Skocz do zawartości

Brak basu z przodu - jest na tylniej kanapie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Chłopaki nie mogę dojść ładu z basem w aucie. Zamontowałem do Peugeota 407 Phase`y CFS, zasiliłem je Rodkiem 4100a i jest kupa. Bas jest z tyłu na kanapie, fajny głęboki, taki jaki sobie mniej więcej wyobrażałem. Za to na fotelach przednich jest tylko kick.

 

Kable 2.5 mm2 do zwrotki która jest pod nogami pasażera, do drzwi już idą kable ori peugeota. Ale nie sadzę aby to była wina kabli. Sygnał wzięty przez jakiś tam konwerter z ori radia. Jak podłączyłem inne radio (panasonica miałem pod ręką) na próbę, które miało normalne wyjście RCA - jest to samo.

 

Macie jakieś pomysły co może być tego przyczyną? Drzwi w miarę wytłumione GMS`em 04. Na otwory dane płaskowniki.

Nie jest to beton, ale uważam że w miarę ok. Jest jeszcze jeden aspekt mianowicie za mechanizmem podnoszenia szyby zostało ori wytłumienie (taka pianka szczelnie przyklejona) i ona wiadomo sztywna nie jest, ale czy to ona będzie psuła cały efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, kwestie fazy już przerobiłem na wszelkie znane mi sposoby. Teraz akurat piszę o przypadku gdy sub jest odłączony. Wtedy bas z wooferów jest na tylnich siedzeniach, a z przodu jest go tyle jakbym woofery ciął na jakies 100-120 Hz... A tnę ok 50-70 Hz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć na odległość co tam się u Ciebie dzieje... Musisz kombinować :)

Jeżeli mam być szczery, to tak samo jak szybko podpiąłem u siebie rodeka na woofery tak samo szybko go odpiąłem.

Usłyszałem puste bezpłciowe "pukanie" z woofera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale z tyłu jest ;) więc wzmaka jeszcze nie spisuje na straty, może znajde kogoś w okolicy na podmianę i sprawdzę czy to jego wina. Jakieś jeszcze pomysły?

Odpowiedz najpierw sobie na pytanie ... dlaczego z wooferów umieszczonych w przednich drzwiach bas jest odczuwalny z tyłu a z przodu nie. :wink:

Jeśli "wpadniesz" dlaczego .... sprawdź (to łatwo). Jak zrozumiesz to .... pewnie uda Ci się go przesunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nagraj film to koledzy Ci pomogą na odległość :rotfl:

 

Dzięki kolego ale takie rady zachowaj dla siebie, to mi nic do tematu nie wnosi.

Pewnie już ktoś się spotkał z takim problemem i może w jakiś go sposób wyeliminował.

 

 

Odpowiedz najpierw sobie na pytanie ... dlaczego z wooferów umieszczonych w przednich drzwiach bas jest odczuwalny z tyłu a z przodu nie. :wink:

Jeśli "wpadniesz" dlaczego .... sprawdź (to łatwo). Jak zrozumiesz to .... pewnie uda Ci się go przesunąć.

 

Co masz na myśli? :hyhy:

Grzegorz1969 - wyczyść sobie skrzynkę, bo nie można Ci wysłać PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...