Skocz do zawartości

Wzmacniacz z wejściem Hi-Input do Hertz ESK 165 i małego subwoofera


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przymierzam się powolutku do wzmocnienia nagłośnienia w mojej Mazdzie 3.

Radio pozostanie seryjne.

Głośniki na przodzie Hertz ESK 165, które mają 80W w RMS.

 

Chciałbym kupić 4-kanałowy wzmacniacz, aby podpiąć Hertze i w przyszłości mały subwoofer w miejsce lewarka.

http://www.jarredinthehouse.com/carpc/IMG_8938.JPG

 

Subwoofer miałby uzupełnić scenę w niskie tony, a nie rozrywać basami karoserie, stąd taki pomysł.

Jako, że nie chce żadnych konwerterów i transmiterów etc., poszukuje wzmacniacza z wejściem High Level.

Chyba, że strata mocy nie będzie taka duża.

 

Trafiłem na coś takiego: HIFONICS CRUNCH GTi 4100 800W

http://www.car-audio-mario.pl/images/GTI4100_1.jpg

 

http://www.car-audio-mario.pl/images/GTI4100_2.jpg

 

 

 

 

 

Moc RMS przy 4Ω - 4 x 60W

Moc RMS przy 2Ω - 4 x 100W

Moc RMS przy 4Ω - 2 x 200W

Moc MAX. przy 4Ω - 4 x 120W

Moc MAX. przy 2Ω - 4 x 200W

Moc MAX. przy 4Ω - 2 x 400W

 

Pasmo przenoszenia 5 - 40000 Hz (-3dB)

Całkowite zniekształcenie harmoniczne <0,05% (1 kHz)

Odstęp sygnału od szumu >90 dB

Czułość wejściowa 0,2V - 4V

Impedancja wejściowa 20 kOhms

Filtr górnoprzepustowy 2 x HP - 60 - 1200 Hz

Filtr dolnoprzepustowy 2 x LP - 40 - 150 Hz

2 x Bass Boost 0 - 12 dB

 

Cena wzmacniacza 359 zł, czyli na moją kieszeń

I teraz pytanie: czy to zagra dobrze? Czy tez będą to pieniądze wydane na coś co nie da dobrego efektu?

 

Potrzebuję Waszej pomocy, bo niestety nie znam sie kompletnie w tej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje przejzec pozostałe tematy na forum, jest masa uzytkownikow, ktorzy urzywaja tych lub podobnych glosnikow i maja je zasilone odpowiednio dobranymi wzmaacniaczami. poczytaj forum. na pewno sie dowiesz wszystkiego czego chcesz. i bedziesz bogatszy w doswiadczenia.

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bym wolał dołożyć do Kenwooda PS501F tą 100 i dokupić konwertery HIGH-LOW do tego wszystkiego chyba.

Duża jest strata na jakości przy zastosowaniu takiego konwertera? Nie bierzmy już pod uwagę tych za 20 zł z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia bo nie używałem nigdy tego. Nie mniej jednak jeżeli wiesz jak jest to zbudowane w środku można samemu zrobić takie coś na lepszych elementach może. Pytanie też się nasuwa, co w mazdzie jest za jednostka i jak realizowane jest wyjście sygnałowe z niego? Czy idzie sygnał na wzmacniacz w wiązce jakiejś i tam jest wzmacniane? bo można by poszukać jakiś kabelków wtedy i sprawdzić to i owo. Polecałbym kontakt z najbliższym kolegą/kolegami i przestudiowanie tego wszystkiego na spokojnie. Na odległość i przez forum ciężko to ogarnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...