Skocz do zawartości

nowe czy uzywane?


sebo7w7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wielu z Was poleca używki, wiadomo z jakiego powodu, mozna mieć coś lepszej jakości za mniejsze pieniądze. Jednak kupując używany sprzęt to ponosi się pewne ryzyko, np. kupiliśmy używane radio, gwarancja już wygasła a tu minął miesiąc od zakupu i radyjko kaputt i wtedy to jesteśmy dopiero w plecki ;) może mieliście takie sytuacje? jakie doświadczenie z używkami macie? na co zwracacie uwage przy zakupie, czy testujecie taki sprzęt? czy w ciemno tez można kupić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia indywidualna. Ryzykujesz i masz albo tracisz. Odpukać - tylko raz trafiłem uszkodzony tweeter jednak sprzedawca zwrócił kasę. Mając tylko zdjęcia, patrzy się na wygląd - po tym widać, jak właściciel traktował sprzęt. Ale wiadomo - ryzyko zawsze jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja malo zarabiam.Car audio to nie jest tania zabawa.Jesli bym zarabial jak wieksza czesc europy to z checia bym kupil nowe w sklepie.Moje 3wzmaki maja rowno 60lat.Prosty rachunek wzmak kosztowal w 94r 700$ to pomysl ile by teraz stal.Kiedys sprzet robili pasjonaci teraz ksiegowi.Jest malo firm obecnie co dobry towar robia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria zawsze wliczona jest w tą zabawę. Można później to przecież naprawić. Raz mi się zdarzyło, że nie szło naprawić Clarka 9375 (piękny stan, pudło papiery) ale poszedł laser i wtedy nie miałem co z tym zrobić. Jednak ciągle jeśli chodzi o wzmaki/radia to używka jest dobrym wyjściem. Z głośnikami też można spróbować, ale tutaj widzę dla siebie sprzęt nowy, w moim zasięgu, który by mi pasował. We wzmakach i radiach troszkę słabo niestety z kasą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu to podzielam zdanie przedmowcy radia / wzmaki jak dla mnie owszem uzywki . Jednak z kupnem nowego wzmacniacza / radia jest troche jak z kupnem samochodu , kupisz nowy i od razu dostajesz po tylku jesli chodzi o cene , dlatego kupno uzywanego bardziej w moim odczuciu jest oplacalne bo nawet moze byc to wyzsza polka porownujac do cen detalicznych nowych budrzetowych wzmakow / czy radii ktore tez swoja cene maja niemniej jednak to jest kwestia indywidualna bo ponosi sie ryzyko z kupnem . Jezeli chodzi o glosniki to jak dla mnie kupno uzywki mnie nie przekonuje , z prostego powodu ze nigdy nie wiadomo jak byl taki glosnik traktowany bo wiadomo np tweeter nie problem upalic ale i inne powody z ktorych ja wychodze dla siebie , sam jeszcze nie trafilem ja jakas lipe z kupnem czegos uzywanego i mam nadzieje ze nie trafie , zawsze staram sie ocenic stan i porozmawiac ze sprzedawca , choc ryzyko zawsze jest tak jak pisal waski . Dobrze jest o tyle ze teraz czesto spotyka sie tzw gwarancje rozruchowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze okazja staje się "okazją" co najwyżej okazją do zarobku serwisantowi. Jak pisał Wąski w większości wypadków patrzeć trzeba na stan chociaż on również nie oddaje tego czy sprzęt jest ok. Jest ryzyko jest zabawa :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze jest kupować używki od sprawdzonych osób, znajomych czy polecanych przez innych. Wtedy ryzyko jest mniejsze niż kupowanie od nieznajomego.

Co do nowych towarów to też 100% pewności nie ma, zawsze może się trafić sprzedawca oszust, a po za tym dużo ludzi uważa że stare wzmacniacze, czy radia są dużo lepsze (i tańsze) od nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...