Skocz do zawartości

Niefabryczne radia w nowszych samochodach.


Plazma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yo,

mam taką małą rozkmine, gdyż zanosi się na zmianę mojej 206 na jakiś nowszy samochód.

Jak wiadomo od jakiegoś czasu radia sa jakąś integralną cześcią z deską rozdzielczą i mają wyświetlacze w innych miejscach.

Teraz mam pytanie, załóżmy że w samochodzie jest fabryczne radio mające wyświetlacz w innej części deski wyświetlający także informacje z komputera itd i teraz co spowoduje wyciągnięcie tego radia.

Czy przestaje nam działać cały komputer pokładowy, zegar itp czy tylko przestają sie wyświetlać informację z rds lub płyty? Pamientam też z szkoły jak kiedyś prowadzący wspominał nam że po 2000 r wprowadzono jakąś sieć CAN, czy robi jakąś różnicę? Informacji na temat CAN jest dużo, ale nie ma konkretów jak to sie ma do radia...

A może to wsyztsko zalezy od konkretnej marki?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od konkretnego samochodu. Czasem radio i jego wyświetlacz jest integralną częścią pulpitu i ciężko coś zmienić a czasem zmiana radia ( jeśli możliwa ) powoduje tylko milknięcie wspomnianego wyświetlacza na temat radia czy cd . Szyna CAN występowała wcześniej ale faktycznie po 2000 roku nastąpiło ujednolicenie. I znów - zależnie od konkretnego samochodu : czasem radio podłączone jest do CAN'a, czasem nie. Ale nie ma to większego znaczenia. Prawda jest taka, że coraz trudniej wymienić radio w trybie plug&play :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem radio i jego wyświetlacz jest integralną częścią pulpitu i ciężko coś zmienić

Mowa np. o Mazdach? Z tego co widziałem to tam za bardzo nic nie można zrobić...

Co do CAN to mówisz że nie ma wpływu? jest jakaś różnica w podłączaniu radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem radio komunikuje się z wyświetlaczem, zmieniarką, wzmacniaczem/procesorem po CANie ale to zależy od auta i marki. Po wymianie radia i tak te funkcje przestają mieć znaczenie. W trudnej sytuacji najsensowniejszym wyjściem jest : dorobienie RCA lub optyka do ori radia, zakup procka. Zostaje wygląd i funkcjonalność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

optyka do ori radia, zakup procka

To nie moje wymagania i nie moja liga :D

Czyli wychodzi na to, że najpierw musze wiedzieć jaka konkretnie marka samochodu mnie interesuje, a dopiero potem pytać jakie mogą być ewentualnie cyrki... bo różnie marki maja to inaczej rozwiązane.

 

A może miał ktoś doczynienia z pugiem 207? Tam właśnie radio rozdzielone z wyświetlaczem, a jak na razie to jeden z najpoważniejszych typów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że najpierw musze wiedzieć jaka konkretnie marka samochodu mnie interesuje, a dopiero potem pytać jakie mogą być ewentualnie cyrki... bo różnie marki maja to inaczej rozwiązane.

 

Dokładnie :)

 

W razie W - wyciągnąć same RCA i cieszyć sie tym, co jest. Na upartego można każde radio poddać tjuningowi i nieco ulepszyć brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale nie słyszałem żeby ktos tak stuningował fabryczne radio by np miało aktywkę i jeszcze zroby zrobił to mniejszym kosztem niż cena radia z aktywką :D

 

albo rybki albo....

 

Kup skodę lub vw, radio wyjmujesz, wstawiasz ramkę i po temacie, a kompa masz na licznikach.

jest tez kilka innych aut co mają radia nie połączone z kompem, a jak chcesz takie co jest zintegrowane to już musisz coś wybrać i zaakceptować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o tjuningu fabrycznego radia nie miałem na myśli robienie z niego pełnego kombajnu z aktywką, czasami itp. Od tego są procesory. Chodziło mi np. o zmianę Oampów, przetworników D/A i co tam jeszcze po drodze do dorobionego RCA czy optyka jest. Na forum na pewno robią to : Passat_EQ i nakamichi .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...