Skocz do zawartości

Sprzedaż na allegro-brak kontaktu z kupującym


simon-u
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni temu skończyła mi się licytacja telefonu, jednak do tej pory nie mam kontaktu z kupującym i nie otrzymałem pieniędzy.

Co powinienem zrobić w tym przypadku? Co z prowizją za sprzedaż i kosztami wystawienia aukcji?

Może to śmieszne pytania, ale pierwszy raz mi się taka sytuacja zdarzyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli by zapłacił przez PayU to i tak dostajesz wiadomość z allegro ze jest nowa wpłata od tego nr taki itd

 

Taka jest teoria. W praktyce bywa różnie. Choć to pewnie incydentalne przypadki. Miałem ostatnio sytuację, w której dwie osoby dokonały u mnie zakupu na tej samej aukcji. Jedna dokonała wpłaty przez PayU, a druga chciała za pobraniem. Powinienem dostać 5 maili od allegro (zakup, dostawa, PayU). Finalnie dostałem dwa. Jeden dotyczący zakupu dokonanego w dniu 02.03, a chwilę później drugi dotyczący wpłaty PayU przez usera, który zakupił przedmiot 01.03. Pozostałe nie dotarły. Nie analizowałem ich dokładnie, bo nie przyszło mi do głowy, że może dojść do takiej sytuacji. Klient, który nie zapłacił za przedmiot go otrzymał, a drugi, o którym nie miałem pojęcia zgłosił reklamację. Na szczęście odzyskałem swoje pieniądze i uniknąłem negata. Od tego czasu kontrolnie przeglądam sytuację na koncie, a nie czekam na powiadomienie przez serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację. Towar sprzedany, kupujący zarzekał się, że dokonał wpłaty. Od 2 tygodni na koncie brak wpływu. Sprawdziłem Payu i rzeczywiście kasa była wpłacona tym sposobem. O mało co sprawa zakończyła by się na policji itd..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie nie zgłosi to sprawa o zwrot prowizji i przedmiot wystawisz ponownie, nic wiecej.

 

 

Te komentarze na alle to kretynizm jakich mało, kupuje przedmiot, wpłacam kase i tyle, coz moge jeszcze ze swojej strony zrobic? Kiedy kase na koncie ma sprzedajacy to ON powinien wystawic pierwszy komentarz... No przeciez nie ma sie o co martwic skoro sprzedaje pełnowartosciowy towar i jest pewny swego... A , nie dostajesz kupsko wystawiasz negatywa, całkiem zasłuzonego i dostajesz zwrotnego całkowicie bezpodstawnie. A pozniej na głównej amsz tylko % czy jestes wiarygodny czy nie, komu sie chce kopac po negach i analizowac ich tresc skoro na głownej masz podstawowe info

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli negatyw jest bezpodstawny Allegro może go usunąć. Miałem kiedyś taką sytuację że gość mnie zrobił w balona, dostał negatywa i wystawił mi też. Napisałem do Allegro i mi go usunęli. Co do problemu. Jak gość się nie odezwie, formularz zwrotu prowizji się wypełnia. Wybiera się z listy że brak kontaktu czy coś tam. Gość dostaje punkt karny. 3 takie i ma po koncie. I tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...