Skocz do zawartości

Jaki głośnik 15 cali ?


Witu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

o co się tak chłopaka czepiliście?! Od czegoś trzeba zaczynać. Dobry i taki początek. Ambitne podejście to teraz rzadkość :wink: Ja z mojej strony powiem tyle że przy jednej 12" w pokoju z dobrym zasileniem robi się nieprzyjemnie - nawet dla dalszych sąsiadów. Ale jak uważasz. Każdy lubi coś innego. Ja poparłbym propozycje kolegi stochus. Na początek jak znalazł. Niestety to co piszą inni użytkownicy także jest prawdą. 1500zł pójdzie Ci na dobry akumulator i w miarę rześki alternator. Może zostanie na kabelki. Spawalnicze. Ale skoro autka jeszcze niema a chcesz to wmontować do pokoju - bierz i na nic nie patrzaj. Ale powinieneś mieć mocny zasilacz stabilizowany 12v. Bo do kontaktu raczej tego nie podłączysz. Pograsz, posłuchasz zobaczysz czy Ci pasuje, zanim kupisz auto jeszcze parę sprzętów ogarniesz, kasę dozbierasz i TERROR jak się patrzy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo to slyszec - ale mysle ze powinienes zmienic dzial na "wszystko o sprzecie Car Audio"

 

Zacznij od czegos lagodnego do 600W zasil to dobrze i wyglusz a zobaczysz ze bedziesz zadowolony. Nie porywaj sie na cisnienie bo z pewnoscia pod jakims wzgledem nie wyrobisz - juz wielu bylo takich jak ty napalonych - no wlasnie bylo.... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedział roski chcę dopiero zacząć swoją przygodę z audio, a od tego jest forum żeby pytać a wy żeby coś doradzić.

A więc co GZ był by dobry żeby narobić trochę huku i potem to do autka włożyć, jaki wzmacniacz byście polecili w cenie ?

Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie i zmianę nazwy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle jak podłączam to najprościej jak się da czyli plus i minus z aku do wzmacniacza na wzmacniaczu mostek bo w domu nie mieliśmy radia i tak samo w maluchu więc mostek musi być ;) puźniej plus i minus do głośnika, 2 chinche z przejściem na jacka i tyle chyba, najprościej jak się da, nic sie nie pali i gra juz długo wiec chyba ok, tyle że to słaby sprzęt bo wzmacniacz blaunpunkt 750w i skrzynia blaunpunkt 850w nie rms ;)

Co robie nie tak ? może ktoś mi napisze jak to powinno wyglądać profesjonalnie :D

Co powiedzie o tym wzmacniaczu ? niby RMSu ma dużo ale czy to coś warte ? może jakiegoś Hifonicsa lub Cruncha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale może zacznijmy od początku, jesteś na forum CAR audio wiec gdzie tego jacka który przechodzi z chinch-ów chcesz podłączyć?

nie czuj sie urażony głupim pytaniem, ale jesteśmy w dziale "db" a w tych konkurencjach/zawodach raczej domy/mieszkania/pokoje nie biorą udziału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laczenie kabelkow i wyjsc to chyba najbardziej przyjemna zabawa z tego wszystkiego. Zastanawiam mnie jednak w jaki sposób podlaczysz wzmaka w tym domu, skad pociagniesz szygnal do niego. Sprawa dosc delikatna. :) A jesli to zeczywiscie mialby byc sprzet cisnieniowy w RMS minimum 1KW ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega napisał że dopiero zaczyna. I tak źle nie jest bo wie co i jak podłączyć czego nie można powiedzieć o szerokim gronie zadającym pytanie w dziale "Wszystko o sprzęcie Car Audio". Jeżeli moje czytanie ze zrozumieniem i wyobraźnia nie szwankuje to podpięte będzie to w domku do aku a sygnał przez przejściówkę do chinch`ów z jack`a czyli z kompa lub innego ipada. Też zawsze sprawdzam sprzęt w ten sposób tylko że po drodze jest jeszcze mixer żeby głośnik pełnego pasma nie dostał. Jak dla mnie będzie ok ale tylko z porządnym akumulatorem albo dobrym źródłem zasilania 12v.

