Skocz do zawartości

Wzmacniacz, włącza się lecz brak dzwięku


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym zasięgnąć Waszej opini na temat możliwej usterki.

Wzmacniacz Magnat RX Mono po podłączeniu w instalacji samochodu (prawidłowo położona, zwykła instalka), włącza się sygnalizując zapalającą się diodą power. Niestety nie wydaje od siebie sygnału do głośnika. Rozkręciłem wzmacniacz, nie widać zadnych śladów fizycznej ingerencji człowieka ani spalenia koncówek. Jakie czynności mógłbym przeprowadzić aby dojsc do miejsca usterki? Czy jakieś typowe, czeste awarie są, ktorych efektem jest w/w zachowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam multimetra, probowałbym sprawdzić od razu tranzystory- zrobie to jutro jesli uda mi się pożyczyc jakiś porządny.

Masa na RCA jest, wpinałem na wyłączonym radiu, dopiero pozniej wszystko włączane.

Pozniej ponownie podłączyłem swoj standardowy wzmacniacz i działa jak należy.

Czy jest możliwość, ze wzmacniacz nie pusci dzwięku, jezelu jest "mocniejszy", niż na to instalacja pozwala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zacznij od początku - sprawdź gdzie szukać przyczyny - będziesz miał multimetr to sprawdź co dzieje się na wyjściu wzmacniacza - napięcie stałe, napięcie przemienne. Jak oba po 0V to otwórz wzmaka i zmierz od strony środka wzmacniacza czy masz stałe na wejściu, czy remote dostaje wzmacniacz. Jak tak - to sprawdź czy na przetwornicy masz napięcie a potem tranzystory dopiero. Wzmacniacz do uruchomienia nie potrzebuje aż takich prądów żeby stara instalacja go nie obsłużyła do pewnej mocy - owszem, ma jakąs baterie kondensatorów, ale z aku spokojnie taki prąd przez kable popłynie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...