Skocz do zawartości

Dopasowanie subwoofera do reszty klocków :)


Cyber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów !

 

Poszukuje alternatywy do swojego zestawu. Krótko i na temat:

- jednostka sterująca - Alpine CDA-9855R

- zasilanie - Audison SRX3 + kondensator Hifonics 1F

- system przedni - Audiosystem HX165SQ

- subwoofer - Hertz ES300D z obudowie zamkniętej

Jako iż zmieniłem auto na kombi (dokładnie Peugeot 406), zależy mi na jak największej funkcjonalności bagażnika, stąd 30 cm głośnik w skrzyni jakoś kłóci się z tym założeniem. Pierwotny plan zakładał przełożenie go w boczek bagażnika, pomiędzy nadkole i tylni słupek, ale może to zablokować dostęp do tylnych lamp. Po za tym, wydaje mi się że nie potrzebuję w "otwartej kabinie" tak dużego przetwornika. Stąd pytanie do Was - czym go zastąpić ? Dużo bardziej niż na ekstremalnie niskich zejściach zależy mi na precyzji i szybkości. Preferuję ciepłe brzmienie. Wiem że może dotychczasowa konfiguracja sprzętu kłóci się gustem, ale właśnie teraz nadszedł czas na zmiany....

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HX'y to dobre głośniczki i w takiej aplikacji na pewno się sprawdzą. Nie potrzebują dużej pojemności do grania, mało wymagające mocowo, szybkie. Innym "hitem" będą przetworniki RE Audio - kolega maxtz wykorzystywał je chyba w swoim projekcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszelkie sugestie. Propozycje HX'ów bardzo mi się podobają - dobór wielkości to już chyba mniejszy problem, tym bardziej z jego umieszczeniem w aucie..

 

Jeśli zejścia Ci nie trzeba - śmiało polecę AS 08 - miałem w kombi i tylko zejścia mi brakowało - bardzo ładnie zgrywały się z Lotusami więc z AS też będzie świetnie.

 

OK, a jak może to wyglądać w przypadku HX10SQ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...