Skocz do zawartości

Wyniki konkursu z Kruger & Matz


L_U_L_I
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

hehe wyniki można znaleść na stronie . Niestety wzmacniacz mi zabrał kurier w zeszłym tyg :( Nie udało się , ciekaw jestem jaką recenzję napisał zwycięzca . Ogólnie pozytywnie jestem nastawiony przynajmniej na wzmacniacze tej firmy . Udało się wygrać tylko głośniki jednak wątpie że zamienie je za moje Hertze w drzwiach ;p zapewne pójda w " obrót " :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ta redukcja kabla zasilajacego.... Arystokratyczna, rzeklbym:) utwory z najwyzszej polki... Danni Minogue ( czy jak to sie tam pisze...???).....Looooo Jezuuuu... Ja wiem, ze tego typu kawalki moga sie podobac, ale brac to cos jako utwor testowy to chyba gruuuubo przesadzone posuniecie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym polega praca recenzenta. Płacą trzeba pisać jak klient zażyczy. Zawsze tak było. Eset zapłaci dla jakiejśc gazety komputerowej i jest nagle najlepszym antywirusem w rankingach. Nie ma czego się wstydzić. Była mała konkurencja w tym konkursie dlatego taka recenzja wygrała. Jeżeli ta była najlepsza to ciekawe jakie były te pozostałe :) Ale gość za napisanie tego wzmacniacz i głośniki zarobił. Gratulacje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gość za napisanie tego wzmacniacz i głośniki zarobił. Gratulacje!

 

Sorry, ale za 1000 PLN, nie mam zamiaru klamac..... Dzieki takim wlasnie recenzentom/dziennikarzynom/komentatorom/reporterom mamy taki poziom informacyjny czolowych portali ( i nie tylko) jaki mamy i niestety nic nie zanosi sie na to by sie poprawilo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do klasy A/B, wzmacniacze klasy D w momencie gdy sygnał nie jest podawany nie pracują, w efekcie czego nie słyszymy żadnych szumów, trzasków czy szmerów w chwili gdy np. jeden utwór przechodzi w drugi, lub gdy w słuchanym przez Nas utworze występuje zamierzona pauza.

 

 

A ja na własnym przykładzie wiem co innego... Kiedyś dla draki podłączyłem pod parę pieców pracujących w klasie D zwykły przetwornik charakteryzujący się pracą do 20hz do 20khz a nie sub niskotonowy do którego był de facto piec stworzony. I co się okazało? Że obojętnie czy podłączyłem piec za 1k zł czy za 5k zł w każdym gdy nie leciała muzyka spokojnie można było usłyszeć dźwięk przypominający prace transformatora ewentualnie faxu ;) Testu dokonałem na 5 piecach w klasie D z czego 3 były fabrycznie nowe więc wykluczam aby każdy miał jakieś uszkodzenie. Dodam też że podłączając potem dwa wzmacniacze pracujące w klasie A/B czegoś takiego nie uświadczyłem. Klasa D jest spoko ale tylko na sub. A teraz możecie mnie zbesztać za moją niewiedzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co się okazało? Że obojętnie czy podłączyłem piec za 1k zł czy za 5k zł w każdym gdy nie leciała muzyka spokojnie można było usłyszeć dźwięk przypominający prace transformatora ewentualnie faxu ;)

sprawdz zasade dzialania wzmacniacza cyfrowego

we wzmacniaczach do suba pewnie czestotliwosc pracy kluczy jest nizsza

 

Klasa D jest spoko ale tylko na sub. A teraz możecie mnie zbesztać za moją niewiedzę ;)

za malo ich slyszalem ale... ale wiem ze swiadomie takiego nie kupie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem aby mnie "zbesztać" jak piszę głupoty bo nie jestem tak biegły w tych tematach jak bardziej obeznani koledzy na forum. Człowiek całe życie się uczy wiec będę musiał wyciągnąć wnioski z tego co napisałeś.

 

Czytałem na czym polega praca wzmacniaczy w klasie D i o ile pamiętam działają na zasadzie impulsowej czyli albo pracuję albo nie.

To weź wytłumacz mi tak bardziej na chłopski rozum skąd te dźwięki się biorą bo kiedyś mnie to mocno zastanawiało ale nie zagłębiłem

się w temacie. Np. z monoblok Kenwood PS-401M nie wydobywały się takie dźwięki a też jest przeznaczony tylko do pracy przy niskich

częstotliwościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://audio.com.pl/pics/Kursy/Klasa_T_czyli_nowe_i_najnowsze_wzmacniacze_mocy.pdf tu masz ladnie wyjasnione

 

podajac przyklad z zycia

wywal ze zwyklego wzmacniacza kondensatory filtrujace - uslyszysz w glosnikach brum-przydzwiek sieciowy o czestotliwosci 50Hz

we wzmacniaczach cyfrowych jest podobnie ale ten przydzwiek jest o wyzszej czestotliwosci

we wzmacniaczach pelnopasmowych powinno to byc znacznie powyzej slyszalnego pasma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż z wrażenia napisałem tam im komentarz... nie mogłem się powstrzymać. A i GND, czy jak to oni tam piszą, "zakład" też jakoś niespecjalnie testuje te klocki. Tutaj jest dobra recenzja:

 

http://soundoff.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=48

 

I tak się powinno recenzować wzmacniacze, a recenzje powinny być poparte wiedzą jak i pomiarami. "Wolty" na przetwornicy prawie każdy sobie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odgrzeje kotleta odnosnie tej firmy.

W TVN Turbo jakis czas temu bylo demo tej firmy, teraz ogladam "relacje" z imprezy w Katowickim Spodku i Pan Sprzedawca wypowiada sie, ze firma ta w PL jest malo znana ale lepiej jest znana w Niemczech.

Wszedlem sobie na strone tej zacnej firmy i zaciekawilo mnie, ze ta znana firma u naszych zachodnich sasiadow nie posiada ŻADNEGO dystrybutora wiec jak to jest z tymi chińskimi produktami? Czy jest to wytwor 2012 roku tak jak strona www?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...