Skocz do zawartości

Wzmak, sub, kondensator pomóżcie wybrać


M@riusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, naczytałem się i na tym forum i na innych i jak zwykle pogubiłem się Potrzebuję pomocy w doborze wzmacniacza i skrzyni basowej. A więc tak : wzmacniacz planuję zakupić Carpower model 1502 http://allegro.pl/item453673956_carpower_1...4_miesiace.html myślę że w tej cenie to najlepszy wybór aczkolwiek ktoś może będzie miał inną propozycję, może coś ciekawszego za mniejsze pieniądze (może być używka).

Teraz skrzynia, pierwszy problem to czy z bas reflexem czy zamknięta, muzyki słucham różnej, nie zależy mi żeby mnie było słychać zanim będzie widać tylko żebym słyszał dobry bas w samochodzie. Auto do którego to ma być to Ford Mondeo sedan niestety, aktualnie mam jakiś zestaw o mocy około 110W RMS w tubie + 100W wzmak ale po pierwsze to trzeszczy a nie gra a po drugie w środku niewiele basu słychać. Napewno nie zależy mi na takim brzmieniu http://pl.youtube.com/watch?v=KOLQ_ZKnhH4&...feature=related wolę żeby było ciszej ale żeby był w miarę czysty bas nie wiem, naprzykład jak w kinie domowym, mocny ale nie trzeszczący, piszczący i furkoczący. Czytałem że dla takiego wydobycia basu lepsza jest skrzynia zamknięta ale ile ludzi tyle opinii a wwolałbym nie wydać 1000pln na to żeby sprzęt nieużywany był. Skrzynia naprzykład taka : JBL GT5-12 http://allegro.pl/item448982088_basser_jbl...isnieniowy.html lub JBL CS 1204 http://allegro.pl/item451192210_jbl_cs1204...0w_wroclaw.html albo Infinity Reference Ref1050w Compression Cabinet http://allegro.pl/item457681774_infinity_r...zynia_gwpl.html . W obudowach zamkniętych niewielki jest wybór, prawie wszystko z basreflexami. Może będzie jednak lepiej kupić skrzynię BR ? Do tego dochodzi kondensator, słyszałem dobre opinie o firmie Dietz, co myślicie o takim kondensatorze Dietz Model 21000 http://allegro.pl/item450839472_kondensato..._nowy_fvat.html ewentualnie TOXIC 1.0 Farad http://allegro.pl/item449579081_kondensato...nsator_kit.html ? Wolałbym żeby sprzęt nie wyniósł więcej niż 1000pln, mogą być używki aby bas był głęboki, bo tak jak napisałem mam go słyszeć w samochodzie a nie chcę kupować po to żeby mi wszystko furkotała i latało w samochodzie. Może macie jakieś pomysły i coś doradzicie ?

Acha, i melomanem nie jestem, na zloty też nie jeżdżę, po prostu ma być w autku miły basik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że akurat z tej aukcji musisz go brać(ale nad 4 kanałowcem bym się zastanowił)

CARPOWER POWER-4/400

Mam 2 kanałówkę i trochę teraz szkoda że 4 sobie nie wziąłem, było by na przód od razu.

A tak trzeba kombinować. No i zawsze to lepsze i tańsze jak ten 1502.

 

Edit

Tego kondziora sobie daruj, chyba że będziesz podpinał pseudo 500przez900W RMS mocy głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ery, jeżeli słuchasz różnej muzyki i chcesz mieć tanio i w miarę fajny sprzęt to z głośników mógłbym ci polecić coś z powerbass np. m-12 lub s-12. Do tego na forum znajdziesz projekt skrzyni zamkniętej lub ludzi którzy bez problemu pomogą ci zaprojektować i/lub wykonać ją pod Twój bagażnik.

Jeśli chodzi o wzmacniacz na początek wystarczy ci myślę ten Carpower. Jakością nie powala ale powinno być ok.

