Skocz do zawartości

Maty do wygłuszania kanałów wentylacyjnych w zastosowaniu car audio


rojass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

wpadło mi w ręce trochę tego materiału i zastanawiam się czy są jakieś przeciwwskazania do wygłuszenia nimi boczków w drzwiach.

Dość grube, około 20mm, niestety ponoć chłoną wodę jednak chyba pod boczkiem nie zbiera się aż tyle wilgoci żeby móc w jakiś sposób zaszkodzić ?

Ktoś miał z tym styczność ? Jakieś spostrzeżenia, sugestie ? Próbować czy odpuścić i zastosować standardowo GMS'a ?

pozdrawiam

P.S. Jeśli ma to jakieś znaczenie, auto to Bora Variant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem je w paczce, sprzedający owinął nimi głośnik, swoją drogą bardzo przyzwoicie go zabezpieczył. Jutro wrzucę fotkę tej maty.

Napisałem do niego co to za mata, odpisał, że to mata do wygłuszania wentylacji i że chłonie wodę niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mata jaką owija sie kanały z odpowietrzaniem hal produkcyjnych, z racji dużej wydajności wentylatorów jak i długości takich "rur" owija się je aby nieco zniwelować hałas zasysanego powietrza, niestety chłonie to wilgoć i tak jak w halach to nie przeszkadza (powietrze jest ciepłe i raczej suche) to w aucie za jakiś czas może zalatywać zgnilizną, wilgoć nie musi spływać aby "wejść" tak więc ja bym dał sobie spokój, szczególnie że majątku nie zaoszczędzisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie, czy przy montażu głośnika w drzwiach można by zastosować za głośnikiem jakąś tuleję? Czy to poprawiłoby jakość dźwięku? mam nadzieję, że zrozumieliście o co mi chodzi :)

 

Trzeba unikać montażu głośników "rurach". Już nie jeden kolega forumowicz miał problemu z dźwiękiem przez zastosowanie zbyt długich dystansów. Nie wiem o jaką dokładnie tuleję Ci chodzi, ale nie brzmi do zbyt dobrze :) Za głośnikiem za to można a nawet trzeba montować COŚ, co rozproszy falę dźwiękową - np. niektóre firmy oferują jako elementu wygłuszenia niewielkie maty, które na powierzchni mają wypukłe "piramidki" .

 

Co do głównego tematu - gdzieś niedawno podawałem w jakiejś dyskusji o nietypowych materiałach linka do materiałów wykorzystywanych normalnie do wygłuszenia obudów urządzeń i maszyn przemysłowych. Bardzo fajnie sie to sprawdza choć cena nie jest jakaś rewelacyjna.

 

EDIT :

 

Znalazłem -

 

 

ArmaSound RD firmy Armacell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...