 

Panowie nie każdy zaczyna od głośnika 2kv. Chłopak ma ambicję, wie w którą stronę chce iść więc trzeba go odpowiednio pokierować. Tak po waszemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rooski, daj spokoj... Coś mi sie wydaje ze sam zasilacz który pociagnie to wszystko zabije go cenowo ... Nie zapedzaj sie nie potrzebnie, mysle ze plan jak 90% bezsensownych spali na panewce...

 

Kup sobie chlopie jakies altusy 140,i piec pod to a kiedy kupisz samochód zaczniemy rozmawiac o samochodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jacka zawsze podpinam pod mp4 lub zazwyczaj pod telefon nie pisałem tego gdyż uznałem to za zbędne, akumulator jakiś muszę nabyć i będę po prostu go ładował co jakiś czas, a prostownik już mam. Dziś udało mi się kupić od kumpla głośniczek za 50zł Boschmann v-1250 SNI i zrobiłem pod niego skrzynkę 70l zobaczymy czy to coś warte :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ty zdajesz sobie sprawe z kosztow jakie cie czekaja jesli bedzie to instalacja domowa ? Bedziesz potrzebowal zasilacz o dosc duzej mocy - chyba nie zdajesz sobie sprawy. Jesli bedziesz chcial isc instalacja podobna w samochodzie (akumulator) to czym ty bedziesz go ladowal - 5 minut grania i pod prostownik - ciekawe czy nadazy ci ladowac ten akumulator. Mozna przeciez jeszcze jakis altek dac ale jak ? :P

Opcja z zasilaczem bylaby chyba najbardziej z tgo wszystkiego oplacalna tylko ile to kasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jacka zawsze podpinam pod mp4 lub zazwyczaj pod telefon nie pisałem tego gdyż uznałem to za zbędne, akumulator jakiś muszę nabyć i będę po prostu go ładował co jakiś czas, a prostownik już mam. Dziś udało mi się kupić od kumpla głośniczek za 50zł Boschmann v-1250 SNI i zrobiłem pod niego skrzynkę 70l zobaczymy czy to coś warte :D

głosniki tej klasy do słuchania muzyki to raczej słabo sie nadawaja (słaba jakosc dzwieku) a co do db-dragu to sie wszystko nada co mechanicznie wytrzyma ale w domu to db- dragu sprzetu sie i tak nie słucha bo to sie mija z celem. co do podladowywania co jakis czas akumulatora to tak jak aku. bedzie miec odpowiednia pojemnosc i wzmacniacz bedzie miec nieduża moc jak i nie duży pobór pradu bo jak juz to bedzie moc pow. 1kW gdzie prąd jest juz potrzebny nieco większy to prostownik non stop podłaczony to raczej wątpie ze da sobie rade no chyba ze to będzie prostownik zrobiony ze spawarki powiedzmy 180A co kosztuje cos ok 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio spotkałem się na allegro z akumulatorem 1000A używany coś ponad 200zł kosztował ogarnoł by to ?

jezeli chodzi o tego http://allegro.pl/akumulator-zelowy-fullriver-70ah-12v-polecam-i2412165977.html to miałem i do 2kW daje rade lecz i pod 4kW podłączałem i robotę robił. rozruch dobry ponad 1000A jak i pojemność 70Ah a i ładuje sie 2 razy szybciej od zwykłych kwasów wiec wątpie ze cos w lepszych pieniadzach sie znajdzie z podobnymi parametrami tylko troszke wysoki jest i trzeba sobie wymierzyć czy do autka spasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boschmann v-1250 SNI i zrobiłem pod niego skrzynkę 70l zobaczymy czy to coś warte

o 30l za duzo...

 

KRZYCHU nie wydaje mi się żeby podłączenie prostownika pod aku i równoczesne podłączenie tego do wzmacniacza było dobrym pomysłem...

Przeciez to grozi pozarem...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...