Skocz do zawartości

2x12s4


piotrek9419
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. zdecydowalem sie kupic 2 subwoofery re audio 12s4. moje pytanie jakiego typu skrzynie zrobic? slucham hip hopu jak rowniez czegos szybszego. jeszcze do interesuje mnie tego jakis dobry wzmacniacz stabilny dla 2 ohm (lub jesli lepiej to re-12d4 sa 2-cewkowe 2x4ohm i 2 sztuki mozna spiac w 4ohmy). na calosc moge przeznaczyc 600-700 zl poza kosztem skrzyni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych 2subach fajnie wstawic 2x closed.

2suby to juz sporo bum bum w aucie, a 2xClosed da ci uniwersalnosc w szybkosci, i przede wszystkim-małe wymiary.

Myśle 2x 30litrów closed bedzie wystarczajace. Co do wzmaków-stosuj 300-350 wat ale skup sie bardziej na jakosci niz Mega Mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie to autko w ogóle i jaki siedzi alternator?

a co do wzmacniacza to może PHASE EVOLUTION OPUS 500.1 Monoblock ( DLS STEG ) (2296147924) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. phase evolution opus 500 1 zmostkować głośniki w 4ohm i pewnie by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zadnym wypadku nie w closed... Ta seria Re nic nie traci w BR, 2x 35-38l 35-38hz i bedziesz zadowolony a miecha bedzie całkiem sporo bo powierzchnia membrany swoje zrobi. W closed sie zadusza, bedzie moze ok ale w nie duzo wiekszym BR zagraja zdecydowanie mocniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeje kotleta. Zalecana zamknięta obudowa optymalna do tego głośnika to 35L. Minimalna br to także 35L, optymalna br to 43L. Jako,że 43L to za duża obudowa. To pytanie moje jest czy robić od razu zamkniętą czy br strojony na 35Hz i jak się nie spodoba to zatkać br. Słucham różnorakiej muzyki. Zależy mi na basie szybkim i twardym ale i także jak trzeba żeby zszedł niżej. Coś konkretnego doradzicie? A może ten głośnik zagra w obudowie znacznie mniejszej ładnie i mocno? Było by to jeszcze lepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym polecił closed, bo jak chcesz na siłę stroić 35hz, a obudowę dać 35netto, to już widzę rurę do strojenia z dłuuugim portem..

Każdy szuka wszystkiego - a raz żeby było wolno, a raz sybko, raz twardo, w raz głęboko.

Albo rybka albo pipka.

 

Zależy mi na basie szybkim i twardym ale i także jak trzeba żeby zszedł niżej. Coś konkretnego doradzicie?

Albo idziesz w prawo, albo w lewo..

Jedyna sensowna opcja to closed, z dobrym zasilaniem, litraż 35litrów, wyłożyć wnętrze wełną, zwiększy "wirtualnie" pojemność, która da odrobinę mięsa. Ale tylko troszkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...