustawień , kolorów wyglądu ,

jakościowo porównywaliśmy niedawno z Blaupunktem New York 800, jakość dźwieku z Blaupukta porażka, ekran w dzień słabo widoczny , produkty w podobnej cenie na rynku,

w Pionku APP działa idelanie internet, radio interenetowem aplikacje w tym przedziale cenowym AVH 8400BT to jedno z lepszych urządzeń multimedialnych z przyzwoitym soundem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko co gra - iphone czy Pioneer, bo z tego co wiem to gra iphone niestety :/

 

Generalnie jeśli chodzi o granie z iphone/ipod to w samochodach praktycznie nie ma wyjścia i zawsze będzie grał iphone. Oczywiście można kombinować z wyprowadzeniem cyfry, ale z tego co się rozglądałem - trudne i nieopłacalne. Oczywiście przy dobrych plikach w Apple Lossless dramatu nie będzie i sam tak słucham, lepsze to niż mp3 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko co gra - iphone czy Pioneer, bo z tego co wiem to gra iphone niestety :/

 

Generalnie jeśli chodzi o granie z iphone/ipod to w samochodach praktycznie nie ma wyjścia i zawsze będzie grał iphone. Oczywiście można kombinować z wyprowadzeniem cyfry, ale z tego co się rozglądałem - trudne i nieopłacalne. Oczywiście przy dobrych plikach w Apple Lossless dramatu nie będzie i sam tak słucham, lepsze to niż mp3 ;)

 

Z tym bym polemizowal :) u mnie nie gra ani iphone ani alpina - kwestia setup'u :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym bym polemizowal :) u mnie nie gra ani iphone ani alpina - kwestia setup'u :)

 

a co gra? procesor? To oczywiste, ale wcześniej "gra" iphone i o to mi chodziło... U mnie jest KCA-420i i potem H600, ale niestety jako pierwszy gra iphone, a dopiero potem procesor...

 

Chyba że masz wyprowadzenie cyfry z iphone, prosto do proca - ale nie słyszałem chyba żeby ktoś miał tak w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co gra? procesor? To oczywiste, ale wcześniej "gra" iphone i o to mi chodziło... U mnie jest KCA-420i i potem H600, ale niestety jako pierwszy gra iphone, a dopiero potem procesor...

 

Chyba że masz wyprowadzenie cyfry z iphone, prosto do proca - ale nie słyszałem chyba żeby ktoś miał tak w PL.

A u mnie iphone <-wifi-> AirPort <--> Arcam Rdac <--> H990

Wiec jeszcze inaczej niz mowisz :) - 'gra rdac' [: iphone - tylko podaje cyfre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ipod'a jest :)

 

ale optyk czy elektryk? Może chodzi o iModa 5G? I jak jest rozwiązane sterowanie? :)

 

iphone <-wifi-> AirPort <--> Arcam Rdac

 

Tu w jakiej formie są wysyłane dane? Cały plik jako po prostu dane, czy streaming czyli "gra" najpierw iphone? Z tego co wiem, to AirPort działa w ten drugi sposób, ale możliwe że źle wiem :wink:

 

iphone - tylko podaje cyfre

 

pytanie tylko jaką cyfrę - czysty plik, czy już przez siebie przemieloną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko co gra - iphone czy Pioneer, bo z tego co wiem to gra iphone niestety :/

 

Generalnie jeśli chodzi o granie z iphone/ipod to w samochodach praktycznie nie ma wyjścia i zawsze będzie grał iphone.

 

Piszesz ogólnie czy o tym konkretnym modelu?

Teraz nowe radia z USB z funkcją "iPod Direct Control" widzą iPoda/iPhona jako dysk.

Czytają plik a dekodowanie (dla formatów stratnych) i przetwarzanie cyfra/analog robi radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz ogólnie czy o tym konkretnym modelu?

Teraz nowe radia z USB z funkcją "iPod Direct Control" widzą iPoda/iPhona jako dysk.

Czytają plik a dekodowanie (dla formatów stratnych) i przetwarzanie cyfra/analog robi radio.

 

Piszę/pytam ogólnie :)

 

zapytaj w Gliwicach.

 

W tym wypadku potrzebuję prostych odpowiedzi, bez dochodzenia i trybu poznawczego ;) Gdyby faktycznie istniało sensowne rozwiązanie, połączone z bezproblemowym sterowaniem zmieniłoby to lekko moją koncepcję, a właśnie jestem na takim etapie, który wymaga podjęcia szybkich decyzji (istnienie zmieniarki, poszukiwania adaptera typu KCA-400c/410c etc.). Gliwice uczą, a ja potrzebuję szybkiej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu w jakiej formie są wysyłane dane? Cały plik jako po prostu dane, czy streaming czyli "gra" najpierw iphone? Z tego co wiem, to AirPort działa w ten drugi sposób, ale możliwe że źle wiem :wink:

 

Oddzielmy dekodowanie od gry :) bo to dwie zupelnie rozne rzeczy :) zera i jedynki to zera i jedynki :) roznica pojawia sie przy przetworzeniu tego na analog ;)

Dekodowane jest na iphone i puszczony streaming po wifi. Dalej airplay po szkle leci do daca i ten go przetwarza na analog i puszcza do procka na aux :). Tam czasowki itd itp i leci do przetwornikow :)

Tak czy inaczej zle nie jest (niestety rdac jest slabszy jakosciowo od f1ki i to slychac szczegolnie w wysokich tonach) - za to jest to duzo fajniejsze wg mnie rozwiazanie niz KCA - chociazby ze wzgledu na brak jakichs gniazd, kabli i innego ustrojstwa :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to jest to duzo fajniejsze wg mnie rozwiazanie niz KCA - chociazby ze wzgledu na brak jakichs gniazd, kabli i innego ustrojstwa

 

Dla mnie największą zaletą KCA jest ładowanie i to, że działa mute w nawigacji mimo iż mam stare radio (7949jg).

 

Jak jest rozwiązane sterowanie - dotykasz telefonu?

 

U mnie takie coś odpada i koniecznie chcę mieć z radia/kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...