Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w wyborze oraz o opinie na temat Rockford P1s4-12 i Powerbass PS-12


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Niebywały mam problem. Nie mam możliwości nigdzie odsłuchać a został mi do kupienia jedynie sub.

 

Proszę o pomoc w wyborze (może ktoś miał z nimi doczynienia) w obudowie zamkniętej Rockford P1S4-12 albo Powerbass PS-12

 

Który z nich zagra przyjemniej oraz bardziej uniwersalnie? Uniwersalność czyli różne stopnie głośności oraz różne rodzaje muzyki z czego ok 50-60% to Hip-Hop.

 

10 czy 12 cali?

 

Ewentualnie proszę o jakieś inne propozycje.

Wzmak - ESX Signum SX-480 280W RMS w mostku

Przód - Powerbass 2XL-50C

Radio - Pioneer DEH-9300SD

 

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tych głośników co prawda nie słyszałem ale czytałem opinie że powerbass fajnie gra tylko w skrzyni BR także jak chcesz koniecznie zamkniętą to trzeba się zastanowić/dopytać czy warto go brać pod uwagę, inna sprawa że do hip hopu i tego typu muzyki raczej bardziej pasuje charakterystyka dobrej skrzyni BR niż closed aczkolwiek nie jest to regułą. Co do pytania o wielkość głośnika to ja bym brał 10 cali bo zejście zazwyczaj jest ok i głośnik jako tako nadąża, natomiast w 12" głośnikach czasem brakuje szybkości ale dobre zejście niemalże gwarantowane ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że samochód typu kombi.

 

czyli mam rozumieć że 10cali zagra lepiej przy niższej głośności niż 12 która dopiero rozkręci się wraz ze wzrostem poziomu głośności czy to już zależy typowo od parametrów głośnika/firmy a nie od wielkości?

 

Zdecydowałem się raczej na skrzynie zamkniętą więc chociaż to mam za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jakoś tak wyszło.

Do Rockforda coś mnie ciągnie i podpowiada że jest dobry oraz czytałem dużo dobrych opinii, a powerbass w sumie z polecenia.

Tak jak wspomniałem niestety nie mam możliwości ich porównania lecz powerbassa mogę posłuchać ale nie będę miał punktu zaczepienia jak tylko jego posłucham.

 

Podkreślam, że jestem otwarty również na inne modele innych firm skoro będą lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli może być używany to może poszukaj jakiegoś AS HX 10SQ bardzo jakościowy szybki a i potrafi pier****** kiedy jest taka potrzeba no i dobrze czuje się w skrzynkach closed, ewentualnie Re Audio SR też fajna propozycja z mocnym zejściem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale proszę brać pod uwagę, że oprócz HH w grę wchodzi również Rock (i pochodne), Techno klubowe (choć rzadko ostatnio) oraz jakieś takie rynkowe nowości z gatunku jakiegoś pop czy coś. To co w radyjku leci ;)

 

Tak więc głośniczek jak najbardziej uniwersalny. Lecz przeważnie HH i Rock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim faworytem jest rowniez JL.Lecz model 10W0v3 jesli to ma byc do mniejszego autka,kombi itp lub10W3v3 jesl sedan.Jesli mozesz nadciagnac budzet to warto dolzyc do wyzszego modelu i cieszyc sie miesistym basem....Teraz dopiero doczytalem ze to kombi takze 10w0v3 mysle ze bedzie si
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...