Skocz do zawartości

radio do 3-way


Bzyku123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

proszę o podpowiedź jakie radyjko da rade pociąć i poczasować system przedni bez suba, system 3-way z tym że w drzwiach będzie głośnik 8' więc średniak trzeba będzie ciąć nisko, wręcz bardzo nisko i stąd pytanie jakie radyjko godne uwagi ma możliwość cięcia średniaka bardzo nisko, tak żeby średniiak bardzo szeroko grał, bo wiem tyle że żaden tweeter nie da rady cięty na jakieś 200hz.

ewentualnie jest opcja żeby w słupek wstawić jakiegoś szerokopasmowca i wtedy radio z aktywką da radę ogarnąć przód+sub, ale i tak i tak jest potrzebne takie radyjko które ogarnie tak niskie cięcie.

bardzie skłaniam się do opcji z szerokopasmowcem w słupku

mam nadzieję że jasno się wyraziłem ;)

muzyka: praktycznie wszystko, ale lubię ładny wokal typu Adele

budżet: maks. 1000zł

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę zajarzyć, skoro dasz 3way to subem Twoim jest woofer i masz dla średniaka bardzo duże zakresy regulacji na kazdym radiu z aktywnym cięciem :)

 

Resumując mój przypadek, system 2way plus sub(czyli w radiu opcja 3way), subem jest sub normalnie z tyłu w półce, średniobasem jest kick w drzwiach a wysoki to wysoki w słupku :) Moje radio to 958 i mieści się on w budżecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że nigdy nie miałem radia z aktywką i nie mam zielonego pojęcia jak to tam wygląda z cięciami, a planuję zrobic system bez suba i są dwie opcje, albo 3-way z przodu: w drzwi 8' a w słupek średniak i tweeter, albo 8' w drzwi a w słupek serokopasmowiec, więc i w jednym i w drugim przypadku potrzeba mi niskiego cięcia średniaka albo szeroko pasmowca z tym że szerokopasmowiec musi być cięty praktycznie od samego dołu, a średniak też od samego dołu i cięty jeszcze z góry i właśnie nie wiem jakie radio da mi taką możliwość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...