Skocz do zawartości

Pioneer ts-w309


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszał ktoś może tego pionka ?


  • Maximum input power 1.400 W

  • Nominal input power 400 W

  • Impedance 4Ω

  • Frequency response 20 - 220 Hz

  • Lowest resonance frequency 40 Hz

  • Sensitivity (1W/1m) 94 dB

  • Woofer size 30 cm

  • Woofer material IMPP Composite Seamless Cone

  • Voice Coil type Single

  • Voice Coil bobbin type Aluminum, diam.2 inch (48mm)

  • Pole Yoke Type Extended and Vented pole yoke

  • Magnets Double-stacked, high power

  • Terminals Push-type

  • Recommended sealed enclosure 24,1 - 49,5 litres

  • Cut-out Hole 283 mm mm

  • Mounting Depth 153,1 mm mm

  • Surround Dual Layer, Fiber Reinforced Elastic Polymer Surround

Thiele/Small Parameters

 


  • Nom. Dia.(In) 12

  • Qts 0.66

  • Fs [Hz] 39.5

  • Vas [l] 30.14

  • Vas [ft3] 1.07

  • Xmax [mm] 10.4

Posiadam dwie 308-semki , jednak zaciekawiły mnie parametry które znacznie uległy zmianie do starszych braci. 308 miał skuteczność 91 db a 309 już 94 db. Mial ktoś stycznośc z tym głośnikiem ? Z braku większej gotówki myślałem nawet nad zmianą swoich na te nowsze , tylko czy jest sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dość monotonne granie, wolny do hh jak za 150 zł to bdb wybór, na skutecznosc na papierku nie patrz. Wg mnie moze byc jedynie troche głosniej (a najprawdopodobniej nie zauwazysz róznicy bo moze zmienili tylko warunki pomiaru itp. Na pewno cisnienia wiekszego nie bedzie jakos. A czym to pędzisz ? Jak masz 1000 rms na 2 szt to czego chceic wiecej :P ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostaja 700 wat , ale wiecej jak 800 bym im nie dawał . Kiedyś spaliłem dwa takie głośniki , jak jeszcze posiadałem sub na jednym takim głośniku , tyle ze był 2 - omowy . Czyli nie warto.. Lepiej bedzie odczekać troche dłużej i kupić coś lepszego , myślę nad re audio se 15 d4 . I tak słucham tylko wolnych rytmów więc szbkośc dla mnie jest bez znaczenia. Liczy się bas i potężne brzmienie :) Jednak pionki graja troche wysoko , marzy mi się jakiś tłusty basior :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To robisz błąd. Jaki masz wzmacniacz ? Po za tym 1x15 SE zagra tak samo mocno jak 2x12 Pionka wiec troche bez sensu. Pionki mają wiekszą powierzchnię membrany o ok 1/4 ( a to juz nawet duzo) SE ma za to wiekszy Xmax wiec na oko pewnie cisnienie bedzie takie same...

 

To wytłumacz mi czemu ja swoim Infinity kappa - 350 rms na papierku daje po 500-550 rms (zmierzone i obliczone) i od 2 lat sie nic nie dzieje ????

 

Jak zapewnisz prąd, jakis wzmacniacz który po prostu przy tej mocy daje sobie rade, nie ze parcha ostatkami sił bo jest za słaby do nich to nic a nic sie nie stanie. Do tego dobre zestrojenie budy i jest masakra.

 

Kiedyś miałem plan 4xkappa wsadzic i zapodac im 2kW przy1 ohm ale niestety ta koncepcja wygasła z powodu braku miejsca, w jakimkolwiek aucie które nie jest kombiakiem, a do tego wczesniej tez nie mialem kasy na mono 2kW (teraz ledwie wydusiłem z siebie pare grosza by sobie Rf'a kupic :D)

 

Nie wiem skąd jestes ale jakbys miał nie daleko to zapraszam na odsłuch i daje sobie rece i nogi obciąc ze Kappy moje zejdą ZNACZNIE nizej, ciśnieniowo zmiotą te pionki (wiekszy xmax i wiecej mocy przyjmują niz teraz czym je karmisz) a jakosciowo po prostu bedzie przepaść. Mozesz posłuchac w skrzyni @30 jaki i 40Hz zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Se 15 to ciśnienie może być takie same , ale czy jakość basu nie będzie inna ? wielu nie lubi tych pioneerów , ze względu na ich pracę . chciałbym coś z tłustym basem . Skrzynie mają jak na kartonie pisało , czyli 45 litrów strojenie chyba 36 hz nie pamiętam ale w tych granicach.

