Skocz do zawartości

Hertz ES300


thegameer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 es'y, a że obecne skrzynki mam zrobione na "sztuke" z wiórówki chcę zrobić w końcu prawidłową dobrze zrobioną skrzynkę BR. Obecnie mam Obecnie mam 1 es'a w closed 33L a drugi jest w ~~33L BR @ 33Hz i nie jest tak jak być powinno. Na necie wszyscy podają rożne dane zaczynając od litrażu 35L do 60L i o strojeniu 25Hz do 55Hz i już się w tym gubię co zbudować a po prostu nie mam czasu, żeby wykonać każdą skrzynię i sprawdzać. Muza to głównie pop, często disco, hip hop, czasem techniawka i to co w radiu puszczą. Nie chciałbym żeby też się pogubił zbytnio przy szybszym bicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie BRki kwadratowe o boku 10cm?

ja liczę raczej wymiary wewnętrzne, bo jest łatwiej ;p

a dwa, to to że w innej jeszcze zakładce w bass boxie masz grubość ścianki br, np w przypadku takiej rury pcv jest to ok 2-3mm(z rurkami plastikowymi jest dobra sprawa, bo można zacząć niżej ze strojeniem i stopniowo skracać np fleksem)

i niekoniecznie trzeba zwracać uwagę jak podkreśli coś na czerwono, byle powierzchnią i długością się zgadzało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat 2 bo jeden musiałby być większych rozmiarów a na takie nie mogę sobie pozwolić bo mi coś jeszcze tam wpadnie :D. Grubość ścianki ustawiłem 18 bo takiej grubości będę miał MDF, miałem robić BR z pcv ale jakoś wolę zrobić go z MDF. Myślałem o strojeniu ich na 30-35Hz początkowo ale chyba to będzie za nisko, niby przy wolniejszej muzie powinno być ok, natomiast przy szybszej wydaje mi się że nie nadąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja dalej bez dobrego pudła :P

Będę robił 80L @ 40hz tylko mam problem. Mianowicie chcę zrobić port o wysokości 10cm i szerokości 20cm i w bassboxie po wpisaniu takich wymiarów i zablokowaniu ich głupieje mi długość portu, tzn. jest 35cm ale potem zmienia na ok. 70 cm, próbowałem też w winisd ale on nie chce mi policzyć z takimi wymiarami i zmienia na swoje :D

Podpowiedziałby ktoś? Ew. port 10cm x 15cm też strojony na 40hz.

Oczywiście br będzie kwadratowy z mdf i mówię tutaj o wymiarach samego portu wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to u mnie się wala jakaś skrzynka BR pod ES - chyba 74l, rurka była fi=100mm i jakieś 60cm długści (rurkę trzeba dokupić bo poszła do innego projektu) / strojenie na 37hz z tego co pamiętam

Nie wiem czy jest sens pchać 2 sztuki - w sedanie już jedna w tym setupie głowę urywała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te esy po stegiem k2.02 w kombii ale szału nima, niby teraz są w skrzynkach po 33L @ 38hz, być może to wina tego że mam je spięte razem w 4ohm i potrzeba 700W a steg w 4ohmach ma tylko ~650W, muszę jeszcze pokombinować, spróbuje podłączyć tylko jednego i wtedy miał do dyspozycji 1,2kW :P

Trochę źle kiedyś zrobiłem bo mogłem brać wersje 4ohm tego głośnika a nie 2x4ohm to tym spiał wtedy w 2ohm i by było lepiej, miałbym więcej mocy dla nich.

Bass jako tako z nich jest, ale trząchać autem nie dadzą rady dopóki na alpince nie dam subwoofer +15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...