Skocz do zawartości

Czarne kołpaki, wieś czy nie?


Cobra20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a co do dawania niskiego profilu to bez bleby bedzie strasznie wielka szpara miedzy kolem a blotnikiem.... z 16" jest troche problem z dobraniem odpowiedniej oponki...

jak to wielka szpara?Jak opona będzie odpowiednio dobrana to szpara będzie taka jak na seryjnym kole.Żonie do yarisa założyłem 195/50/16 i jeździ się super.Sportowa wersja wychodziła na 17".Do ibizy również pokusiłbym się o 16" bo dopłata mała a wygląd sporo lepszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne oczekiwania od zawieszenia, profilu opon, jeden wybierze funkcjonalność, drugi wybierze estetykę. A to że będziesz jeździł na kołpakach przez jakiś czas, zanim nie kupisz felg, to nikogo nie powinno obchodzić, zważywszy na fakt że same kołpaki nie są jakieś szkaradne. Jednak sam wzór felg który wybrałeś ja bym nie zamontował do ibizy :] Bym celował w coś z roty albo bbsa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to wielka szpara?Jak opona będzie odpowiednio dobrana to szpara będzie taka jak na seryjnym kole.

Tak najlepiej szparę nadrobić baloniastą oponą :hyhy::rotfl:

 

 

na mniejszym profilu poczujesz kazdy kamyszek

 

Już bez przesady, duże znaczenie ma posiadane zawieszenie.

 

jeden wybierze funkcjonalność, drugi wybierze estetykę.

 

Otóż to :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec dobor zawieszenia ma wiekszy wplyw na jazde niz same opony

Ja u siebie mam 17" opona 225/45 i fabryczne twarde zawieszenie M-Tech jest delikatnie za twardo na nasze drogi,ale da się wytrzymać.Więc można spróbować połączyć estetykę z funkcjonalnością :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy :D , ale co tu oglądać? opona zwyczajna, a 17 w bmw szału nie robi.

no wlasnie chcialem zobaczyc, bo podejzewalem ze wlasnie jest zwyczajnie...:D

 

 

Tu można sobie pooglądać zdjęcia różnych kombinacji Tyrestretch.com - Image Library

 

znamy znamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a żonie wrzuciłem do Tigry 15" i oponki 195/50 uniroyal RainSport 2 bardzo fajne oponki i jest komfort jakiś na tym profilu

Otóż to, pamiętam jak miałem kiedyś opony bridgestone o profilu 45, to każda nierówność było czuć, zdecydowałem się na felgi 15'' do tego kupiłem już takie opony 195/50 http://moto.allegro.pl/opony-hankook-ventus-prime-195-50-15-4szt-jak-nowe-i2234523861.html dwie mają po 6,2 bieżnika pozostałe 2 po 6,1mm.

Wogóle to przyszły dziś te aludekle i powiem, że jestem zawiedziony, tak jak na zdjęciu kołpaków co pokazałem w 1 poście są fajne tak na żywo znaczek seata w środku ma zieloną poświatę, jutro je odeślę w piz.. i wypiaskuję stalówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie lepiej przelatac jakos te dwa miechy i kase kora chcesz przeznaczyc na piach, lepiej doloz do lepszych felg... i opon

wstyd z takim czymś jeździć, znalazłem zadkład koło wawy , 35zł z piaskowaniem i się skuszę. Za aludekle też musiałem pakę zapłacić... a tak to dołożę 4 dychy i będę miał ładne stalówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ibizy 6l 16`ki plus lekka gleba, gumy 205/55 i jest to bardzo stabilny samochód przy w miarę komforcie, żona ma aktualnie 15`ki w 6l z silnikiem 130km + czips i powyżej 140km/h auto-kontrola jest "żadna" i teraz już czekają na nią seatowskie 16`ki, a co do kołpaków i to czarnych to mnie na wymioty zbiera jak takie coś widzę, sąsiad w Toledo ma takie... wieś i już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik szerszen dnia 30 marzec 2012 - 10:58 napisał

na mniejszym profilu poczujesz kazdy kamyszek

 

Już bez przesady, duże znaczenie ma posiadane zawieszenie.

 

a czy ja pisalem o innym samochodzie jak ibi 6L?wiem jakie ma zawieszenie i raczej mniejsza guma nie pasuje... chyba ze masz wlasnie taka ibi i wiesz co piszesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec sadze ze chociaz profil 45 bedzie juz za duzo jak na nasze drogi

 

A tam. To jak choroba do CA. Teraz mam 195/40 na feldze 8 cali i już bym teraz chciał zmienić na coś z niższym profilem. Ale niestety jest tylko 185/35, trochę za duży naciąg jednak, jakbym miał 7 cali to już w tym sezonie bym miał taką oponę. Także to postępuje naprawdę... :) i nie liczy się rozsądek, że dziury że nie wygodnie, że nie jedziesz jak popadnie, że nie raz pokonujesz odcinek drogi na 1 biegu i samym sprzęgle bez deptania w gaz..., że często nie wiedziesz tam gdzie masz się dostać itp, itd przez niski zawias. Może jak będę staruszkiem to kupię sobie limuzynę z miękkim zawieszeniem ;)

Także jak słucham tutaj że opona 225/45, że 195/50, że niski to profil, sory ale tylko się uśmiecham przed monitorem jak to czytam. :wink:

Ale nie napisałem tego dla wyśmiewania się czy coś. To jak ze wszystkim, zależy kto ma jaką zajawkę, pasję itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam. To jak choroba do CA. Teraz mam 195/40 na feldze 8 cali i już bym teraz chciał zmienić na coś z niższym profilem. Ale niestety jest tylko 185/35, trochę za duży naciąg jednak, jakbym miał 7 cali to już w tym sezonie bym miał taką oponę. Także to postępuje naprawdę... :) i nie liczy się rozsądek, że dziury że nie wygodnie, że nie jedziesz jak popadnie, że nie raz pokonujesz odcinek drogi na 1 biegu i samym sprzęgle bez deptania w gaz..., że często nie wiedziesz tam gdzie masz się dostać itp, itd przez niski zawias. Może jak będę staruszkiem to kupię sobie limuzynę z miękkim zawieszeniem ;)

Także jak słucham tutaj że opona 225/45, że 195/50, że niski to profil, sory ale tylko się uśmiecham przed monitorem jak to czytam. :wink:

Ale nie napisałem tego dla wyśmiewania się czy coś. To jak ze wszystkim, zależy kto ma jaką zajawkę, pasję itd.

dokladnie:D

podpisuje sie pod tym, jezdze wlasnie tak juz chyba z 5lat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opona zwyczajna, a 17 w bmw szału nie robi.

Dokładnie tak jak napisałem wygląd z funkcjonalnością :wink: Na obniżonym zawieszeniu i na tych oponach i tak jest dość twardo więc o większych nawet nie maże i nie chcę :wink:

Jeśli fotka potrzebna to nie ma problemu mogę jakąś skrobnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...