Skocz do zawartości

Skrzynia pod SONY XPLODE XS-L1035


kube_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś kiedyś spotkał się z głośnikiem SONY XPLODE XS-L1035, kupiłem go w dosyć dobrych pieniądzach ale teraz mam zmartwienie. Nie ma do niego na internecie zadnej informacji, nie wiem zupełnie jak obliczyc pod niego skrzynie basową. Interesuje mnie żeby bas był niski i głęboki, bo lubie słuchać hip-hopu. Z racji tego na ile wyliczyc skrzynie, myśle że do tego typu głośnikach bez jego danych najlepszym wyborem będzie skrzynia zamknięta.

W związku z tym mam kilka pytań, na ile litrów ją wykonać. Jestem zielony w budowaniu tego typu rzeczy, wieć jak ktoś może zrobić jakiś schemat jak to ma wyglądać będę bardzo wdzięczmy. Ścianka z tyłu ma być pochylona?

 

Dane głośnika:

Frequency Resopnse: 25Hz - 2800Hz

Rated Power: 150W

Impedance: 4 Ohm

Max. Input Power: 600W

post-9469-0-95002300-1334663410_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52litry? Przeciez to 10"..

 

Parametry:

fs 26,6

qts 0,43

Qes 0,48

qms 3,96

vas 49,6 l

mms 131,6g

xmax 4,3mm

Sam producent daje rekomendacje skrzyni zamknietej a ja proponuje skrzynie 27litrów netto i rure fi 70 o długosci 300mm

 

Kube_k takie rury robi sie samemu z kanalizacyjnych.. Kupujesz standardową 70mm o długosci 100mm dorzucasz kolanko i dokupujesz rure

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem danych kilka ładnych godzin i nie moglem ich dorwać. Powiesz mi gdzie je znalazłeś? :))

Dzięki wielkie za pomoc. Jest to oczywiście objętośc po odliczeniu suba i mierzona od wielkości wewnętrznych tak ? Nigdy nie robiłem skrzyni i jestem trochę zielony. Ściana pochylona?

 

Czy mogę liczyć na niski bas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sry nie miałobyc 53 tylko 35 :) tu masz na necie programik ze strony Rf'a http://www.rockfordfosgate.com/rftech/box_wizard.asp samemu dopasuj sobie takie wymiary jakie checsz :)

 

Nie musisz pochylać scianki Ty i tak z tym sprzętem nie usłyszysz ZADNEJ róznicy tylko wiecej czasu stracisz i coś nagmatwasz. to jest moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...