Skocz do zawartości

Problem Velocity


darus84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Problem jest dość nietypowy i postaram sie go jak najdokładniej opisać...

A więc. Mam w aucie system oparty o 2 wzmacniacze i aktywną zwrotnice.

1 wzmacniacz to Rockford Fosgate Punch 4020 (przody 4x hertz Ev165 + 2 twetery)

2 wzmacniacz to Velocity Burning desire II (2 x Lanzar Max 15")

Oczywiście wzmacniacze podłączone RCA pod Zwrotnice ( filtry na wzmacniaczach wyłączone , żadnych pasywnych zwrotnic)

I teraz co sie dzieje...

Jak sie słucha normanie muzyki jest wszystko Ok. Problem sie zaczyna jak sie podgłośni , wtedy dzieje sie coś takiego , że głośniki w drzwiach w rytm basu są "wciągane" do środka. Dzieje sie tak tylko od pewnej głośności. Jak odłącze tego Velocity to jest ok. Tak że wygląda to jak by wzmacniacz "wysysał" cały sygnał z RCA. Trudno to dokładnie opisać... Tego velocity kupiłem uszkodzonego i go naprawiałem , ale zastanawiam sie , czy to zjawisko jest jakieś normane dla tego wzmacniacza ? , czy mój ma jakieś uszkodzenie, albo coś innego... Też ma coś takiego , że jak sie zciszy na maxa to słychać taki delikatny pisk ,który po odłączeniu tego Velocity ustaje.

 

Był bym wdzięczny , jak by Komuś udało sie zrozumieć mój problem i dał by jakieś wskazówki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem sie zaczyna jak sie podgłośni , wtedy dzieje sie coś takiego , że głośniki w drzwiach w rytm basu są "wciągane" do środka.

Mnie się wydaje że są one nie "wciągane" a wpychane przez ciśnienie z tych lanzarków :D

Sprawdzałeś czy identyczny obiaw masz na otwartych drzwiach jak i na zamkniętych ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czasem jak dasz głośniej to przód nie jest przesterowany :D, bo 20W ze RF może być mało w porównaniu do zestawu basowego :P

I spostrzeżenie ze moze brakować prądu też jest prawdopodobne

 

No właśnie przesterowany nie jest , bo jak odłącze tego Velocity to przody grają normalnie i można odkręcić dużo głośniej ! na początku też myślałem że od ciśnienia , ale na otwartych drzwiach jest tak samo...

 

Czyli mówicie , że ten rockford może mieć niedobór prądu ? W sumie to jak przychodzi narawdę mocny bass to sie ten Rockford wyłącza... hmm... no może ! Na kondensatorze spada do ok 10 -9 v jak sie naprawde odkręci... Ale mimo wszystko zastanawiam sie ,czy to nie jest jakieś zakłucenie po RCA. Zastanawiałem sie nad kupnem takiego konwentera z wyjść głośnikowych w radiu na RCA i podłączenie pod to tego Velocity samego...

 

 

Apropo zasilania... Dołożenie 2 aku pomoże ? Wogule jak dołączyć 2 aku ? normanie rónolegle do pierwszego ? Kable mam 50mm2 na + i 70mm2 na - wjęc chyba wystarczające... Alternator (CC 704) wjęc 55A. Aku obecnie 65Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówicie , że ten rockford może mieć niedobór prądu ?

no jak dajesz głosniej to wiecej pradu trzeba (logika :D ), kolega Pedro17, ma racje, a sprawdz czy po odłaczeniu Velocity z prądu, rockford tez sie wyłaczy po podkręceniu głosniej?? i na ilu na skali w radiu a potem to samo po podłaczeniu velocity

 

Na kondensatorze spada do ok 10 -9 v jak sie naprawde odkręci
na 99% prąd, a ze głosnik ma dziwne ruchy to pamietaj ze przy tak niskim napieciu cierpi instalacja auta, wzmacniacz, głosnik i wszysko co zwiazane z praca w srodowisku ok. 12v, na głosniki w tym momencie idzie syf (przestery, chodzi o 9v ja sam jak widze magiczne 10v na liczniku to sciszam )

 

Co do altka to raczej juz jest za mały, z regóły alternatory sa troszke wieksze niz pojemnsc aku (fabrycznie), a ty juz masz troche za duze aku, ale jak chcesz to sprawdz jak masz mozliwosc na dwóch mniejszych aku, rzedu 40Ah ale z ładowaniem bedziesz miał problem (zreszta juz go powinienes miec) drugie aku w tym przypadku juz raczej zbyt duzo nie pomoze ale sprubowac warto, (łaczne staraj sie nie przekroczyc 150% wartosci alternatora- to nie jest regóła, po prostu znajomy elektryk mi to kiedys doradził jezeli ma to jeszcze jakos ładowac....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie to jak koledzy wyżej piszą masz problem z wydajnością prądową instalacji bo 9-10V to stanowczo za mało. Przy tym alternatorze dołożenie drugiego akumulatora nic Ci nie da tak więc najpierw wymiana alternatora na co najmniej 100A a potem drugi akumulator koło wzmacniaczy i będzie cacy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak dajesz głosniej to wiecej pradu trzeba (logika ), kolega Pedro17, ma racje, a sprawdz czy po odłaczeniu Velocity z prądu, rockford tez sie wyłaczy po podkręceniu głosniej?? i na ilu na skali w radiu a potem to samo po podłaczeniu velocity

 

Jak odłącze tego Velocity to można odkręcać aż głośniki harczą i sie nie wyłącza , ani nic sie nie dzieje.... Czyli zabieram sie za szukanie alternatora w takim razie... A może coś doradzicie ? Jaki alternator do mojego CC 704 by podpasował ? Widziałem na allegro z Opla Astry 105A. Ale nie wiem , jak gabarytowo i z mocowaniem jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki alternator do mojego CC 704 by podpasował ?

poszukaj moze cos ze "stajni" fiata a nóż widelec cosik podpasujesz moze uno?? ale tak jak koedzy pisza jak chcesz miec cacy instalke to idź w 100A (ja mysle ze to i tak za duzo - ale wiadomo prądu nigdy nie za wiele )

Pozwodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki alternator do mojego CC 704 by podpasował ?

poszukaj moze cos ze "stajni" fiata a nóż widelec cosik podpasujesz moze uno?? ale tak jak koedzy pisza jak chcesz miec cacy instalke to idź w 100A (ja mysle ze to i tak za duzo - ale wiadomo prądu nigdy nie za wiele )

Pozwodzonka

 

Właśnie znalazłem na Allegro alternator z Astry 1.9 100A. Na oko wygląda ze podpasuje :D Zobaczymy . Cena 40zł wjęc zaryzykuje , zalicytuje i spróbuje ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...