Skocz do zawartości

Zmiana suba...


rainer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam skrzynke closed ok. 21litrów. Obecnie mam w niej zamontowany sub 10" MTH Thunder 4000, który jest bardzo szybkim subem, ale gra troche twardo i czasami przód zagłusza tego suba.....Szukam głośnika 10" który zagra w tym litrażu (21l.)głębszym, miększym basem w porówaniu do MTX'a. Kwota to ok 300zł (nowy lub używany). Zasilał suba będzie Kenwood PS501 (w mostku ok. 300W RMS).

Co polecacie w tej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerob skrzynke na BR tzn kup port min 70mm srednicy i go zamontuj , zaladuj w skrzynke hertz es 200 , te 300 z kenia zasili spokojnie es'a a i bedziesz mial to czego oczekujesz

 

A ten Hertz to nie jest czasem 8" głośnik ? Ja mam w skrzynce otwór na głośnik 10" w którym to jest MTX....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten Hertz to nie jest czasem 8" głośnik ? Ja mam w skrzynce otwór na głośnik 10" w którym to jest MTX....

 

heh zapomnialem dopisac ze trzeba tez przerobic przednia scianke , sorki :)

 

10' potrzebuje wiekszego litrazu do zamknietych jak dobrze pamietam 30 l lub wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup ES 250 to jest 10". Tylko nie wiem czy skrzynka będzie nie za mała.

 

Chyba ten closed będzie jednak za mały a poza tym ten 10" potrzebuje chyba troche więcej watów.....Przeglądałem aukcje i moze RE Audio 10S4 albo Rockforda P1 ? Ciężko cokolwiek wybrać bo nie mam gdzie podjechać żeby podłączyć i posłuchać...

 

heh zapomnialem dopisac ze trzeba tez przerobic przednia scianke , sorki :)

 

10' potrzebuje wiekszego litrazu do zamknietych jak dobrze pamietam 30 l lub wiecej

 

No własnie a 30L to dla mnie już za dużo (gabarytowo) bo bagażnik troche mały a nie mogę wozić tylko suba w nim :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest AS HX-08SQ, wydaje mi się byłby dobrą opcją.

 

Ale przecież to 8" a ja mam skrzynke na głośnik 10" co napisałem już wcześniej...Nie mam zamiaru jej przerabiać na mniejszy głośnik (w gre wchodzi jedynie przeróbka na BR), chcę po prostu kupić jakąś fajną 10-tke a że doświadczenie w odsłuchu subów mam znikome to pytam tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadał by się RF z serii hx2 (rfd 1210 czy 2110) ale watów nie starczy żeby pokazał co potrafi

 

Cenowo to też inna półka (albo sie myle)...

 

Do 10" masz skrzynkę małą. Do BR to tym bardziej mało.

 

Czyli żadna 10" nie zagra miękko w takim litrażu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...