Skocz do zawartości

Wysterowanie subwofera a cisnienie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie chciałbym sie zapytać o jedną rzecz , posiadam aktualnie Rockford Punch P1s4-12, kondek do uzulepniena oraz nieszczesny wzmacniacz gta 480 ktory tez planuje niedlugo wymienic :).

 

Moje pytanie tyczy się wysterowania subwofera.

A) o ile jest on wysterowany i gra dosc poprawnie na gta 480, to za cholere nie moge wytworzyc takiego cisnienia (np podczas hip hopu) jakie wytorze sluchajac ciszej +25 % glosnosci radia i ustawiajac wzmocnienie basu na +5 w radiu ... (filtr ustawiony jest na 80Hz)

B)przy normalnym wysterowaniu wszystko na 0 gdy biore głosniej np +75 % (100 nigdy nie biore) głosnik tak jakby nie gra tak jak powinien.

 

Czy wina leży po stronie wzmacniacza czy kabli zasilajacych nie mogę zrozumiec dlaczego tak jest. Prąd jaki płynie przez kable to 13,9 V.

 

Dziekuję za chec odpowiedzi i wyjaśnienia, ewentulane uwagi co zmienic co ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajce po stronie wzmacniacza , 80 to za duzo... myslalem ze 80 to maks jaki idzie w tonach niskich, niemniej czy krecac galką na radiu jednoczesnie do wzmacniacza idzie wiekszy prad przez co rosnie moc i przy 75 tak narpwde blaupek nie daje rady zasilic rockforda, a przy 25 % daje radę, wiem ze ten wzmacniacz nalezy do wymiany , ostanim elementem bedzie zakupienie osobngo monobloka, ale sam fakt, nie pisal bym tego postu ale roznica w cisnieniu jest bardzo duza i nie rozumiem zwiazku pomiedzy podbiciem basu i cisnieniem a nie podbijaniem i plytkim graniem przy 75 %. Myslicie ze 80 Hz ma tutaj znaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo zrozumiałem o co chodzi ale jeśli coś źle napiszę to mnie popraw. Chodzi Tobie o coś takiego że po przekroczeniu pewnej skali powiedzmy 20 na 30 jakie można wykorzystać w radio głośnik nie gra już głośniej a jedynie coraz gorzej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mniej wiecej o to chodzi zamiast dazyc do takeigo cisnienia jak przy 25 % gra gorzej ... pomimo ze uwazam ze jest wysterowany porpawnie spedzilem na tym duzo czasu, nie zagra takim cisnieniem przy 75 % (nawet reguluajc sygnal na sub out) jak przyt 25 % i np podbitym basem w radiu. W skrocie nie moge sluchac "glosno" i z takim cisnieniem jakim mam przy 25 %, oczywisice moge sobie regulowac ale zalezy mi na regulacji subout control a nie podbijaniem basu, pomimo ze mam ciecie na pozostale glosniki do 150 wiec nie wplywa to na ich gre ale jest to upierdliwe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są podstawy więc o takich rzeczach sądzę że przeczytał byś nawet w Faq Nazara. Krótko i na temat: źle wyregulowany gain, za wysokie cięcie, piec jest marny i nie potrafi dobrze kontrolować suba. Drugą rzeczą jest to że regulacje gain ustawia się bez żadnych podbić i innych udziwnień. Gdybyś miał poprawnie wyregulowany gain ciśnienie powinno narastać prawie do samego końca. Trzecia rzecz to powiedz mi jakie masz radio bo np. w radioodtwarzaczach Alpine masz dwie opcje gry suba i przy jeden z tych opcji sub przy niskim wysterowaniu gra dużo głośniej. Nie mam dziś głowy żeby to jaśniej wyjaśnić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostka sterujaca clarion cz200, wysterowaniej jest ustawione , subcontrol = 0 , maks +6, bez zadnych podbic itp. Wiem ze ten wzmaniacz jest nie hallo, pocwicze jutro jescze raz wysterowaniem, rozumiem +0 przy 75 % , czyli przy 25 %, biorac sub control na +6 powninno byc podobnie a jest inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr subsonic jest od tego zeby zabezpieczać suba od dołu a tez tylko przeważnie w BR

Bo w Closed skrzynia sama w sobie jest juz tez tak jakby filtrem subsonic

Ja przykładowo mam od 0 do 45 Hz

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...