 

A infinity to nie pioneer :) jednak to głośnik z wyższej półki , ja w dwóch pioneerach ts-w307 , dosłownie urwałem cewki w połowie . Raz z głupoty i nie wiedzy a drugim sam nie wiem czemu. Ustawiłem na ucho tak żeby działał maksymalnie dobrze jednak nie przeżył długo. Wzmacniacz w 2 ohmach oddawał 700 wat a głośnik miał 400 , a gain ustawiałem na ucho i oko by nie przesadzić po raz drugi. Jednak to też było za dużo :)

 

Problem jest taki że na obecnym wzmaku prądu mam na styk , większego nie wsadzę bo altek nie da rady , a żeby dostać altek do hondy to przeszukałem chyba wszystko co sie da. Chciałem wymienić suba zostając przy tym napędzie a zyskać " grzmotu " i zaznać lepszego basu , bo re dość bardzo chwalone głośniki. Dlatego myślałem nad pomysłem z re audio se 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pi razy drzwi tak jak sie skrzynie dobiera "na oko" do przetworników patrząc po srednicy, xmaxie, qts, vas itd to mozemy okreslic w którym kierunku isc ;P

 

Masa ruszanego powietrza w teorii bedzie praktycznie taka sama Pionki - 2x800cm2 x 11 mm xmax = to gdzies 17 500 cm3 Re SE 15" - 1100mm2 x 18mm = to gdzies 19 000 wiec róznica pchanego powietrza praktycznie przy tym poziomie juz nie powinna byc odczuwalna (wg teorii)

 

Te Infinity to nie mówie ze to cud techniki i hi end :D ale po prostu jak za swoją cene to sa nie docenione przetworniki które cięzko zakatować dobrymi watami :D strojone ok 40 hz są na prawde w stanie się swietnie zgrać z przodem bez mulenia (chyba ze przy przy np Iced earth - ten thousand strong :D)

Mialem 3xpioneerki na dluzszych testach, tego co wlasnie checsz kupic/zamienic i powiem Ci ze to nie ma sensu bo jakosciowo są i tak słabe.

 

Tak Re SE przy tłustym bicie na prawde da sie słuchac bardzo fajny przetwornik, nie ma się do czego przyczepic :) Ogolny plus to wlasnie lepsze granie, NiŻSZE zejscie to na pewno, bardziej miękko (z 15 cali Z RE słuchałem SRx'a na tej podstawie się odnosze bo SE to półka wyzej podobno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz.. czyli bedzie cos czego oczekuje. Wiem ze cisnienia juz nie zwieksze bo nie ma jak , potrzeba na to pradu. Ale chcialbym cos co zagra tlusto i zdaje sie ze uderze w se 15 , a jak kiedys zmieni sie auto bedzie pierwszy krok w mocny sub zrobiony. :) bo realne marzenia to dwa se 15 ktore powinny juz narobić zadymy :D pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest tak że jeśli sumujemy membrany dwóch głośników to xmax też powinniśmy podnieść o drugie tyle? w końcu są dwa głośniki czyli zamiast 11 z przykładu blackdragon nie zrobi się 22? sam teraz szukam dwóch głośników które narobią mi zadymy wcześniej miałem hertz ml 3800 sd 860, mms 233, xmax 19 teraz mam na oku 2 x RF t1 12 sd 460, mms 223, xmax 14 czyli dwie T1 zagrają słabiej od tego hertza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logike pomyśl :) Xmaxa sie nie sumuje ani nie mnozy :) pozostaje taki sam przeciez :P głośnik nie zacznie nagle 2 razy bardziej się wychylać. Będą to 2 głosniki (2 powierzchnie membran) które pompują powietrze z określoną możliwoscią wychyłu (czyli z xmaxem)

 

ALE TO NIE JEST REGUŁA !! NIE MA CO SIĘ SZTYWNO SUGEROWAĆ "PRZEPOMPOWANYM" POWIETRZEM TO JEST TYLKO PŁYTKA TEORIA !! NIE BRAC TEGO ZA WYZNACZNIK CIŚNIENIA MOCY ITP ITD !! BO KTOŚ ZARAZ TO WEZNIE NA POWAZNIE I BĘDZIE W TEN SPOSóB PORóWNYWAŁ "CIŚNIENIA" ZA POMOCĄ KALKULATORA I OŁóWKA A TO BYŁOBY NIE POWAŻNE !! TRAKTUJ TO JAKO TEORETYCZNE ZAŁOZENIE PLUS MINUS KTóRE NIE ZAWSZE MUSI SIĘ SPRAWDZAĆ !!

 

Jeśli chodzi o RF'a T1 x2 i Hertza ML to tez nieporozumienie porównywac je to bo zupełnie różne grajki. WG MNIE ten hertz nie dorasta do pięt T1kom jeśli chodzi o niskie tłuste granie. Hertz ML gra GŁOŚNO i bardziej twardo, ale nie robi az takiego ciśnienia przy niskiej czestotliwosci porównując do Rf'ów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...