Skocz do zawartości

Audi A4 kompletny lajek chce zrobić audio ; )


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie zaznaczę, że jestem kompletnym lajkiem w temacie :)

 

Posiadam A4, z ori radiem (w grę nie wchodzi zmiana). Wszystko ori. Posiadam 2 x 130mm przód, 2 x tweeter przód + 2 x 160mm tył. W tym, że przód + tweeter jest pod radio, a tył posiada osobny mały wzmacniacz w głośnikach. Chodzi o to, że chciałbym na razie zmienić tylko głośniki przód, a z czasem dopiero resztę (tweet, tył + wzmak i sub). Chciałbym upchać do przodu 165mm Hertza DCX. Czy te głośniki (60W realnej mocy) będą grać przy tym radiu i pozostałych głośnikach? Nic się nie popali? Rozumiem, że nie wykorzystam ich w pełni, lecz czy nie będą one grały porównywalnie z obecnymi ori głośnikami? Z tego co wiem, moje radio ma 80Watt mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie raczysz napisać która to wersja A4. To jakaś tajemnica? Bardzo ciekawi mnie sprawa tego "małego wzmacniacza w głośnikach". A tak poza tym, biorąc pod uwagę Twoje wytyczne to daruj sobie te wymiany i zostaw to co masz... Reszty już nawet nie mam siły komentować, pewnie zrobią to inni. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobny mały wzmacniacz w głośnikach

Co to za głośniki ze zintegrowanym wzmacniaczem? :szok:

 

Czy te głośniki będą grać przy tym radiu i pozostałych głośnikach?

Tak.

 

Nic się nie popali?

Nie.

 

moje radio ma 80Watt mocy

O kurcze, mój wzmacniacz ma tylko 60W RMS... :( zazdroszczę Ci tego radyjka.

 

 

Kolego, w dziale instalacje masz na samym początku chyba 2 A4... zobacz jak koledzy mają zrobione.

Po tej wymianie raczej szału się nie spodziewaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie raczysz napisać która to wersja A4. To jakaś tajemnica?

 

A4 B5 98r.

 

Bardzo ciekawi mnie sprawa tego "małego wzmacniacza w głośnikach".

 

Wbudowany wzmak w głośnik. Tak zwany "aktywny tył". Wszystkie A4 tak mają.

 

O kurcze, mój wzmacniacz ma tylko 60W RMS... zazdroszczę Ci tego radyjka.

 

http://images42.fotosik.pl/240/36c19a113aa2633d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie wsadź sobie tą ori instrukcje z parametrami... domyśl się gdzie :wink:

Pomijam fakt, że ta moc nie jest podana dla radia.

 

w głośnikach

Wbudowany wzmak w głośnik. Tak zwany "aktywny tył". Wszystkie A4 tak mają.

To pisz poprawnie, napisałeś że wzmacniacz jest w głośnikach a to jest końcówka mocy w orginalnym subie w lewym boczku, z której dodatkowo są zasilane tylko tylne głośniki, chyba że masz BOSE ale wtedy byś pewnie nie wymieniał :)

 

Jak pisałem wcześniej, zobacz sobie jak koledzy robią A4, masz ten sam model co ja czy stochus, a to nie jest łatwe auto na poprawe dźwięku, głównie chodzi o drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że masz BOSE

 

Nie mam :)

 

 

zobacz sobie jak koledzy robią A4

 

Tylko chodzi o to, że wszyscy tutaj, mają nie oryginalne radia, a ja chcę zostać przy ori. A w ori, wiadomo, nawet "czinczów" brak :)

 

głównie chodzi o drzwi

 

W drzwiach podłubie, a jeśli nie, to założę dobre 130mm i spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam A3 i szłem twoim tokiem myslenia tzn że wymienię sobie najpierw same głośniki z przodu , potem tył może jakiś sub i wzmak i powiem ci tak , Straciłem masę siana na głośniki z przodu efekt był tylko nieco a nawet prawie niezauważnalnie lepszy od ori... ja w moim przypadku poprostu nie chciałem rozberać , dopiero po namowach kolega pomógł mi z rozbieraniem autka i wtedy zaczęła się zabawa ... wygłuszyłęm dzwi kupiłem nie drogi wzmacniacz i głośniki Morel Tempo 6 w atrakcyjnej cenie i gra to tak dobrze pod ori radiem że nawet czasem nie załączam suba z tyłu więc moim zdaniem jeśli chcesz uzyskać jakikolwiek efekt który cię zadowoli to bez wzmacniacza i wygłuszenia możesz zapomnieć tym bardziej że masz 130mm w dzwiach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie ma "czinczów" w radiu to się wyciąga , zabieg u specjalisty nie jest drogi :) Ostatecznie istnieje coś takiego jak konwerter sygnału RCA. Ja tam jednak wolałem wyciągnąć RCA z radia. Bierz się za wygłuszenie bez tego zapomnij o lepszym efekcie i słabym pomysłem są koaksiale do przednich drzwi. Pomyśl o dobrym zestawie wraz z tweeterami i zwrotkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam NAVI Rns-e to radio jest słabsze od twojego ... też nie miałem RCA i połączyłem to poprzez przejściówkę przez sygnał który szedł do głośników i jestem bardzo zadowolony wzmacniacze mam w tej chwili dwa Rockford Fosgate Prime R500-1 na którym jest skrzynia JBL GT5-12 w skrzyni ciśnieniowej i SONDA GX 852 która na razie zasila Morel Tempo 6 ( SONDA jest oczywiście do wymiany i skrzynia też ) podłączenie trwało chwilę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...