Skocz do zawartości

Metlik w wyborze glosnikow :/


waski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tym razem zwracam sie do szanownego grona o opinie i rade dotyczaca wyboru glosnikow. Przeczytalem to forum od deski do deski... pare innych rownierz..i przyznam ze teraz wiem mniej niz przedtem Mam totalny metlik glosnikowo-wzmacniaczowy. Ale po kolei. Idac za porada otrzymana w moim poprzednim temacie zakupilem a raczej zamowilem suba Rockford Fosgate T110D2, wloze go sobie do skrzyni closed i zasile piecem Rockford Fosgate T500-1BD. Zamowilem rowniez piec RF T600-4 4 do zasilenia systemu przedniego i tylnego (glosniki w boczkach) oraz procesor RF 3SIXTY.1 by przejac nad tym wszytskim kontrole.

Autko to audi a3 8l (czyli 3-drzwiowe) .Preferencje muzyczne - elektronika, szybsze bity, smaczny, masujacy basik.

Problem - dobor glosnikow.... :P Fabryczne miejsca na glosniki przednie to tylko 130mm, tylne 160mm. Nie usmiecha mi sie przerobka tapicerki wiec poczatkowo planowalem zakup dobrych 13 i w miare dobrych 16 na tyl odcietych na ok 120Hz HP. Ale...teraz mam watpliwosci. Prosze, doradzcie - czy w takiej konfiguracji 13 czy 16 ? I jakiej firmy? Focale? Infinity Kappa? Cene narazie zostawmy w spokoju gdyz wszytsko sprowadzam z US gdzie ceny "troszke" sie roznia... ale powiedzmy ze same glosniki (system) na przod to ok 1k /do nagiecia, tyl ..hmm.. no powiedzmy ze tak samo. Cena bede sie martwil pozniej. Niechce zeby sub mi wszytsko zagluszyl. Ma byc czysto, dynamicznie i w razie potrzeby glosno. Wzmacniacz ma ok 100W RMS / 4 Ohm na kanal, wiec glosniczki mysle ze po ok 60W - 75W RMS . Do calosci kondzio Sounstream SCX 2F. Kable zasilajace 35mm2. Prosze, poradzcie lub poprawcie moje rozumowanie/konfiguracje bo spedzam dluugie godziny probujac to ogarnac :/

 

 

PS : Jesli cos z tych stron sie nada to bedzie to wielki plus gdyz tam sie zaopatruje :

 

Sklep 1

 

Sklep 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie bylbys zainteresowany zestawem Morela seria Tempo??? 130mm napewno jest dostepny a wiec nie mialbys problemu z montazem sam mialem sobie taki kupic ale zrezygnowalem poniewaz pare dni wczesniej zalatwilem co inne.160mm ma 120W RMS i kosztuje cos 600zl a trzynastka niewiele sie rozni parametrami.Co do Kappy raczej odradzam to sa zestawy do "zrobienia" cisnienia i nic wiecej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli RF to nie tylko dobre suby? Czytalem sporo dobrych opini na temat Rockford'a wiec chce skompletowac system na jego podstawie. Ale nie bylem pewien co do glosnikow. Czy instalacja typu - zestaw mid + hi na przod w 13 oraz mid ,ewentualnie 2-drozne w 16 na tyl ma sens?

 

Najproscie bylo by posluchac co sie kupuje... ale niestety nie mam takiej mozliwosci... przynajmniej narazie a gdy bede juz mial taka mozliwosc to..zastaw ma byc na wtedy gotowy Wiec musze sie zdac na Wasze opinie :P Wpompowujac tyle kasy w audio niechcial bym kupic czegos, so procz wysokiej ceny niczego soba nie reprezentuje ...

 

Czy ktos z Was ma Audi a3 ?? Jesli tak to jak rozwiazal sprawe tych nieszczesnych drzwi przednich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka polka ..czyli ? Piec juz wiecie jaki. A CD nie bedzie :P Bedzie za to jedna z najlepszych kart dzwiekowych wiec o jakosc dzwieku z tym elementem raczej sie nie martwie. Najgorsze te glosniki... 13 czy 16... ilez ja bym dal zeby posluchac roznicy... nie mam drewnianego ucha wiec bardzo mi zalezy na jakosci. Brak mi natomiast osluchania z wieloma glosnikami by moc poroznywac marki/modele .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły wokal.. Jak dla mnie mało wysokich tonow, maja wysok cięta zwrotke..Ale graja bardzo miło. Chociaz do czarnej muzyczki to odpadaja..

