Skocz do zawartości

1x12" 2kw (re xxx) vs 2x12" 2x900w (re sx)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a "jakość" po stronie 2kw ?

 

Jakość to juz bedzie zależała od obudowy pieca radia etc. Te głośniki to typowe pompki chyba zdajesz sobie z tego sprawe :)

2x12 zrobi wieksza zadyme ze wzgledu na wieksza pojemnosc "tłoka pompy" pomimo tego ze XXX ma wiekszy skok "tłoka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x900KW czym ty to napędzisz ;p hehe

ja mam 1 x 15 2 kw rms i to jakości niema ;p

2 sxy będą lepszym rozwiązaniem moim zdaniem

ja będe tego samego moda robił tyle ze ja ide w DB nie w jakość ;p

 

chyba ze tego xxx wsadzić w zamkniętą skrzynke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz i jakie stworzysz warunki dla tych pompek :) Dobra skrzynia, radio, wzmak i mała elektrownia - od tego zacznij. Mam obydwa przetworniki i w żadnym nie brakuje jakości. Niestety nie mogę ich porównać za bardzo bo jeden SX 12" vs XXX 15" daje chyba oczywisty wynik :) Gudzu będzie montował u siebie 2 SX 12", jak chcesz wiedzieć jak to gra, to poczekaj aż zamontuje ten zestaw, wtedy porównamy z moim XXX i będziesz miał jakiś zarys. Wybierając z twojego zestawienia, brałbym 2 SX 12", powinno być ciekawiej niż na jednym XXX 12". Osobiście to założyłbym takie dwie 15", jakoś jestem zwolennikiem 38cm średnicy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buhehehe Jose Carreras by sie usmiał :D Polecam w półke... :D

 

hehehehe

 

a jakby te 2kw było sabilne to zbuduj 2x12 w closed.. Szybkość, dynamika, zagra Ci "każda" muzyczka.

 

Chciałem kiedyś zrobić chociaż troszke SQ z 12" 2kW. Po dwóch dniach sub wyleciał... z hukiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a co tak ciężko zasilić 2kw? Wiadomo standardowe alternatory tyle nie dadzą ale już tu kiedyś ktoś wklejał jakąś stronke z hameryki chyba i tam były altki po 270a więc jakby to pedził klasą d to chyba prądu nie zabraknie. Swoją drogą wie ktoś z was czy są ludzie w Polsce którzy robią na zamówienie tak mocny alternator i jakie są mniej więcej koszty takiej operacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SX ma 1kW a nie 900W. Ładuj 2 sztuki, są szybkie i zrobią dużo ciśnienia. Jeden mocny altek powinien wystarczyć, tylko zamiast pakować drugi, zamontuj jedną porządną albo 2 żelówki. Co jakiś czas je podładujesz prostownikiem jak altek nie będzie wyrabiał i po krzyku, nie wspomnę już o kablach przy tej mocy... Niedługo będę też dokładał drugą sztukę, ale jeszcze sporo pracy z zasilaniem u mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

ok dzięki wszystkim za pomoc :ok:

 

 

SynDmx, czytałem, że znasz się na RE jak mało kto, więc dlaczego wszędzie piszą np. essa że sx 12' ma 0,9kW myślałem że wersja hamerykańska sxx ma 1kW ?

czym będziesz pędził 2 sztuki sx ?

 

A czym Ty to chcesz zasilić jak można spytać ? ;>

prądem z alternatora :) a serio jest kilka pomysłów, myślę że fajnie zagrałoby to pod 2x dls a6.

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SynDmx, czytałem, że znasz się na RE jak mało kto, więc dlaczego wszędzie piszą np. essa że sx 12' ma 0,9kW myślałem że wersja hamerykańska sxx ma 1kW ?

czym będziesz pędził 2 sztuki sx ?

 

 

Nie przesadzajmy, miałem kilka ich głośników i parę testowałem. Nie wiem dlaczego tak piszą, ja chyba miałem na papierze 1000 watt rms, ale to i tak nie ma znaczenia bo ten potworek wytrzymuje dużo więcej. Jak będę dokładał drugiego to na pewno coś ze stajni DD albo U-Dimension (minimum 3 kW rms) jeśli budżet będzie okrojony to Hifonics Colossus,

Steg K2.04 byłby ok ale to klasa AB i są cholernie prądożerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...