W tej konfiguracji wzmacniacz, głośnik i skrzynia nie powinna Cię wynieść więcej niż założone 1kPLN. Wiadomo, że im więcej pracy i materiałów do skrzyni Twoich tym taniej. Na pewno będzie to lepszy zestaw niż plastikowe lub kartonowe skrzynie/tuby z Allegro które głównie mają wyglądać. Poza tym czegoś się można nauczyć przy jej budowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DR, zastanowię się nad twoją propozycją aczkolwiek mam wzmaka 2 kanałowego już tyle że do suba jest za słaby, głośników nie próbowałem podłączać, teraz trza by się zastanowić czy lepiej podłączyć jeden mocniejszy czy też mocniejszy na skrzynie a słabszy na głośniki, pewnie lepiej by było jeden ale ten Carpower 4/400 ma 100W na wyjściach, chyba trochę za mocny dla moich głośników bo z przodu mam jakieś JBL-e 45 watowe

wachcio, wiem że ten wzmak nie powala ale czytałem dużo opini że ludzie są z niego zadowoleni, pozatym ma najlepszy stosunek jakości i mocy do ceny. I co sądzisz o głośnikach Infinity albo Hifonics ? Ewentualnie zamiast M-12 albo S-12 co myślisz o modelu S-10 ? Wiem że jest mniejszy ale i tak ma moc niby 275 W, zawsze można jeździć z otwartym tylnym siedzeniem żeby był przelot z bagażnika Żartuje, ale co myślisz o 25-kach, warto się nad nimi pochylić czy patrzeć tylko na 30-centymetrowe ?

 

Jeszcze co do kondensatora, przy mocy pobieranej przez głośnik około 250-300 watów warto go zakładać czy nie bo są różne opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ery, zależy ile basu lubisz w samochodzie. Myślę jednak, że 12 są optymalnym wyjściem jeśli chodzi o szybkość i moc basu. Kondensator na pewno przy takim zestawie nie jest Ci potrzebny. Lepiej pieniądze z niego przeznaczyć na odpowiednie zasilenie zestawu (czytaj odpowiedniego przekroju kable) i dobre przewody sygnałowe, żeby nie było zakłóceń. Jak dobrze wyregulujesz wzmacniacz i na radiu nie przesadzisz z głośnością to nie spalisz tych JBL-i (chyba, że mają ostro zawyżoną moc)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wachcio, jeszcze byś mi napisał o głośnikach co sądzisz, o Infinity Reference albo Hifonics ? I jaką grubość mają mieć przewody zasilające jeśli przyjąć że ten Carpower 1502 ma gdzieś w okolicy 400-500W RMS ? 16 mm wystarczy czy położyć lepiej 20mm dla pewności ? I masę też ciągnąć od akumulatora? Bo jak na allegro patrzyłem przewody zasilające (te w zestawach np. Groun Zero albo Dietz) to dają 5 metrów na plus i metr na minus, a metr do aku mi nie starczy :rotfl: czyli podłączają masę w bagażniku do nadwozia... I jaki bezpiecznik na taki gruby przewód byś polecił ? Bo podejrzewam że 30 A to za mała a ich kilka mam I jeszcze jedno bo nie zajarzyłem, rozumiem że polecasz skrzynię zamkniętą ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie cuś Bezpiecznik AS60 Automat 60 A jako główne zabezpieczenie przy aku(do takiej blachy go przykręciłem w komorze silnika. No i jest SI, jak chce co zmienić to wciskam guzik i już prądu nie ma .

Wiadomo że ilość amper dobierasz w/g danych twojego wzmacniacza(1502 ma 2x30A).

 

Kable Ja mam 16mm² i na styk weszły w otwór obudowy tego bezpiecznika. Po polutowaniu końców też trochę musiałem je zeszlifować bo ciasno wchodziły w tego CP Powera(złącza) a i tak uważam że 16mm² to stanowczo za dużo.

