Skocz do zawartości

Jak kleić klejem SAR 306n


nicekt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem taki klej ponieważ mi polecił go sprzedawca skaju. Muszę nakleić skaj na panel który jest zrobiony z mdf i na tym szpachla. Próbuje wg instrukcji, czyli nakładam na panel klej czekam 15 min i niby mam potem nałożyć materiał. Problem jest taki że po tych 15 min klej już jest taki wyschnięty jak guma. Na tkaninę kleju nie kładę. Wg instrukcji aktywuje się go temp. 60 st. ale nic to nie daje jak go nagrzeję. Po prostu robi się warstwa gumy którą potem płatem można ściągnąć. Jak tym klejem się obsługiwać by było dobrze? Kleił ktoś już nim?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

Sposób użycia:

 

Jeżeli sklejamy materiał twardy należy bezwzględnie zmatowić go w celu zwiększenia trwałości spojenia.

1. Nałożyć klej i pozostawić do wyschnięcia na 15 do 20 minut w temperaturze ok. 20°C.

2. Nałożyć skaj/skórę na deskę rozdzielczą, reaktywując klej w temperaturze od 70 do 80°C. 3. Przycisnąć na 10 sek.

4. Po 24 godzinach klej jest w pełni związany i sklejanie uzyskuje właściwą siłę.

Polecamy użycie utwardzacza w proporcji 3% do 5% względem kleju. Uzyskasz poprawienie termiki o ok. 30%.

Staraj się przygotować tyle roztworu, ile zużyjesz. Gotową mieszaninę musisz reaktywować w ciągu godziny."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to Ci sie tak dzieje bo poprostu masz bardzo suche podłoże (mdf i szachla)

Spróbuj moze skrócić czas albo posmarowac tez skaj

Nie miałem z tym nigdy doczynienia

Tylko pamietam jak z dziadkiem Kleilem buty skórzane to zawsze dawalismy zwykły butaprem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam żadnego utwardzacza nie ma w komplecie. Tylko klej. Czyli co dać takiego uniwersalnego utwardzacza jak do szpachli daję? Ty Emil z tego co się orientuje tapicer to podpowiedz. Bo bez tego utwardzacza to po tych 15 min już jest zaschnięte na amen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...