Skocz do zawartości

Co zamiast HELIX-a HXA 400 ??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem HELIX-a HXA 400 sprzęt póki działał był naprawdę w porządku ale niestety ostanio odmówił posłuszeńśtwa i myślę że nie będe go już naprawiał ( no chyba że ktoś poleci jakiś dobry sprawdzony serwis W-wa)

 

Ze wzmacniacza byłem zadowolony, napędzał przód zestaw odesparowany SinusLive SL-165w + Neo25s ( Moc ciągła RMS: midbassy - 100W, tweetery - 120WMoc maksymalna: midbassy - 140W, tweetery - 180W) a z tyłu w mostku zasilał RE AUDIO RE8-S4

subwoofer 8"/20cm, 150W, pracujący w 10L zamkniętej obudowie i naprawdę byłem pod wrażeniem basu jaki wytwarzał ten mały głośnik w połączeniu z tym wzmacniaczem.

 

Tak jak widać sprzęt nie jest z najwyższej półki ale jak dla mnie grał bardzo przyzwoicie i szukam wzmacniacza któy godnie zastąpi HELIX-A a chciałbym może spróbować czegoś innego. Trochę poczytałem i zastanawiam się nad U -Dimension Jr. 4-300 ( ale boję się że możę być za słaby w mostku żeby dobrze ruszyć RE AUDIO ?? ) lub nad XETEC XIRCUIT XI-240.4. ew. może polecicie coś innego

 

Na wzmaciacz chciałbym wydać 300 - max 500 zł

 

Będe wdzięczny za informacje, sprawa w miarę pilna ponieważ w samochodzie zapanowała kompletna cisza i jakoś te nasze drogi coraz gorsze się od razu zrobiły ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Juniorem nie miałem styczności to się nie wypowiem, ale wziąwszy pod uwagę charakter posiadanych klocków i zakładany budżet przychodzi mi do głowy US. AMPS XT-800.4 lub jego nowsza wersja. Ostatnio mam sposobność kontaktu z tym piecykiem i myślę że warto się nim zainteresować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Juniorem nie miałem styczności to się nie wypowiem, ale wziąwszy pod uwagę charakter posiadanych klocków i zakładany budżet przychodzi mi do głowy US. AMPS XT-800.4 lub jego nowsza wersja. Ostatnio mam sposobność kontaktu z tym piecykiem i myślę że warto się nim zainteresować.

 

wzmacniacz nie wiem nie znam może i ciekawy ale raczej ciężko osiągalny

 

rozmawiałem z użytkownikiem juniorka i mówi że do suba może być za delikatny ....

 

rozważam jeszcze MAGNAT RX 44 ( wcześniej bym nie zwrócił na niego uwagi ale ktoś mi podrzucił taką propozycję ponoć jeden z lepszych magnatów )

oraz ETON PA 504

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz nie wiem nie znam może i ciekawy ale raczej ciężko osiągalny

 

rozmawiałem z użytkownikiem juniorka i mówi że do suba może być za delikatny ....

 

rozważam jeszcze MAGNAT RX 44 ( wcześniej bym nie zwrócił na niego uwagi ale ktoś mi podrzucił taką propozycję ponoć jeden z lepszych magnatów )

oraz ETON PA 504

 

 

Miałem kiedyś Magnata który napędzał przód i suba, ale był u mnie tylko 2 dni.....On nie nadaje sie kompletnie na przedni zestaw. Oprócz mocy nie ma nic....Takie "puste" granie, bez detali, bez przestrzeni itd. Na suba w miare ok. na przód zdecydowanie nie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jak CI się podobał Helix to może p400 :)

 

hmmm wstyd się przyznać nie kojarzę co to jest P400 ??

 

o tym rx44 już doczytałem że w zasadzie nadaje się tylko na zasilanie suba więc odpada ,

 

do wyboru został:

 

Wzmacniacz A klasa PIONEER GM-X904 4x95W /2x220W 350 zł

 

XETEC XIRCUIT XI-240.4 350 zł

 

ETON PA 504 400 zł

 

 

dostałem również ciekawą propozycję przetestowania dwóch oldscholowych wzmacniaczy :

 

Philips dap 650

Concord QD200,

 

pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...