Skocz do zawartości

CDA9855R na...


stefanGTI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam radyjko jak w temacie ale chciał bym przejść na coś co ma podobne parametry ale ma bardziej klasyczny wygląd. I mam na oku np. P88RS lub Clarion DRZ(trochę drogo), może jakieś Nakamichi. Możecie coś doradzić lub podać inne radyjko o klasycznym wyglądzie najlepiej ciemny panel. Radyjko idzie do golfa V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich parametrach piszesz? Czesc wymienionych przez ciebie sprzetow nie ma MP3 lub procesora a to juz diametralne roznice.

 

EDIT:

Nie widzialem wczesniej, ale potwierdzam, ze RS/RSII jest piekny. W przypadku pierwszej generacji moze byc problem z kupnem egzemplarza bez wytartych galek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o jakość dźwięku jakie oferują te radia. P88RSII fajnie wygląda ale słyszałem że z jakością gorzej, nie miałem okazji posłuchać ale jeden z Monterów Audio w WWA mi powiedział że bass jest jak walenie młotkiem. Clarion raczej nie osiągalny temat w kasie do 1200zł. Chyba że wejdę w coś z 2DIN. Mam jeszcze gdzieś w piwnicy Sony CDX-CA850. Całkiem fajne radyjko tylko musiał bym dokupić do niego zmieniarkę.

http://www.sound-factory.ru/foto/Volkswagen/Golf%204/pioneer_deh-p88rsii.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z Monterów Audio w WWA mi powiedział że bass jest jak walenie młotkiem

Pytanie w co, bo to robi różnice...

W moim RS jakoś się gałki nie wycierają po 1,5 roku użytkowania... :D

miałem zmieniać na 958 ale jakoś nie mogę się do niego przekonać bo wygląd i funkcje RS bardziej pasują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stefanGTI - Widzisz, a dla mnie np. dzwiek RS'a jest zajebisty i uwazam, ze rozklada Alpiny-98xx czy Clarnety DXZ-9xx... ale to (jak i inne opinie) i tak powinno dla Ciebie g... znaczyc bo w tej branzy raczej jedzie sie na (nie "po" - choc to tez :)) personalnych doswiadczeniach.

 

2din faktycznie klasycznie wyglada ;)

 

 

Dreamerek - W moim, tez sie nie wycieraly, ale po zmianie wlasciciela zaczely znikac w oczach ;) 958 to tez zupelnie inny charakter brzmienia (w nim mlotek wali w koscielny oltarz), wiec jesli lubisz Pionka doradzilbym dluzszy odslych we wlasnym aucie przed zmiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych autach wygląda klasycznie bo coraz wiecej autek ma radia 2din z dużymi LCD :) Klasyk do klasyka to całkiem inne gadanie :) 2din alpiny - krok w tył obecnie a krok w przód jeżeli patrzysz w przyszłość, bo większość stacji 2din ma obsługę procesora(chyba) który możesz dokupić w przyszłości. Może zwiększ budżet :P Albo zmień wymagania, lub nie zmieniaj nic :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są 2 DIN które wyglądają jak ori radia. np. Zenec czy Kenwood. Z drugiej strony nie jestem jakimś Audiophilem jak spora część ludzi tu, chcę posłuchać w miarę jakościowo muzykę, A seryjne granie w V to tragedia, w domu leży już zestaw Infnity Kappa 1.7c. A w aucie siedzi IT mds08 oraz wzmacniacz Audiosystem no i radyjko 9855r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się właśnie z 9855 na eclipse i jest duża różnica oczywiście na plus. A co do wyglądu to uważam że nie jest wcale takie brzydkie :)

Trzeba też pamiętać że przy montażu CA idziemy na wiele różnych kompromisów aby osiągnąć jak "najlepszy" dźwięk i jednak radio ma grać a nie wyglądać, choć to moja prywatna opinia i nie każdy musi się z nią zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno jest pewne p88rs będzie pasował idealnie do golfa V pod względem estetyki, a już jakby tam wsadzić p99rs miodzio ale to już inne finanse

sam niedawno stałem przed wyborem radia i wybór padł na p88r bez odsłuchów kupione w ciemno, bo ładniej wyglądał od clarka 958 :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

958 to tez zupelnie inny charakter brzmienia (w nim mlotek wali w koscielny oltarz), wiec jesli lubisz Pionka doradzilbym dluzszy odslych we wlasnym aucie przed zmiana

od pół roku 958 już 3 razy był na dłuższe wyjazdy i ciągle po powrocie ląduje w szafie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz dokladnie jak to z nimi jest bo pamietam, ze niektore stacje 2din od Alpiny z 5 na przedzie (i pewnie nie tylko) mialy straszliwie rozwiazany optyk - sygnal najpierw byl konwertowany na analog (do RCA) a pozniej znowu na cyfre (do optyka) co tak naprawde powodowalo, iz cala "magia optyka" szla w las. (no moze poza kwestia lapania zaklocen przez RCA).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...