Niezły kick chciaz w tej cenie mozna miec cs lepszego.. Jest jakis model zaraz po nano a jest prawie 2xtanszy a roznica głownie chyba w tweetrku wiec warto obejzec i pmyslec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nadal zastanawiam sie nad RF i Focalem... RF prawie na pewno wezme na tyl - mocna 16 na mid basie sie sprzyda. A przod... musze dokaldniej rozgladnac sie jak wyglada sprawa paneli do mojej niuni. Jesli sa one warte zachodu to wezme 16...i pewnie tez RF

Moze cos z JL Audio? Czekam na dalsze opinie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy odsłuchu mbquarta nano miałem zupełnie inne odczucia, na orginalnej zwrotce góra była bardzo szeleszcząca i dosyć ostra, kick przyjemny dosyć zwarty i szybki. A co do głównego tematu, naprawdę musisz wkładać głóśniki na tył, ja bym ten fundusz przeznaczył na pożądne przygotowanie przodu i zamontowanie tam 16. Masz procesor i 4 kanałówkę więc pokusiłbym się o bi-amping z przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niska seria RF seria Punch - P

wysoka seria RF seria Power - T

 

Moim zdaniem T162S z przodu i T162C z tyłu ja na taki zestaw postawilem - zobaczymy co z tego bedzie - juz zamowione, o glosnikach z serii T slyszlem wiele dobrego, natomiast T1 w bass refex po prostu wymiata, w civicu chodzi klapa :P (na pol galki :hyhy: )

 

Ja powiem tak po T1 juz moge kupowac glosniki RF power w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momecie jestem na 90% przekonany by wziac RF na calosc. Chyba ze jeszcze znajde cos odpowiedniejszego...ale sam watpie :P Narazie wsztrzymam sie z zakupem glosnikow gdyz chce sie rozgladnac jak wyglada sprawa montarzu taschki w a3. Jesli nie bedzie to zbyt glupio wygladalo i nie trzeba ciac wiele z tapicerki to zakupie takie panele i do tego glosniki 16. Jesli chodzi o gl;osniki z tylu...slyszalem wiele opini - ale mi taki system odpowiada. Oczywiscie nie zostawiony sam sobie - odpowiednio odciete glosniki i ustawione opoznienia to podstawa. Jesli nie spasuje to zawsze mozna wyciszyc :hyhy: A wtedy beda dobre glosniki do sprzedania...TANIO !! :P

 

 

Chyba troszke sie spoznilem z postem Na tyl na pewno poleci 16 RF. To zaryzykuje powiedzmy ze w ciemno.. oczywiscie podpierajac sie Waszymi opiniami. A przod nadal zostaje otwarty. Nie slyszalem nic na temat Audio Dev. Musze cos o tym poczytac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stefanb, dla mnie liczy sie punktualnosc, ale i zejscie wiec to ze klapa chodzi jest jak najbardziej ok , moze nie dla auta ale dla kumpla napewno w srodku jest mocno :kwasny:

 

co do glosnikow RF midbasow i tweetrow to slyszalem wiele pochlebnych opinii i dlatego rowniez na nie postawilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta wyzynarka to ..hmm..raczej nie wypali Pomijam juz kwestie montarzu i estetyki - w a3 dzwi maja sporo wypuklosci i zalaman. Wiec nawet gdybym chcial to nic z tego.. :kwasny: Zastnawiam sie nad taschkami - czy ktos mial z tym doczynienia? Ciekawe co i ile trzeba wyciac w boczkach audi a3 by to zamontowac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze pamietam ale tam raczej nie ma co ciac, jesli chodzi o blache :kwasny: Niestety autko zostalo tym razem w polsce wiec sprawdze dopiero w nowym roku.

 

A ten procesor sterowany bedzie z komputera , gdyz jak juz wspominalem posiadam rozbudowana istalacje carpc ( za pomoca modulu bluetooth ). Bardzo wygodnie i szybko mozna zmieniac i prgramowac ustawienia siedzac wygodnie w fotelu Dostarczone oprogramowanie sprawuje sie rewelecyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wrócę na chwilę do MB Quarta nano. Tak się składa że grał u mnie chwilę w samochodzie i jedno jest pewne - metalowe tweetery Quarta trzeba lubić. Są ludzie którzy je kochają a są tacy, którzy nie mogą ich ścierpieć - to właśnie ja. Są za ostre, u mnie zostały zamienione na Scan Speaka 2904/60000. Dla mnie rewelacja - wygrały nawet z Morelem Supremo.

 

Wracając do Quartów - mi odpowiada dźwięk z ich woofera. Jest szybki, precyzyjny i nie buczący. Od dołu trzeba go jednak uzupełnić subem, bo nie schodzi zbyt nisko. Średnica też w miarę ok. W tej chwili gra mi w drzwiach Coloris od Proa, ale jutro podmieniam go na MB Quarta własnie. Co do zwrotnic ciężko się wypowiadać, ale jedno mogę powiedzieć na pewno - Quart nano nie zagra w activ tak jak gra ze swoimi zwrotkami - przetestowane.

 

Mam nadzieję że planującym zakup MB Quarta trochę rozświetliłem sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ja słuchałem systemu mb quarta na " metalowych " wysokich i...

 

absolutnie nie było ostro czy coś w tym stylu , a też nie lubię ostrych wysokich

 

ale w TYM samochodzie GRAŁY miękko i super detalicznie, jak najlepsze kopułki !

 

tak więc nie jest to reguła :)

 

Ps. był to stary system QM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie usmiecha mi sie przerobka tapicerki wiec poczatkowo planowalem zakup dobrych 13

 

Hmmmm....

Przemyśl sprawę. Moim zdaniem WARTO pobawić sie z przeróbką co na bank Ci się zwróci (efektem oraz zadowoleniem) Głośnik 13 cm to dla mnie jest gówno :)

 

Pobaw się i przerób jakoś to.. Nie jest dużo zabawy.

O głuszeniu drzwi nie muszę wspominać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...