Masę ciągnąłem z bagażnika, akurat jest w moim aucie taka śrubka pod którą wszystkie kable masowe się schodzą i też pod nią podpiąłem masę wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wachcio, jeszcze byś mi napisał o głośnikach co sądzisz, o Infinity Reference albo Hifonics ? I jaką grubość mają mieć przewody zasilające jeśli przyjąć że ten Carpower 1502 ma gdzieś w okolicy 400-500W RMS ? 16 mm wystarczy czy położyć lepiej 20mm dla pewności ? I masę też ciągnąć od akumulatora? Bo jak na allegro patrzyłem przewody zasilające (te w zestawach np. Groun Zero albo Dietz) to dają 5 metrów na plus i metr na minus, a metr do aku mi nie starczy :P czyli podłączają masę w bagażniku do nadwozia... I jaki bezpiecznik na taki gruby przewód byś polecił ? Bo podejrzewam że 30 A to za mała a ich kilka mam I jeszcze jedno bo nie zajarzyłem, rozumiem że polecasz skrzynię zamkniętą ?

 

O Infinity i Hifonics nic nie sądzę bo ich nie słyszałem. Jeżeli chodzi o grubość przewodów i bezpieczników to polecam lekturę podwieszonego tematu "kable, kable, kable...", polski car audio FAQ by Nazar i część regulaminu PASCA gdzie jest to dobrze opisane (www.pasca.org.pl). Są różne szkoły jeśli chodzi o masę i tutaj nie mam jakiegoś konkretnego zdania. Ja mam od aku i są zakłócenia choć niewielkie od alternatora. Do zróżnicowanej muzyki polecam closed gdyż choć nie jesy tak głośna jak BR to jest dużo szybsza co bardzo się liczy np. w techno. Dla mnie BR jest za wolny do każdego rodzaju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeszcze pytanie dotyczące wzmaka, bo praktycznie byłem zdecydowany na Carpowera 1502 ale po pierwsze DR wyjechał z Carpowerem 4/400 i podesłano mi jeszcze do pomyślenia wzmaka Magnat RX 44... I znowu się zastanawiam, wiadomo że wolałbym kupić coś z czego będę w miarę zadowolony, za te pieniądze cudów się nie spodziewam ale lipy też nie chcę... Co myślicie, który byłby lepszy ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak jest z ich jakością ? Czy oba (CP 4/400 i RX 44) prezentują podobny poziom i podawane moce mają przełożenie na rzeczywistość czy nie bardzo ? Czy przy tej cenie to nie ma znaczenia ? I jeśli sub ma mieć 300W RMS to czy lepszy będzie do niego 4/400 który ma 320W RMS w mostku, RX 44 który ma podaną moc 325W RMS czy jednak Carpowera 1502 który podaną ma moc 500W RMS bo jeśli te dane są zawyżone o powiedzmy 20 czy 30% to czy 4/400 i RX 44 mogą okazać się za słabe ?? Czy lepiej jakiegoś monobloka poszukać , aczkolwiek do 500 zł raczej nic dobrego nie znajdę oprócz zachwalanego Peiyinga PY-1K76D ale to już chyba wolałbym Carpowera 1502...

 

I niestety dalej nie wiem jaki wybrać subwoofer, tak jak pisał wachcio może wezmę zamkniętą a jak mi się nie spodoba to najwyżej zmienię na BR... I tu moje pytanie, czy głośniki można wsadzać do jakiej chcemy skrzyni, oczywiście zachowując pojemność skrzyń i inne parametry... Problemu nie będzie z samą zmianą skrzyni ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ery, jeżeli skrzynki będą odpowiednio policzone to problemu nie będziesz miał. BR zagra wolniej ale głośniej niż zamknięta. Kwestia gustu. Moją BR zrobiłem i praktycznie jej nie używam bo to nie jest to... Dzisiaj dołożyłem watoliny w swoją closed i dałem porządną uszczelkę pod głośnik. Nareszcie gra jak powinien: mocno i przede wszystkim szybko - nie gubi się w żadnych rytmach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie to czy duż jest róznica w głośności między skrzynią BR a closed przyjmując że siedzi w nich ten sam głośnik ??

I co wybralibyście dla siebie z tego co podaję niżej

-JBL GT5 1204BR

-Hifonics Titan TXi12S4

-LANZAR MAXPRO 124

-Infinity REF 1250

-HELIX DB 12S

-Ground Zero GZTB 30MK2

-HERTZ ES 300

-JBL GT5-12

-MAGNAT CHARGER 130

-Lanzar Max12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...