Skocz do zawartości

Uszczelnienie skrzyni


PanJarek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z kumplem skręciliśmy skrzynię basową. Do cięcia posłużyła nam piła laserowa firmy krzak i z tego względu szczeliny powychodzily po około 2mm. Czym to uszczelnić? Bo pewnie sylikon to za mało. Mam sporo żywicy epoksydowej. Może nią wylać szczeliny w które nie dochodzi płyta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki wyżej mają więcej doświadczenia ale ja z poziomu amatora mam więcej doświadczenia z takimi niedociągnięciami :P

 

Zawsze na połączenie grubo kleju do drewna, później od wewnątrz silikon i palcem go formuję :) I jest cymes :P

 

 

Pamiętaj , żeby przed wstawieniem głośnika to wywietrzało, bo podobno potrafią te opary zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja u siebie tak nie pomyślałem ostatnio ;) dla pewności wszystkie scianki objechałem sylikonem , wstawiłem do niej zaraz głośnik i do auta od razu, tak teraz capi w samochodzie że z otwartymi oknami trzeba jeździć już drugi dzień ;) dobrze że bass reflex to może niedługo ją trochę przedmucha;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam klej poliuretanowy do drewna.

 

rośnie podobnie jak pianka i trzyma naprawdę mocno

popieram

 

ja tak czy tak dodatkowo w środku objeżdzam skrzynie sylikonom uszczelniająć i profilując ściany.

nigdy nie widzialem takiej potrzeby

wystarczy odrobina cierpliwosci i juz deski pasuja ;)

 

a "profil" w subie nic nie daje

 

 

tak patrze na wasze porady...

silikon (nie sylikon!), szpachla, zywica... a wystarczylo wydac 30zl na pozadnie pociete plyty! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a "profil" w subie nic nie daje

 

 

 

Pewny jesteś???

silikon (nie sylikon!), szpachla, zywica... a wystarczylo wydac 30zl na pozadnie pociete plyty!

 

Paweł nie powiem wiedze to TY masz ale chyba nie w tym zakresie wiec za takie rady podziekujemy....

Ja tne MDF zwykłą piła tarczową z widią... (żeby nie powiedzieć krazówką z podcinaczem...)

Ściany sa docięte jak sie należy ale zeby nie wsadzać ćwierć wałka do srodka na profilowanie załatwiam to silikonem....

Tak dla twojej wiadomości,a o przepływie powietrzyba chyba nie musze sie rozpisywać...

Wiec sam sie tak po baw bo sam robisz skrzynie polecam...

 

Rozmawiaj z Takimi co bawią sie w Cisnienie Moze oni Ci to wytłumaczą

Prawidłowo zrobiona i "OBLICZONA" Skrzynia to 99% sukcesu....

 

Dzisiaj po rozmowie telefonicznej z bbartassswlkp dużo sie dowiedzaiłem że nie tylko wiedza jest potrzebna ale i tez sprzet i pomiary udeż do nieog może dużo wyjaśnić...

Edytowane przez szymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewny jesteś???

tak, przy tej dlugosci fali nic to nie da

 

Tak dla twojej wiadomości,a o przepływie powietrzyba chyba nie musze sie rozpisywać...

Wiec sam sie tak po baw bo sam robisz skrzynie polecam...

mechanike plynow mam za soba...

przy glosniku daje zaokraglenie

na tunelu tez

na wewnetrznych krawedziach juz nie bo to nie ma sensu!

tam powietrze nie przeplywa a "pracuje cisnieniem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silikon (nie sylikon!), szpachla, zywica... a wystarczylo wydac 30zl na pozadnie pociete plyty! :P

Zgadzam sie w 100%..

 

Ja sylikonu zuwyam na wszelki wypadek, choc w 99% jestem przekonay ,ze jest zbedny :)

 

Dzisiaj po rozmowie telefonicznej z bbartassswlkp dużo sie dowiedzaiłem że nie tylko wiedza jest potrzebna ale i tez sprzet i pomiary udeż do nieog może dużo wyjaśnić...

... no to zdardził Ci fest tajmenice... nie dziel sie nia wszem i wobec , moze coś na tym ugrasz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ale na wszelki wypadek można dać;P ja np nie używałem kleju do sklejania płyt bo robiłem to z OSB której klej za bardzo nie łapał więc od wewnątrz na wszelki przejechałem paluchem i jest gites:) a ścianki mam docięte tak że nigdzie nawet szparki nie ma najmniejszej, bynajmniej szukałem i nie zauważyłem:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...