Skocz do zawartości

1 mono x 2000 rms @ 1ohm - 2 głośniki 2x4 ohm A przewód


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

By siegnac do monobloka trzeba ok 1m, miedzy cewkami chce dac 4mm2 OFC.

 

Altka nigdy chyba nie bede mial na tyle mocnego by to wyzywic, mam tylko 2aku po 70Ah i kable zasilajace miedzy nimi 20mm2, gdybym nie miał drugiego aku byłyby 50mm2 Wiem ze to wszystko i tak marnosc nad marnosciami ale narazie nic lepszego nie wydusze, chce chociaz przez chwile na postoju mega łubudu zrobic ;P

 

Wykorzustujac ok 1400 rms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za sprzęt? Widzę moce duże ale co to za wzmak i jakie głośniki to już nie ma. Zakładając że potrzeba na to ok. 2kW to powinieneś mieć kable conajmniej 50mm2, a altek to 200A minimum, moim zadaniem szybko zabijesz te akumulatory i tyle będzie tego, jesteś kolejną osobą która porwała się na kosmiczne moce bez elektrowni. Czemu większość osób zaczyna od końca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ground Zero GZTA 1.2000 mk2 i 2x SX.

 

Wiem ze 2000 rms to juz kosmos ze masakra, sprzet kupiony łącznie za 1400 zł to sami powiedzcie ze tyle byscie nie dali za 2x SX i GZ'a nawet jakby mialo to lezec w garazu :P:) Stan praktycznie nowka nie naprawiane nic po prostu pewniak

 

50mm2 nie mam bo mam 2 aku i na lebski umysł wg mnie 50mm2 to wtedy jest zbedne gdyz kabelkiem idzie "ewentualny" prąd z tego pod maską jezeli braknie chwilowo temu co jest w bagazniku mimo ze oddają prąd jakby "jednoczesnie". Mam nadzieje ze mnie zrozumiano :) bo ciezko mi to wytłuamczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawię sie bo nie wiem czy dobrze się wyraziłem.

 

Jaki przewód muszę poprowadzić ze WZMCNIACZA do GŁOŚNIKóW jesli będe miał 2 głosniki spiete w 1 ohm.

 

Jesli zalozmy napiecie na wyjsci wzmacniacza to 60V (czyli niby 5 razy mniejszy przekrój potrzeba do przesyłu prądu w stosunku do 12V)

 

Jeśli na 200A przy 5m przy 12V = ok 2400 rms - 70mm2, to przy 2.5m przy 60V trzeba w takim razie to pomnozyc x0.5 (bo 2 razy krótszy kabel) i podzielic przez 5 (bo 5 razy wieksze napiecie) to wychodzi 5mm2 ale OFC a CCA to ok 10-12mm2 potrzeba tak ?

 

To są po prostu moje dedukacje krótkie :)

 

dedukcje*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...