Skocz do zawartości

kabel remote nie dziala


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam szukalem na wielu stronach ale nic ciekawego nie znalazlem co by mnie interesowalo i odpowiedzialo na moje pytanie wiec pytam was moze ktos pomoze a mianowicie po podlaczeniu radia alpine cda 9855r i po podlaczeniu go do wzmaka kablami rca i kablem remote okazalo sie ze kabel remote ten niebieski nie dziala co sie moglo stac i jak to moge naprawic kazda informacja dla mnie bedzie przydatna dzieki z gory i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasciwie yto bialo niebieski ale on tez nie dziala niema sygnalu do wzmacniacza mowie o tym zeby sie wylanczal w czasie wylanczania radia tak by darmo nie ciaglo pradu jak to naprawic albo co moglo sie zepsuc w radiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze sprzedalem radio tylko ze przed sprzedaniem wszystko dzialalo jak nalezy a teraz nowy uzytkownik twierdzi ze jest popsute i nie dzialo to co napisalem i ze sprawdzil juz wszystkie inne kable i tez nie ma strwania pradem do wzmaka i nie wiem co mam z tym zrobic i jak to zekomo naprawic bo moze faktycznie sie cos zepsulo albo gosc chce mnie wyrolowac na kase zeby mu cos zwrucic za niby naprawe , ale jak naprawde nie dziala ten sygnal do wzmaka z remote to jak to naprawic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ponad 50 sztuk 9855r i każdej jednej sztuce był kabel biało-niebieski (oczywiście kostka oryginalna) i nie trzeba bylo nic wiecej podlaczać zawsze wzmak sie odpalał. Zapytaj kolesia czy ma możliwość podpięcia innego wzmaka jak odpali to znaczy ze wzmak albo łatwiej nowy kabel do remote niech podlaczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech weźmie miernik, i sprawdzi czy przy wzmacniaczu po włączeniu radia jest +12V na remote ( z odpiętym remote od wzmacniacza ). Jeśli nie, to niech to samo sprawdzi przy kostce radia - kabel niebiesko-biały. Sprawdza się oczywiście względem masy. Jeśli i tu nie ma, to radio na serwis. Jeśli nie ma miernika - to niech chociaż sprawdzi czy wzmacniacz się uruchamia - z podłączonym + i - wzmacniacza, zmostkować plus do remote ( oczywiście przy wypiętym kablu remote idącym do radia ! ). Wzmacniacz powinien się włączyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech weźmie miernik, i sprawdzi czy przy wzmacniaczu po włączeniu radia jest +12V na remote ( z odpiętym remote od wzmacniacza ).

 

dokładnie, to najlepsza rada, ja kiedyś miałem tak w JVC jakimś znajomego, że remote był innego koloru kablem, a kostka była ori :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bylo jak myslalem gosc kupil radio ktorego normalnie to bym nie oddal za zadna kase bo bylo zajefajne i jak wiecie alpine to nie byle co ale zmienilem moje radyjko cda 9855r na iva 310r wiec postanowilem je sprzedac aby mie kase na inne gadzety a taki łom z ebay-a malo ze chial radio to jeszcze zapragna zwrot kasy bo niby zepsute ale nie tedy droga gosc juz jest zablokowany na ebayu ,nie ma prawa do wystawienia jakiego kolewiek komentarza , to jeszcze ebay zakladam mu sprawe ,ja radio przedalem kase otrzymalem a co on teraz zrobi to juz nie moj problem ale uwazajcie w przyszlosci na takich ....... ,,,,,dzieki za pomoc w ustalemiu zekomej awarii ,ale sa ludzie i parapety ,dzieki i pozdr, temat mozna zamknc , Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest wyraźnie napisane:

- Blue/White (Remote Turn-on) - To amplifier or equalizer

- Blue (Power Ant) - To power antena

 

Jak koleś tego nie będzie kumał, to go zjedź, że nie czyta instrukcji.

 

Jeśli podłączyłeś odpowiedni przewód z radia do gniazda z remote we wzmacniaczu i nadal nie chodzi, to:

- miernik w rękę i prawidłowo przy włączonym radiu, powinno być napięcie na końcu tego przewodu przy wzmacniaczu lub

- odepnij przewód remote przy wzmacniaczu, zrób mostek przewodem z przewodu zasilającego do remote (podasz napięcie na remote), wzmacniacz powinien się włączyć, a jak puścisz coś z radia, to powinno grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...