Skocz do zawartości

Wofery do Scenica.


BuLL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje głośniczków tak jak w temacie do Scenica na przód i tu mam mały problem Ponieważ oryginalnie sa tam głośniczki 130mm i zastanawiam się czy powiększać otwór na głosniki? Czy będzie taka diametralna róźnica w 130 a w 160? Przy 160 prakatycznie bym musiał rzeźbić na nowo boczek bo w starych osłonach by się raczej nie zmieścił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo jaki budzet na zestaw no i wiadomo trzeba tez liczyc koszty zabawy z przerobieniem boczka i wyciagniecia 16'stki , jak i wygluszenie co niesie za soba spore koszta liczac wszystko , zalezy tez od drzwi i ingerencii w przebudowe

 

Moze ja podpowiem tak ze nie bawic sie z przebudowa , zostac przy 13 , ty moge podpowieziec ze macrom'y ETX graja rownie dobrze jak nie jedne 16 , podstawa jest dobre przygotowanie wrotek pod nie a potrafia zagrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to wybór padł na 165mm teraz pytanie jakie? Myślałem nad Helix Blue 62C lub nad Diora1607? Warte uwagi? czy cos lepszego w tej cenie znajde? Radio to Clarion DXZ688rmp. A i jeszcze pytanko do tego potrzebuje subwofer na tył plus wzmacniacz max do 400zł da rade coś wyrwać? Oczywiście używki jak najbardziej wchodzą w gre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z głośników 165 to diora jest dobra pod względem jakości do ceny, sam mam ten zestaw tylko czekam na kolege żeby garaż udostępnił, co do suba + wzmacniacza to z całą pewnością polecam stx'a 8 cali, jest dynamiczny nie drogi i dobrej jakości, potrafi zatrząść pomasować plecy i mało miejsce w bagaju pożera, a wzmacniacz pod niego do 150zł używany z forum powinieneś coś znaleźć, radzę zapytać kolege Pawel S. bo kupowałem od niego suba w skrzyni i jestem naprawde zadowolony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głośników to nie słuchałem ani helixów ani diory więc nie pomoge.Co do suba i wzaka to ciężako w tej cenie.Zdajesz sobie sprawe że kable do wzmaka to ok 100 - 150zł?

 

Raczej mnie ponieważ aku mam pod siedzeniem pasażera także troszkę mnie kabla pójdzie. Jeszcze mam pytanko czy warto wymieniać seryjne kabelki głośnikowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to wybór padł na 165mm teraz pytanie jakie? Myślałem nad Helix Blue 62C lub nad Diora1607? Warte uwagi?

ale masz swiadomosc ze dostosowanie drzwi do 16cm glosnikow moze kosztowac nawet wiecej niz te glosniki?

 

A i jeszcze pytanko do tego potrzebuje subwofer na tył plus wzmacniacz max do 400zł da rade coś wyrwać?

nowy sub + uzywany wzmacniacz - jak najbardziej da rade ;)

Co do suba i wzaka to ciężako w tej cenie.Zdajesz sobie sprawe że kable do wzmaka to ok 100 - 150zł?

STX 8" w obudowie zamknietej (zostala jeszcze jedna sztuka) 150zl

uzywany wzmacniacz 2-4 kanalowy od 80zl (okazja na allegro)

kable - LGY 16mm2 40-70zl (masa z budy-masa z aku), sygnalowy od 30zl (tansze tylko sprawdzone), a kabel do suba ok 2zl ;)

jak widac wyszlo od 300zl + wysylka ;)

 

Raczej mnie ponieważ aku mam pod siedzeniem pasażera także troszkę mnie kabla pójdzie.

jezeli zmiesci sie tam i wzmacniacz to za 20zl masz okablowanie zasilajace ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jezeli zmiesci sie tam i wzmacniacz to za 20zl masz okablowanie zasilajace ;)

 

no i trzeba by do tego jakieś fajne RCA kupić za około 20zł np Hollywood-a, co do suba ze wzmakiem to jak najbardziej da radę kupić coś fajnego za te pieniądze, jakieś markowe 8" powinno na początek dać radę pod sensownym piecykiem. Sam mam Hertza ES200 ze starej dobrej serii na sprzedaż jak byś może akurat był zainteresowany to wal na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która to generacja scenika ?

W I gen meganki podchodzą dystanse do clio (130->165), być może tu byłoby podobnie?

jezeli zmiesci sie tam i wzmacniacz

może też się i zmieścić pod innym siedzeniem, też będzie taniej niż standard ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która to generacja scenika ?

W I gen meganki podchodzą dystanse do clio (130->165), być może tu byłoby podobnie?

może też się i zmieścić pod innym siedzeniem, też będzie taniej niż standard ;)

 

Pierwszy generacja 97r. Myślałem aby wzmacniacz schować w schowku pod nogami pasażerów z tyłu. jakieś 20cm od aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i trzeba by do tego jakieś fajne RCA kupić za około 20zł np Hollywood-a

tej firmy jeszcze nie testowalem

ale sinuslive sa naprawde godne polecenia ;)

solidne kable, gruby ekran i dobre wtyczki

 

Myślałem aby wzmacniacz schować w schowku pod nogami pasażerów z tyłu. jakieś 20cm od aku.

toxic tx-1000 jest dosc maly i czesto jest na allegro za ok 100zl

no i brzmi nawet OK ;)

 

jak nowy to car power nano jest mini i nie drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czy warto wymieniać zwykłe seryjne przewodziki które idą do głośników?

 

w przypadku zasilania z radia - raczej nie

w przypadku zasilania ze wzmacniacza - niestety nie masz innego wyjscia

 

Najcieńsze chyba jakie się dało, nie wiem 1mm max 1,5mm.

jezeli bys takie mial w serii to bym watpil w oryginalnosc instalacji! :D

w samochodach najgrubsze na glosniki jakie spotkalem to 0,75mm2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...